PDA

Επιστροφή στο Forum : Υπάρχει τρόπος να μάθω πότε θα γίνει η ενεργοποίηση ?



Trooper
12-03-10, 10:26
Εκανα αίτηση μεταφοράς στον ΟΤΕ απο άλλο πάροχο, περάσανε 2 βδομάδες περίπου για να αλλάξει το τηλέφωνο πρώτα (από την προηγούμενη Πέμπτη) και απο τότε δεν έχω internet. Οποτε παίρνω τηλέφωνο λενε σύντομα κλπ, αλλά αυτό το σύντομα δε το βλέπω. Υπάρχει καποιο τηλέφωνο να πάρω (εκτός απο το 134) το οποίο θα ξέρει περισσότερα?

baskon
12-03-10, 10:35
Το συντομα είναι σχετικό..και εξαρταται απο 2 πραγματα..
Δηλαδή...
Εκεί που μένεις έχει διαθέσιμες πορτες;Αν ναι οκ...Αν όχι...
Την αιτηση για την επιστροφη που την εκανες;
Μπορει να επεστρεψε η τηλεφωνια στον Οτε τη Πεμπτη αλλά η διαδικασία για το connx δε ξεκιναει αυτοματα..Πρεπει καποιος να το δει και να το κανει..
Οποτε την παρασκευή ξεκινησαν τη διαδικασία;Ή δε το ειδαν και ξεκινησε τη δευτερα ή τη τρίτη ή δεν εχει ξεκινήσει ακόμα..?
Εαν εχει ξεκινησει κανονικά πάντως η ενεργοποιηση του ιντερνετ + υπαρχουν πόρτες δε θα αργησεις πολύ ακόμα..Μέχρι τετάρτη το πολύ..

Trooper
12-03-10, 10:54
Πορτες υπαρχουν απο ότι μου είπανε... Η αίτηση έγινε τη Δευτέρα και καλα... Αλλη βλακεία απο εκεί... Αντί να τα βάζουν την ίδια μέρα που μπαινει και το τελ υπάρχει αυτη η καθυστέρηση...Αλλο ενα ΣΚ χωρίς internet...

Johnsin
12-03-10, 11:39
Πορτες υπαρχουν απο ότι μου είπανε... Η αίτηση έγινε τη Δευτέρα και καλα... Αλλη βλακεία απο εκεί... Αντί να τα βάζουν την ίδια μέρα που μπαινει και το τελ υπάρχει αυτη η καθυστέρηση...Αλλο ενα ΣΚ χωρίς internet...


Έχω την εντύπωση ότι θα έπρεπε να δουλεύεις Internet μέχρι και την τελευταία μέρα που θα άλλαζαν την σύνδεση.Νομίζω ότι υπάρχει νόμος γιαυτό το θέμα.

maik
12-03-10, 19:13
Εκανα αίτηση μεταφοράς στον ΟΤΕ απο άλλο πάροχο, περάσανε 2 βδομάδες περίπου για να αλλάξει το τηλέφωνο πρώτα (από την προηγούμενη Πέμπτη) και απο τότε δεν έχω internet. Οποτε παίρνω τηλέφωνο λενε σύντομα κλπ, αλλά αυτό το σύντομα δε το βλέπω. Υπάρχει καποιο τηλέφωνο να πάρω (εκτός απο το 134) το οποίο θα ξέρει περισσότερα?

Παρε στο 134 και ρωτα αν υπαρχει και αιτηση για ιντερνετ. Υπαρχει μια πιθανοτητα να μην το ζητησε ο παροχος που ησουν πριν τον ΟΤΕ.

FuS
13-03-10, 18:25
O καλύτερος (και μοναδικός) τρόπος είναι κάνοντας μια κλήση στο 134 ή ρωτώντας σε ένα oteshop.

To πόσο γρήγορα γίνεται (συνήθως πολύ γρήγορα) εξαρτάται και από την κίνηση των αιτημάτων την δεδομένη χρονική στιγμή και που αφορούν το dslam αυτό.

Τα συστήματα περνούν σήμερα τις αναβαθμίσεις για το ΦΠΑ (και για κάποιες ώρες ακόμη) οπότε θα καθυστερήσει και από εκεί λίγο μάλλον ;)

princeelf
14-03-10, 11:06
O καλύτερος (και μοναδικός) τρόπος είναι κάνοντας μια κλήση στο 134 ή ρωτώντας σε ένα oteshop.

To πόσο γρήγορα γίνεται (συνήθως πολύ γρήγορα) εξαρτάται και από την κίνηση των αιτημάτων την δεδομένη χρονική στιγμή και που αφορούν το dslam αυτό.

Τα συστήματα περνούν σήμερα τις αναβαθμίσεις για το ΦΠΑ (και για κάποιες ώρες ακόμη) οπότε θα καθυστερήσει και από εκεί λίγο μάλλον ;)

Καμία καθυστέρηση δεν θα υπάρξει λόγω ΦΠΑ....Δεν έχει καμία σχέση το τιμολόγιο με το νέο ΦΠΑ με τα αιτήματα για υλοποίηση:p

FuS
14-03-10, 17:59
Δεν το έθεσα εγώ σωστά :p

Δεν αναφέρομαι για τα αιτήματα που έχουν ήδη καταχωρηθεί. Αυτά έχουν πάρει το δρόμο τους για ενεργοποίηση.

Αναφέρομαι σε αυτές τις αιτήσεις που ήταν να καταχωρηθούν εχτές (μετά το μεσημέρι) που τα πληροφοριακά κάνανε update και ήταν off.
(και θα περαστούν αύριο)

dimsi
15-03-10, 17:20
Εκανα αίτηση μεταφοράς στον ΟΤΕ απο άλλο πάροχο, περάσανε 2 βδομάδες περίπου για να αλλάξει το τηλέφωνο πρώτα (από την προηγούμενη Πέμπτη) και απο τότε δεν έχω internet. Οποτε παίρνω τηλέφωνο λενε σύντομα κλπ, αλλά αυτό το σύντομα δε το βλέπω. Υπάρχει καποιο τηλέφωνο να πάρω (εκτός απο το 134) το οποίο θα ξέρει περισσότερα?

Και εγω πηγα στον ΟΤΕ απο αλλον παροχο,εκανε 25 μερες η μεταφορα αλλα μεχρι να γινη η αλλαγη ειχα και internet και τηλεφωνο απο τον προιγουμενο παροχο.Πρωτα θα εχης τηλεφωνο και μετα θα γινη η συνδεση conn-x.Δεν καταλαβαινω γιατι δεν εχεις internet.Τωρα εχεις τηλεφωνια ΟΤΕ???Εαν ναι σε μια-δυο μερες θα εχης και net.Αν οχι παρε το 134 και πες τους γιατι δεν εχεις net και ποτε θα γινη η μεταφορα.

Trooper
19-03-10, 11:51
Μαλλον δεν το είχα πει σωστά, είχα internet μέχρι να μου γίνει η μεταφορα του τηλεφώνου. Απλά μετα τη μεταφορά αντι να κανει 1-2 μέρες που θα περίμενα, εκανε 8 μέρες τελικά, μετα απο πιέσεις που και πάλι δε ξέρω αν είχανε αποτέλεσμα, ή αν απλά τότε θα το φτιάχνανε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.