PDA

Επιστροφή στο Forum : SOS_Μαλλον εχασα 300gb δεδομενα!



tomiee
11-03-10, 02:13
Καλησπερα σε όλους, μ'εχει πιάσει απόγνωση γιατί μάλλον έχω κάνει μεγάλη μ#λ#κία..
Πάω να κάνω format και ξεχνάω τον εξωτερικό σκληρό συνδεδεμένο(Western Digital_my book_500gb) στον υπολογιστη...
εχώ πιεί και μερικά ουισκάκια...
και δεν παρατηρώ οτι μου εμφανίζει τον εξωτερικο δίσκο και πατάω "C" να διαγράψει..
με ρωτάει και πατάω "L" για επιβεβαίωση...
μετά το συνειδητοποιήσα...
βάζω το δίσκο σ'αλλο υπολογιστή και δεν μου τον εμφανίζει πουθενά, μόνο στην διαχείριση συσκευων τον βρίσκει...
ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΑΑΑ..
Εχουν διαγραφεί τα δεδομένα μου? Τι μπορώ να κάνω για να τον αναγνωρίζει και να εχω προσβαση στα δεδομένα μου?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

cranky
11-03-10, 02:21
Ξεκίνησες να κάνεις φορμάτ στον δίσκο με το λειτουργικό, και επέλεξες λάθος δίσκο ;
Το φορμάτ, ολοκληρώθηκε ;
Στην Διαχείρηση Δίσκων, τον βλέπεις ;

optimogar
11-03-10, 02:24
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=364709 και διάβασε το τελευταίο μήνυμα.

ownagE_
11-03-10, 03:14
Άλλος ένας λόγος για τον οποίο βλάπτουν οι εξωτερικοί δίσκοι.

:bless:


Καλησπερα σε όλους, μ'εχει πιάσει απόγνωση γιατί μάλλον έχω κάνει μεγάλη μ#λ#κία..
Πάω να κάνω format και ξεχνάω τον εξωτερικό σκληρό συνδεδεμένο(Western Digital_my book_500gb) στον υπολογιστη...
εχώ πιεί και μερικά ουισκάκια...
και δεν παρατηρώ οτι μου εμφανίζει τον εξωτερικο δίσκο και πατάω "C" να διαγράψει..
με ρωτάει και πατάω "L" για επιβεβαίωση...
μετά το συνειδητοποιήσα...
βάζω το δίσκο σ'αλλο υπολογιστή και δεν μου τον εμφανίζει πουθενά, μόνο στην διαχείριση συσκευων τον βρίσκει...
ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΑΑΑ..
Εχουν διαγραφεί τα δεδομένα μου? Τι μπορώ να κάνω για να τον αναγνωρίζει και να εχω προσβαση στα δεδομένα μου?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Με εφαρμογές data recovery θα μπορείς να επαναφέρεις τα αρχεία σου.

Gordito
11-03-10, 04:10
Eλεος, αφενος εχουμε τα δεδομενα μας σε ενα μονο δισκο, μετα κανουμε και τεραστια πατατα και τα διαγραφουμε.

και μετα 'SOS', 'ΒΟΗΘΕΙΑ', 'ΕΠΕΙΓΟΝ'.

Seitman
11-03-10, 08:06
Eλεος, αφενος εχουμε τα δεδομενα μας σε ενα μονο δισκο, μετα κανουμε και τεραστια πατατα και τα διαγραφουμε.

και μετα 'SOS', 'ΒΟΗΘΕΙΑ', 'ΕΠΕΙΓΟΝ'.

Και πως είσαι σίγουρος ότι ο φίλος δεν είχε τον εξωτερικό για backup??? Ας είμαστε λίγο επιεικείς και να μην το παίζουμε Κασσάνδρες. Έλεος

psolord
12-03-10, 21:15
Tomie, κάνε αυτό που λέει ο Optimogar. Getdataback και καθάρισες. Θα σου τα βρει όλα! ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.