PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με το κλείδωμα router



kostasfot13
15-03-10, 17:58
Παιδιά προσπαθώ να κλειδώσω το προφίλ μου στο ίντερνετ αλλά κάθε φορά που βάζω ως ασφάλεια wpa, wpa2 κλπ...δεν μπορώ να συνδεθώ, ενώ όταν βγάζω την ασφάλεια σερφάρω κανονικότατα. Καμιά βοήθεια; (έχω ασύρματο):hmm:

g_lampros
15-03-10, 18:58
θα αλλάξεις ssid βάζοντας ενα όνομα ωστε να το δεί σας άλλο δίκτυο πέρνα και χειροκίνητα ip/dns σε συνδεση wifi δικτύου και για wpa η για wep βάλε ένα κλειδί που να περιέχει μόνο ψηφία!!!lκατα 99% θα είσαι οκ

makis
15-03-10, 23:28
Επειδη συνδέθηκες στον υπολογιστή σου αν κατάλαβα ασύρματα μία φορά χωρίς ασφάλεια το λάπτοπ σου πήρε το ssid χωρίς ασφάλεια και όταν βάζεις κωδικό σου λέει ότι η σύνδεση απέτυχε.
vista έχεις????αν ναι πας έναρξη,σύνδεση με, στον πίνακα που θα βγει με τα ασύρματα δίκτυα που είναι εντός εμβέλειας, επιλέγεις την τελευταία επιλογή "άνοιγμα κέντρου δικτύου και κοινής χρήσης" και στο δεξί μέρος σου βγάζει την επιλογή "διαχείριση ασύρματων δικτύων"επιλέγεις το όνομα του δικτύου σου και κάνεις κατάργηση.
Με ethernet σύνδεση μετά δίνεις την ασφάλεια wpa+wpa2 στο modem και μετά ξανά επιλέγεις το δίκτυο σου με αναζήτηση ,και δίνεις τον κωδικό και όλα εντάξει .
Η ίδια επιλογή είναι και στα 7 απλά δεν κάνεις το βήμα αυτό " πας έναρξη,σύνδεση με"παρά μόνο το επιλέγεις από κάτω δεξιά δίπλα από την ώρα που έχει ένα εικονίδιο σαν το σήμα του κινητού,και συνεχίζεις κανονικά όπως γράφω παραπάνω...
Για xp μην με ρωτάτε δεν έχω ιδέα...
Ελπίζω να σε βοηθήσει ....

g_lampros
16-03-10, 03:48
σωστός ο φίλος...πρώτα ξεκινάς με την κατάργηση...!!!

bigbill24
17-03-10, 11:11
σωστος ο makis...

@ ADSLgr.com All rights reserved.