PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν υπαρχει αναγνωριση κλησεων.



zodiak
09-03-10, 03:03
Εχω connex 24ari.

ολα καλα δεν εχω παραπονο.

Εχω δοκιμασει 2-3 τηλεφωνα στο spliter και εχω αναγνωριση κλησεων κανονικα.

Σε μια συσκευη...αγοραστηκε απο Αμερικη..δεν δηχνει ποιος μας καλει αλλα τον αριθμο της συγκεκριμενης γραμμης.Παντα οποιος και να παρει
Uniden TRU8888 MODEL.


Το δοκιμασα το τηλεφωνο σε αλλο σπιτι με αλλους παροχους HOL-VODAPHONE και εχει αναγνωριση κανονικοτατα...σε αλλο ΟΤΕ δεν το εχω βαλει...

τι γινετε βρε παιδες ??? καμμια ιδεα ?

ναστε καλα.

sdikr
09-03-10, 13:01
Υπάρχει αναγνώριση, απλά η συσκευή σου που έχεις πάρει απο Αμερική δεν είναι συμβατή με την αναγνώριση του ΟΤΕ

zodiak
09-03-10, 17:39
και τι κανουμε φιλε μου ? στο σεταρισμα του περνει τιποτε ?εχει κατι για id

sdikr
09-03-10, 23:05
και τι κανουμε φιλε μου ? στο σεταρισμα του περνει τιποτε ?εχει κατι για id

Δεν νομίζω οτι θα βρεις κάποια λύση, υπάρχουν κέντρα του ΟΤΕ που υποστηρίζουν μόνο εναν τύπο αναγνώρισης (προφανώς σαν το δικό σου) και άλλα που έχουν δυνατότητα για παραπάνω, δυστυχώς εσύ δεν μπορείς να κάνεις κάτι και ούτε ο ΟΤΕ θα κάνει κάτι (η συσκευή δεν είναι για την ελληνική αγορά).

Απο εκεί και πέρα δες αν η συσκευή σου έχει επιλόγη fsk ή dtmf,

zodiak
10-03-10, 18:42
Δεν νομίζω οτι θα βρεις κάποια λύση, υπάρχουν κέντρα του ΟΤΕ που υποστηρίζουν μόνο εναν τύπο αναγνώρισης (προφανώς σαν το δικό σου) και άλλα που έχουν δυνατότητα για παραπάνω, δυστυχώς εσύ δεν μπορείς να κάνεις κάτι και ούτε ο ΟΤΕ θα κάνει κάτι (η συσκευή δεν είναι για την ελληνική αγορά).

Απο εκεί και πέρα δες αν η συσκευή σου έχει επιλόγη fsk ή dtmf,

τι ειναι αυτα ?? μεσα στα μενου του ?

μεσα τα μενου εχει...εκτος τα βασικα...

cidcw με επιλογες cw on /cwdx off kai cw on /cwdx on
area code exi tris pables..

εκανα συνδιασμους αλλα τιποτε.

ειναι καλο τηλεφωνο με πολυ καλη ποιοτητα ηχου και ανοιχτης ακροασης + super τηλεφωνητη που δεν βρισκεις ευκολα σε αλλα μοντελλα γιαυτο το πσαχνω..

σκευτηκα να βρω κανενα κουτακι (οχι τηλεφωνο γεμισαμε) μονο για αναγνωριση κλησεων..υπαρχουν πλεον αυτα ??? ξερεις που μπορω να βρω ??

σε κανα δυο τυπου γερμανου που ρωτησα με πηραν στα γελια.

emeliss
10-03-10, 19:16
Πας βόλτα σε καταστήματα με ηλεκτρονικά

πχ
http://www.alldigital.gr/product_info.php?cPath=38_26&products_id=52

zodiak
11-03-10, 00:22
ευχαριστω για ολα νασε καλα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.