PDA

Επιστροφή στο Forum : Microsoft Word-Βοηθεια



zoug100
13-03-10, 18:42
γεια σας.θα ηθελα την βοηθεια σας.θελω να γραψω κατι στο word 2003.αλλα χωρις να ξερω τον λογο οπως θα δειτε δεξια η σελιδα δεν εχει περιθωρια και ξεκινω να γραφω απο πανω πανω.αν μπορειτε να μου πειτε πως να βαλω τις default ρυθμισεις.ευχαριστω.σας εχω και φωτογραφια φγια να καταλαβετε τι λεω.συγνωμη για τα ασχημα γραμματα αλλα τα εκανα για να σας κατατοπισω.δεν ξερω γιατι ξαφνικα δεν εχει στην καθετη μερια της σελιδας περιθωρια.αν μπορειτε βοηθηστε :)

http://img11.imagehosting.gr/out.php/t1357562_word2003.jpg (http://imagehosting.gr/show.php/1357562_word2003.jpg.html)

kosmous
13-03-10, 20:09
Πλέον έχω το 2007 , αλλά η γραμμή που λες ονομάζεται χάρακας και σε μένα τον έχει στο μενού προβολή .
Δοκίμασε να τικάρεις ξετικάρεις το πλαίσιο στην εντολή χάρακας μπας και επανέλθει .

zoug100
13-03-10, 20:10
το εκανα.δεν ειναι αυτο φιλε μου τελικα.

s3nsit
13-03-10, 20:29
Ανοιξε το word. Στις επιλογες πανω πανω. πας Αρχειο->διαμορφωση σελιδας ή page setup.
Στην πρωτη καρτελα περιθωρια-margins να ειναι επιλεγμενο το πορτραιτο- οχι το τοπιο-landscape.
Στο πεδιο απο πανω (περιθωρια) βαλε τις τιμες.
Πανω 2,54 cm Κατω 2,54 εκ
Αριστ, 3,17 Δεξια 3,17 εκ
Gutter 0cm Gutter pos left

Στο εφαρμογη σε...βαλε ''ολοκληρο εγγραφο''

Στη δευτερη καρτελα βαλε paper size A4

Στην 3η καρτελα στο πεδιο που βαζεις τις αριθμητικες τιμες οι default ειναι 1,25 εκ, 1,25 εκ
πατας οκ κλεινει το παραθυρο (διαμορφωση σελιδας)
Αυτο και εισαι κυριος:D

zoug100
13-03-10, 20:52
Ανοιξε το word. Στις επιλογες πανω πανω. πας Αρχειο->διαμορφωση σελιδας ή page setup.
Στην πρωτη καρτελα περιθωρια-margins να ειναι επιλεγμενο το πορτραιτο- οχι το τοπιο-landscape.
Στο πεδιο απο πανω (περιθωρια) βαλε τις τιμες.
Πανω 2,54 cm Κατω 2,54 εκ
Αριστ, 3,17 Δεξια 3,17 εκ
Gutter 0cm Gutter pos left

Στο εφαρμογη σε...βαλε ''ολοκληρο εγγραφο''

Στη δευτερη καρτελα βαλε paper size A4

Στην 3η καρτελα στο πεδιο που βαζεις τις αριθμητικες τιμες οι default ειναι 1,25 εκ, 1,25 εκ
πατας οκ κλεινει το παραθυρο (διαμορφωση σελιδας)
Αυτο και εισαι κυριος:D

αυτα ακριβως εχω φιλε μου και δυστυχως ειναι ακομα οπως το εδειξα στην φωτο.δεν μπορω να καταλαβω τι στο καλο γινεται.μεχρι και απεγκατασταση εκανα και παλι τα ιδια

s3nsit
13-03-10, 21:01
Και απεγκατασταση να εκανες θα κρατησει τις προσωπικες ρυθμισεις αν δεν διαγραψεις το φακελο που μενει στα program files μετα την απεγκατασταση. το φακελο microsoft office δλδ. Αυτο σαν πρωτη παρατηρηση εκτος και αν εχεις καμια κουφη εκδοση με τπτ πειραγμενα defaults. ξανακανε απεγκατασταση διεγραψε και το φακελο και ξανακανε εγκατασταση

edit
αααα νομιζω καταλαβα τι γινεται...
1ον στη καρτελα page setup εχει κουμπι default. δεν το ειχα δει. πατα το.

το σημαντικο. ελπιζω να ειναι η λυση. τωρα που παρατηρησα καλα το scshot καταλαβα ελπιζω τι εχει γινει
ανοιξε το word.
πηγαινε τον κερσορα στο τελος της σελιδας... μετακινησε και την πλαινη μπαρα στα δεξια για να πας ακριβως εκει που τελειωνει.
οταν πας τον δεικτη στα ορια της σελιδας απο δεικτης θα μετατραπει σε 2πλα βελακια και θα σου γραψει κατι. κανε κλικ και δες αν αλλαξε η εμφανιση της σελιδας

zoug100
13-03-10, 21:50
φιλε s3nsit με εσωσες.εσβησα τον φακελο που εμενε στα program files μετα την απεγκατασταση και τελικα ολα ενταξει μετα την νεα εγκατασταση.σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.να εισαι καλα. :)

s3nsit
13-03-10, 22:00
:oneup:.........:p

Δεν κανει τπτ!!!:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.