PDA

Επιστροφή στο Forum : Μια απλή ερώτηση



makis
19-03-10, 00:27
Καλησπέρα σας
Θα μετακομίσω από το σπίτι μου ουσιαστικά θα πάω να μείνω μόνος μου με απόσταση ένα σπίτι να μας χωρίζει ήδη από το σπίτι που μένω,και δεν θα ήθελα να πληρώνω νέα συνδρομή adsl.
Με ενημέρωσαν κάποιοι γνωστοί μου ότι υπάρχει η λύση του wifi signal booster.
Αξίζει.σχεδόν η απόσταση ζήτημα να είναι 20 μέτρα απλά μας χωρίζει ένα άλλο σπίτι.
Περιμένω να μου πείτε τις απόψεις σας
Ευχαριστώ

zombie_wireless
20-03-10, 11:53
Δηλαδή να υποκλέψεις internet...;

DaveMurray
20-03-10, 11:59
Θα μετακομίσω από το σπίτι μου ουσιαστικά θα πάω να μείνω μόνος μου με απόσταση ένα σπίτι να μας χωρίζει ήδη από το σπίτι που μένω,και δεν θα ήθελα να πληρώνω νέα συνδρομή adsl.

όχι φίλε zombie_wireless... Από το δικό του σπίτι θέλει θέλει να παίρνει... το νέο σπίτι που θα πάει να μείνει, με το παλιό του, είναι 20 μέτρα, και τους χωρίζει ένα ακόμα σπίτι....

zombie_wireless
20-03-10, 14:35
όχι φίλε zombie_wireless... Από το δικό του σπίτι θέλει θέλει να παίρνει... το νέο σπίτι που θα πάει να μείνει, με το παλιό του, είναι 20 μέτρα, και τους χωρίζει ένα ακόμα σπίτι....

Ναι έχεις δίκιο.εγώ νόμιζα να ότι ήθελε να πάρει geitonex

DaveMurray
20-03-10, 18:11
Καλησπέρα σας
Θα μετακομίσω από το σπίτι μου ουσιαστικά θα πάω να μείνω μόνος μου με απόσταση ένα σπίτι να μας χωρίζει ήδη από το σπίτι που μένω,και δεν θα ήθελα να πληρώνω νέα συνδρομή adsl.
Με ενημέρωσαν κάποιοι γνωστοί μου ότι υπάρχει η λύση του wifi signal booster.
Αξίζει.σχεδόν η απόσταση ζήτημα να είναι 20 μέτρα απλά μας χωρίζει ένα άλλο σπίτι.
Περιμένω να μου πείτε τις απόψεις σας
Ευχαριστώ

το wifi signal booster τι είναι...;

Μην μου πεις αυτές οι μαιμουδιές με το αλουμινόχαρτο....

Dark-Side
20-03-10, 18:19
το wifi signal booster τι είναι...;

Μην μου πεις αυτές οι μαιμουδιές με το αλουμινόχαρτο....

Αυτό είναι :p

mondeo
20-03-10, 18:22
Όχι καλοί μου άνθρωποι.
Αυτό (http://cgi.ebay.com/WiFi-Wireless-Signal-Booster-Amplifier-Linksys-Router_W0QQitemZ290415078826QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item439e166daa) είναι.

Vitruvian78
20-03-10, 20:52
Ναι, αλλά το θέμα είναι πού θα τα τοποθετήσεις αυτά; Δεν νομίζω να είναι κατάλληλα για εξωτερικό χώρο. Άσε που η απόδοσή τους θα είναι αμφίβολλη.....Έχεις εξετάσει το θέμα μήπως φέρνοντας έναν ηλεκτρολόγο, να προσπαθήσει να σου στήσει ένα doublex χωρίς βέβαια να ξέρω αν αυτό είναι εφικτό, μια και λες ότι είναι σε ξεχωριστό κτήριο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.