PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL Telemarketing



calhas
18-03-10, 17:26
Ρε παιδιά έλεος !!!! Χτυπάει σήμερα το τηλέφωνο στις 10:00, με ξυπνάει (χαράματα ακόμα για μένα) και είναι μια κυρία που μου λέει οτι είναι από την HOL και αρχίζει να ρωταέι αν έχω το τηλέφωνο στον ΟΤΕ, πόσα πληρώνω κλπ. Προσπαθώ να την αποφύγω, και να την κλείσω όσο πιο ευγενικά μπορώ. Αυτή όμως επέμενε μέχρι που της λέω με απότομο ύφος "Δεν θέλω να αλλάξω πάροχο!!!" Με έχουν πάρει από την HOL τέσσερις φορές σε ένα χρόνο για ενημέρωση των προϊόντων και υπηρεσιών. Ειλικρινά είναι εκνευριστικό. Το ξέρω οτι οι τηλεφωνητές κάνουν τη δουλειά τους και έχουν κάποιον βλάκα που τους δίνει εντολές, και γι'αυτό δεν θέλω να θυμώνω ή να τους κλείνω απότομα. Αλλά αναρωτιέμαι τελικά αν έχουν το δικαίωμα να τηλεφωνούν και να ενοχλούν; Γιατί για ενόχληση πρόκειται όταν τους λες οτι δεν θέλω να αλλάξω πάροχο, και αυτοί συνεχίζουν. Έχει συμβεί και σε άλλους;;;;

zombie_wireless
18-03-10, 17:29
Σε πολλούς από εμάς έχει τύχει.Το πόσο ενοχλητικός είναι εξαρτάται από την επιμονή που δείχνει κάθε υπάλληλος να πείσει...


Άσε που ττελευταία χτυπάνε κουδούνια...;)

Καλώς ήρθες

calhas
18-03-10, 17:38
Αυτό πρώτη φορά το ακούω!! Να έρχονται από πόρτα σε πόρτα. Τι άλλο έπεται;;;

Ευχαριστώ!

zombie_wireless
18-03-10, 20:03
Σου λένε τάχα εξωτερικοί συνεργάτες

matelas
18-03-10, 20:13
Εμένα με παίρνουν σχεδόν μια φορά τον μήνα, και ας είμαι ήδη στην hol. :evil:

zombie_wireless
18-03-10, 22:08
Και στην ουσία οι περισσότεροι από αυτούς είναι επιτήδειοι.Πολύ προσοχή...ποτέ προσωπικά στοιχεία...

wesker
18-03-10, 23:49
Mόνο από την HOL έχετε το πρόβλημα; Που να δεις οι τράπεζες για δάνεια και κάρτες μέσα στο μεσημέρι που ξεκουράζομαι. Επιμένουν, επιμένουν μέχρι που τα ακούνε και σταματάνε... Την δουλειά τους κάνουνε αλλά δεν φταίω εγώ να ταράζεται η ξεκουρασή μου 2:30 και 3 το μεσημέρι...

g_lampros
19-03-10, 00:42
Πολλοί από αυτούς είναι εξωτερικοί μεταπωλητές της HOL και είναι όντως εκνευριστικοί!!!Βέβαια απ'όσο γνωρίζω πληρώνονται ανάλογα με τις αιτήσεις που κάνουν,άρα λογικό να επιμένουν!Αλλά είναι σπαστικό να καλούν 4 φορές τον μήνα...

calhas
19-03-10, 18:15
Όταν σε ρωτάνε "Θέλετε να μην πληρώνετε πάγιο;;" αν πεις ναι, θεωρούν οτι δέχεσαι να φύγεις από τον ΟΤΕ σαν δυσαρεστημένος καταναλωτής και να πας σε αυτούς. Αυτό θέλει προσοχή.

Seitman
19-03-10, 18:45
Όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω, το καλό είναι να είσαι ήδη πελάτης και να σε πρήζουν :hammered:

jog
20-03-10, 17:26
Πριν από 2 εβδομάδες, με παίρναν κάθε μέρα τηλέφωνο (κάθε μέρα για 1 εβδομάδα, μεσημεριανές ώρες) για να με ενημερώσουν για την προσφορά της HOL.

Αν είναι δυνατόν. :P

@ ADSLgr.com All rights reserved.