PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνδυαστικές υπηρεσίες Conn-X



wesker
09-03-10, 13:44
Καλημέρα παιδιά! Είμαι σε HOL μέσω του φοιτητικού προγράμματος ΔΙΟΔΟΣ, το οποίο όμως τελειώνει τον Μάϊο (βιάστικα να πάρω πτυχίο :rofl:). Είδα τα πακέτα του ΟΤΕ για 8ΜΒ ταχύτητα, απεριόριστες κλήσεις και TV και σαν τιμή με συμφέρει καθώς σε αστικές κλήσεις πάω κοντά στα 70-80 ευρώ, ενώ τώρα λέει 59ευρώ τον μήνα. Αξίζει σαν υπηρεσία; Τα προγράμματα του Video Club της TV αξίζουν; Ο ΟΤΕ από θέμα pings τι λέει; Παίζω πολύ on-line και το θέμα pings με καίει...

terko
09-03-10, 13:52
Καλά έκανες και βιάστηκες.

Από TV δεν ξέρω αλλά από αυτά που διαβάζω δεν χάνεις και τίποτα το ιδιαίτερο.

Από ping τα καλύτερα πέραν από κάθε άλλο πάροχο.

wesker
09-03-10, 14:05
Καλά μην φανταστείς ήταν 4 χρόνια η σχολή μου, τελειωσα τα μαθήματα στα 4,5 χρόνια και μετά τυρρανιόμουν με μια πτυχιακή και έναν άφαντο καθηγητή (μου έκλεινε ραντεβού στο πανεπιστήμιο στο γραφείο του και δεν εμφανιζόταν ποτέ). Ο λόγος που ρωτάω για την TV είναι γιατί όσοι βάλανε στην αρχή της υπηρεσίας με λέγανε οτι έχει κάτι ταινίες το Video Club παμπάλαιες ξεχασμένες από τον θεό. Αν και απ'οτι ακούω πιάνει και κάποια κανάλια sport (κάτι που με βολεύει μιας και δεν έχω NOVA και με τις τιμές που έχει δεν προτείθεμαι να βάλω). Τώρα τι δείχνουν δεν ξέρω....

anna k
09-03-10, 18:29
Καλησπέρα, θα ήθελα αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει. Χρησιμοποιώ MacOSX και σύνδεση conn-x του ΟΤΕ με το modem matr-x. Συνήθως μπαίνω στο διαδύκτιο με το safari 4.0.4 αλλά ενίοτε χρησιμοποιώ και το Mozilla firefox 3.5.5. Η ερώτησή μου είναι αν θα μπορούσα να βάλω password πριν την είσοδο στο διαδύκτιο έτσι ώστε να έχει πρόσβαση μόνο αυτός ή αυτοί που γνωρίζουν το password. Επειδή τα παιδιά μου χρησιμοποιούν το διαδύκτιο θα ήθελα να έχουν πρόσβαση μόνο παρουσία μου. Ευχαριστώ εκ' των προτέρων για την βοήθεια.
anna k:rolleyes:

maik
09-03-10, 20:17
Καλησπέρα, θα ήθελα αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει. Χρησιμοποιώ MacOSX και σύνδεση conn-x του ΟΤΕ με το modem matr-x. Συνήθως μπαίνω στο διαδύκτιο με το safari 4.0.4 αλλά ενίοτε χρησιμοποιώ και το Mozilla firefox 3.5.5. Η ερώτησή μου είναι αν θα μπορούσα να βάλω password πριν την είσοδο στο διαδύκτιο έτσι ώστε να έχει πρόσβαση μόνο αυτός ή αυτοί που γνωρίζουν το password. Επειδή τα παιδιά μου χρησιμοποιούν το διαδύκτιο θα ήθελα να έχουν πρόσβαση μόνο παρουσία μου. Ευχαριστώ εκ' των προτέρων για την βοήθεια.
anna k:rolleyes:

Υπαρχουν πολλα προγραμματακια , τα περισοτερα ελευθερα, που κανουν αυτη την δουλεια.
Μπορεις να ορισεις κωδικους, ωρες προσβασης , να κοψεις συγκκριμενα sites κλπ.
Δυστυχως δεν ξερω κανενα για MAC. Αλλα πιστευω θα υπαρχουν.


ΥΓ. Θα παρακαλουσα να μεταφερθει στο καταληλο υποφορουμ.

anna k
10-03-10, 22:51
Συγνώμη αλλά δεν έχω ιδέα πως να μεταφερθεί στο κατάλληλο υποφόρουμ. Δέχομαι καθοδήγηση. Ευχαριστώ και λυπάμαι αν δημιουργώ πρόβλημα!

terko
10-03-10, 23:50
@Αννα όπως είναι προφανές το δικό σου θέμα με διαφορετικό τίτλο από λάθος χειρισμό έχει μπει εμβόλιμα σε αυτό το νήμα.

Δεν πρέπει να λυπάσαι και δεν δημιουργείς κανένα πρόβλημα, ο @maik δεν εννοούσε εσένα όταν έλεγε να μεταφερθεί το θέμα (άλλωστε τα απλά μέλη του forum δεν έχουν αυτή τη δυνατότητα), κάποιον από τους υπεύθυνους του site εννοούσε.

maik
11-03-10, 11:46
anna k δεν ενοουσα εσενα οταν ελεγα για μεταφορα του μηνυματος. Ειναι δουλεια των moderators αυτο.

Για διευκοληνση δικια σου δες εδω.http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=127

ολο και κατι θα υπαρχει:)

slvrfloston
11-03-10, 12:56
Καλημέρα και από μένα. Είμαι συνδρομητής vivodi full llu εδώ κ 6 χρόνια (ή τέλος πάντων σχεδόν από την αρχή των παρόχων :D ) και επειδή μετακομίζω σε σπίτι με υπάρχουσα γραμμή ΟΤΕ σκεφτόμουν να μην αλλάξω πάροχο κ ταλαιπωρούμε αλλά να μείνω στον ΟΤΕ. Το πρόβλημα όμως είναι τα χρήματα, καθώς στη vivo (πλέον on) πληρώνω τα τελευταία 2 χρόνια 20€ για 24mbit (κλειδώνω στα 15 κατεβάζω με 1,2 σταθερά) και απεριόριστα αστικά - υπεραστικά κ κάποια διεθνή. Φυσικά κ τα 20€ είναι μέρος προσφοράς (όταν λήξει θα πάει 32€) αλλά ακόμα κ τα 32€ απέχουν πολύ από τα 50€ που βγαίνει στον ΟΤΕ το μήνα κ μάλιστα για 8mbit γραμμή.
Υπάρχει κάποιο συνδυαστικό πρόγραμμα που δεν έχω μυριστεί που να ελαχιστοποιεί το κόστος?
Πάγιο isdn έχουμε 18€ σωστά?
24mbit έχουμε 28€
Αυτό με αφήνει με τηλέφωνο με χρέωση ανά κλήση.

Μετά αν πάμε σε duouble play υπάρχει μια χρέωση 44€ για 8mbit κ απεριόριστα μόνο εντός Ελλάδας.

(υγ. γιατί εξακολουθεί να είναι πανάκριβος ο ΟΤΕ?)

@ ADSLgr.com All rights reserved.