PDA

Επιστροφή στο Forum : Site Slow / Not Responding (για λίγο)



psyxakias
19-01-04, 23:19
Καλησπέρα,

Ίσως παρατηρήσατε ότι πριν λίγη ώρα το site ήταν κάπως πιο αργό ή δεν ανταποκρινόταν καθόλου για 3-4 λεπτά max. Αυτό οφείλεται σε κάποια re-routing που γίνονται λόγω ότι αναβαθμίζονται οι routers του ISP που γίνεται host το ADSLgr.

Αν και ήδη από ότι βλέπω τα προβλήματα έχουν λυθεί, μπορεί να επαναληφθεί για μερικά δευτερόλεπτα.

Ευχαριστώ.

JediMasterMANIAC
20-01-04, 01:14
ΣΤΑ ..... :P
εφοσον δουλευει τωρα (αυτο ηταν spam :P)

Νικαετός
23-09-04, 12:59
Το site τις τελευταίες μέρες ,συνεχίζει να είναι εξαιρετικά αργό , με αποτέλεσμα τα double posts , και την απώλεια αρκετών άλλων :twisted:

Προτείνω την άμεση αναβάθμισή του . Και επειδή γνωρίζω πως κάτι τέτοιο δεν γίνεται δωρεάν , προτείνω, εφόσον φυσικά συμφωνεί και ο "σπιτονοικοκύρης" μας Νεκτάριος ,την εθελοντική προσφορά των μελών προκειμένου να συγκεντρωθεί ένα ποσό αρκετό για την αναβάθμιση !

(Εγώ πάντως είμαι πρόθυμος να προσφέρω :wink: :wink: )

EvilHawk
23-09-04, 13:33
Me too!

Νικαετός
23-09-04, 13:51
Ωραία !! Γίναμε 2 ! Άντε αδέλφια ξυπνάτε ! :mrgreen: :mrgreen:

wintech2003
23-09-04, 14:06
Και εγώ ρε παιδιά! Ας πάμε επιτέλους σε εναν dedicated server να τελειώνουμε...

WAntilles
28-09-04, 12:11
Και εγώ είμαι πρόθυμος να προσφέρω.

Το είχα πει άλλωστε και παλιότερα.

Dslmaniac
28-09-04, 12:21
Κι εγώ μέσα.

kubiak
28-09-04, 17:43
ε, ας μας πει κάποιο λογ/σμό τραπέζης να κάνουμε κάποια (μικρή ή μεγάλη) χορηγία...

alpha
28-09-04, 19:22
Σαν μικρή ανταπόδοση για τη μεγάλη βοήθεια που δέχθηκα από το site τα προηγούμενα χρόνια, θα επιθυμούσα και εγώ να συνδράμω στην αυτονόμησή του.

Γιάννης

Papous
28-09-04, 19:51
Έχω λίγα ευρώπουλα σε ένα μπαουλάκι για ώρα ανάγκης.:roll:
Κάτι θα τραβήξω και εγώ από εκεί!8)

Νικαετός
28-09-04, 21:36
Είναι η ΩΡΑ του Νεκτάριου να αποφασίσει , όπως είπε και το ζουζούνι σε άλλο thread : αφεντικόοοοοοοοοοο μας ακούς ????

Δώσε μας αριθμό λογαριασμού και φύγαμεεεεε .

Α , να πω και το εξής : Παιδιά γνωρίζουμε όλοι πως αυτό θα πρέπει να γίνεται σε ετήσια βάση ?

sdikr
28-09-04, 21:52
Αν και άργησα, (πήγα καποια στιγμή να γράψω και εγώ μέσα αλλά μου εβγαλέ τα γνωστά)

Και εγώ μέσα, :D

kubiak
28-09-04, 23:06
Α , να πω και το εξής : Παιδιά γνωρίζουμε όλοι πως αυτό θα πρέπει να γίνεται σε ετήσια βάση ?

