PDA

Επιστροφή στο Forum : Ταχυτητες DOWN



blackwar
14-03-10, 23:16
Mενω στην Αθηνα και τοσο καιρο ημουν ικανοποιημενος με την ταχυτητα του ιντερνετ...Μολις εκλεισε to gamato ,τα στατιστικα στο ιντερνετ επεσαν http://www.gr-ix.gr/services/statistics/grix-aix-total/ αλλα ταυτοχρονα επεσε και η ταχυτητα της HOL ...δηλ. ΕΛΕΟΣ ,αντι να ανεβαινουν ,την ριχνουν την ταχυτητα μας..προσπαθω να κατεβασω 250 mb αρχειο απο γνωστο site και κανει 4 ωρες...Απο utorrent με 3000 seeders και youtube απο το πρωι ΣΑΝ ΚΟΤΑ(δηλ. ΟΙ κοτες πιο γρηγορα πανω απο την HOl αλλα λεμε τωρα) Αυτη η Ελλαδα αναποδα παει παντα???
Εσεις αντιμετωπιζεται το ιδιο προβλημα???

makis
15-03-10, 00:31
Εδώ και δύο μέρες έχω και εγώ πρόβλημα,μετά από μία ξαφνικά αποσύνδεση μισής ώρας στην πόλη των Ιωαννίνων του ίντερνετ την hol,ξεκίνησαν τα προβλήματα και όλα σέρνονται..
Εχω γράψει ακριβώς από επάνω σου

zombie_wireless
15-03-10, 00:35
Άν δείς στο section Ping Times θα δείς ότι υπάρχει αυτές τις μέρες ένα γενικότερο πρόβλημα....

Και γώ δεν κατεβάζω καλά.Αλλά μία συμβουλή μην παίρνεις παράδειγμα τα torrents.Δεν είναι αξιόπιστη μέτρηση...

blackwar
15-03-10, 00:50
Αν υπολογισεις οτι κατεβαζα 800 kb σε γνωστο ξενο τρακερ..Και τωρα λες και εχω βαλει limit 78kb πως να μην παρω ΚΑΙ παραδειγμα τα τορρεντς? Μες την βλακια οι εναλλακτικοι..μονο να πουλανε απο τηλεφωνικα κεντρα...

alex24
15-03-10, 00:51
Εγω παντως το μονο προβλημα που ειχα σημερα ειναι οτι εχανε την ip ανα 5 λεπτα για κανα μισαωρο περιπου..καμια διακοπη δεν παρατηρησα......

blackwar
15-03-10, 00:51
Εδώ και δύο μέρες έχω και εγώ πρόβλημα,μετά από μία ξαφνικά αποσύνδεση μισής ώρας στην πόλη των Ιωαννίνων του ίντερνετ την hol,ξεκίνησαν τα προβλήματα και όλα σέρνονται..
Εχω γράψει ακριβώς από επάνω σου

Το ειδα αλλα επειδη εισαι απο Ιωαννινα και γω απο Αθηνα,καλυτερα δυο θεματα για διαφορετικες πολεις!!!

zombie_wireless
15-03-10, 08:35
Μες την βλακια οι εναλλακτικοι..μονο να πουλανε απο τηλεφωνικα κεντρα...


Πουλάνε υπηρεσίες χωρίς να μπορούν να τις προσφέρουν...:down:

Loufjohn
15-03-10, 09:48
Πουλάνε υπηρεσίες χωρίς να μπορούν να τις προσφέρουν...:down:

Μενω Αθηνα και εδω και βλεπω σημερα με εκπληξη να κατεβαζω απο Rapidshare μονο μεχρι 500Κbps ενω πρωτα πανω απο 1200Κbps Εχω ταχυτητα στο ρουτερ 11882. Τι συμβαινει;

........Auto merged post: Loufjohn πρόσθεσε 0 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Πουλάνε υπηρεσίες χωρίς να μπορούν να τις προσφέρουν...:down:

Μενω Αθηνα και βλεπω σημερα με εκπληξη να κατεβαζω απο Rapidshare μονο μεχρι 500Κbps ενω πρωτα πανω απο 1200Κbps Εχω ταχυτητα στο ρουτερ 11882. Τι συμβαινει;

g_lampros
19-03-10, 00:49
δηλαδή συγχρόνιζες και πρίν στα 11800kbps και κατέβαζες με πάνω απο 1200???Παράξενο...δοκίμασε κανείς restart στο ρούτερ????

medousa
19-03-10, 01:55
Μιλησα με τεχνικο της hol σημερα κ πραγματοποιηθηκε η τελευταια αναβαθμιση.

terko
19-03-10, 05:07
δηλαδή συγχρόνιζες και πρίν στα 11800kbps και κατέβαζες με πάνω απο 1200???Παράξενο...δοκίμασε κανείς restart στο ρούτερ????

Εχουμε 11882/8-(~10%)=~1336, κατεβάζει με 1200+, άρα που το παράξενο;

g_lampros
19-03-10, 05:58
το παράξενο πάει στο συμβάν φίλτατε!!!!

terko
19-03-10, 07:59
το παράξενο πάει στο συμβάν φίλτατε!!!!

Θα σε αποκαλέσω και εγώ με την ίδια προσφώνηση, φίλτατε από τις διατυπωθείσες φράσεις δεν φαίνεται αυτό (τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβαίνω), αλλά και έτσι να είναι όπως λες πάλι δεν είναι παράξενο, γιατί ακόμη και εδώ μέσα στο adslgr αναφέρονται αν όχι καθημερινά αρκετά συχνά αντίστοιχα παραδείγματα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.