μία πρόταση είναι να μας πει ο Νεκτ. το ελάχιστο ποσό που απαιτείται και να συνεισφέρουμε όλοι όσοι μπορούμε.

(π.χ. απαιτείται Α ποσό και είμαστε Β μέλη. όποιος θέλει και μπορεί να συνεισφέρει προτείνεται ικανό ποσό των €Α/Β, ή Α/Õ όπου Γ ένα ελάχιστο ποσοστό μελών που απαιτείται να συνεισφέρει για να γίνει η κινηση -με μία λογική χορηγία-)...

για του χρόνου μπορεί να ξανατεθεί το θέμα και είμαι σίγουρος ότι πάλι κάποιοι θα συνεισφέρουμε. μην το "ντύσουμε" με τον τίτλο άτυπης συνδρομής...

NeK
29-09-04, 00:16

NeK
29-09-04, 00:17
Παιδιά με σκλαβώνετε, πραγματικά! :oops:

Όμως θα προτιμούσα χίλιες φορές να μπουνε 1-2 bannerάκια να μας υποστηρίζουν (hint hint click all you can!!!) με καθαρή και όμορφη διαφήμιση.

Κάτι τέτοιο όμως θέλει δουλειά, όπως για παράδειγμα ένα νέο design και μεγαλύτερη κίνηση. Κάτι που ετοιμάζω πυρετωδώς.

Αν δεν καταφέρω τίποτα τότε το κοιτάμε το θέμα των δωρεών.

Πάντως ευχαριστούμε πολύ για την τόση ευγενική σας προσφορά! :guitar

wintech2003
29-09-04, 00:29
Μέχρι και εσυ αφεντικό την πάτησες με τον σαχλο-server.. 4 φορες το ίδιο post.. :):):):):)

NeK
29-09-04, 00:44
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Νικαετός
29-09-04, 11:23
Μέχρι και εσυ αφεντικό την πάτησες με τον σαχλο-server.. 4 φορες το ίδιο post


Μακάρι να πετύχεις αυτό που θέλεις Νεκ !

kubiak
19-10-04, 20:38
εχτές και σήμερα η ταχύτητα του site ήταν απελπιστική...
μάλιστα το δοκίμασα και με PSTN και με aDSL και το αποτέλεσμα ήταν τραγικό...
τουλάχιστον μπόρεσα και αντάλλαξα κάποια μηνύματα με τον aesir...

ποιο είναι το update για την προσπάθεια με τα banners;

dreamer
20-10-04, 10:32
Και εγω μεσα...Εδω τα δινουμε αλλου και αλλου...:P

George978
20-10-04, 10:36
και εγω μεσα

KyR-X
20-10-04, 10:41
Με paynova donations δέχωνται άραγε?

Και με paypal γινεται (απλά στο paynova έχουν ξεμείνει κάτι ψιλά) :P ο καθένας δε θα μπορούσε να δίνει οσο μικρό και μεγάλο ποσό θα ήθελε όποτε θέλει? Με τα μικρά μαζεύωνται τα πολλά απο οσο ξέρω σχετικά με donations μέσω internet, οι συνδρομές κατά τη γνωμη μου ίσως να τρομάξουν το κόσμο, εκτός κι αν προσφέρει πολλές υπηρεσίες αλλά αυτό πάλι θα σημαίνει οτι τρώει πολλύ χρόνο στο site οπότε πάλι δε θα συμφέρει τους ίδιους, επίσης το site μπορεί να πουλά χώρο για διαφήμιση διαφημίζωντας ο καθένας τη προσωπική του εργασία (αν υπάρχουν ελευθ. επαγγελματίες) δυστηχώς δεν υπάρχει ακόμη υπηρεσία έτοιμου board που ο μη registered χρήστης να αναγκάζεται να βλέπει banners ενω ο registered οχι, αλλά με προσωπική δημιουργία σελίδας αυτό γίνεται όμως θέλει χρήμα και κόπο οπότε πάλι είναι ασύμφορο. Αυτά..

@ ADSLgr.com All rights reserved.