PDA

Επιστροφή στο Forum : Έκπτωσή από την Tellas λόγω τεχνικών προβλημάτων



papadamakist
20-03-10, 13:16
Πριν 2 εβδομάδες περίπου, υπήρξε μία ολιγόωρη διακοπή του internet της Tellas λόγω τεχνικών προβλημάτων. Με την παραλαβή του λογαριασμού διαπίστωσα ότι η 2μηνιαία χρέωση 2play δεν ήταν 80€ (39,90 τον μήνα), αλλά 40€ σύνολο!
Επίσης, έλαβα ένα sms στο κινητό που έγραφε:
"Λόγω δυσλειτουργειών που πιθανόν αντιμετωπίσατε την περίοδο 6/3 - 9/3 εξαιτίας τεχνικών αναβαθμίσεων, σε επόμενο λογαριασμό θα λάβετε έκπτωση 50% στο πάγιο.

Μπράβο στην εταιρία που παρά την οικονομική κρίση, αντιμετωπίζει με υπευθυνότητα τους πελάτες της!!!

johnvam
20-03-10, 13:20
Μου ήρθς και εμένα το σχετικό μήνυμα!!!!

Καλή κίνηση!!!

Mouse Potato
20-03-10, 13:42
Δεν είσαστε οι μόνοι. http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=266381&page=116

Εγώ δεν έλαβα σχετικό μήνυμα αλλά θα το διαπιστώσω με το λογαριασμό


Πριν 2 εβδομάδες περίπου, υπήρξε μία ολιγόωρη διακοπή του internet της Tellas λόγω τεχνικών προβλημάτων. Με την παραλαβή του λογαριασμού διαπίστωσα ότι η 2μηνιαία χρέωση 2play δεν ήταν 80€ (39,90 τον μήνα), αλλά 40€ σύνολο

Προφανώς γιατί θα εκδίδουν λογαριασμό ανά μήνα

papadamakist
20-03-10, 13:53
Ποιος σου είπε ότι είμαστε οι μόνοι;

dennis2006
20-03-10, 14:18
που ειναι η εκπτωση αν ο λογαριασμος ειναι μηνιαιος? εμενα μαλιστα λογω και του μοντεμ μου ηρθε 45 ευρω. μαλιστα ειχα πολυωρες διακοπες τηλεφωνου για 3 ημερες.

Mouse Potato
20-03-10, 15:07
Ποιος σου είπε ότι είμαστε οι μόνοι;

Αναφορά έκανα

a453
20-03-10, 16:47
Κάτι δε με κάθετεται καλά, όχι με τα λεγόμενά σας, αλλά με την κίνηση της Tellas: για 10% (3/30 ημέρες) αδυναμία παροχής υπηρεσιών κάνει 50% έκπτωση στο πάγιο :hmm:

Lagman
20-03-10, 18:27
Κάτι δε με κάθετεται καλά, όχι με τα λεγόμενά σας, αλλά με την κίνηση της Tellas: για 10% (3/30 ημέρες) αδυναμία παροχής υπηρεσιών κάνει 50% έκπτωση στο πάγιο :hmm:

Να ήταν μόνο αυτό το πρόβλημα καλά θα ήταν :p
Τι σου κάνει εντύπωση;
Στην forthnet κάποιοι τεχνικοί δικτύων που συμμετείχαν στην μαζική διαμαρτυρία των 510 συνδρομητών κατάφεραν 100 % έκπτωση για ένα δίμηνο 80 ευρώ δηλαδή, έχουν αναφερθεί αρκετές φορές πιστώσεις.

Μπράβο στην Τελλας που πήρε αυτή την πρωτοβουλία και κάνει μαζική έκπτωση αν κατάλαβα καλά σε όλους τους συνδρομητές της.

Mouse Potato
20-03-10, 18:37
Μπράβο στην Τελλας που πήρε αυτή την πρωτοβουλία και κάνει μαζική έκπτωση αν κατάλαβα καλά σε όλους τους συνδρομητές της.

Αναφέρεται σ' όλους τους συνδρομητές απ' ότι κατάλαβα. Να είχαμε και επίσημη ενημέρωση για τις αναβαθμίσεις/προβλήματα δικτύου καλά θα ήταν.

Lagman
20-03-10, 19:51
Αναφέρεται σ' όλους τους συνδρομητές απ' ότι κατάλαβα. Να είχαμε και επίσημη ενημέρωση για τις αναβαθμίσεις/προβλήματα δικτύου καλά θα ήταν.


Πάρε παράδειγμα την forthnet με τόσες εργασίες που έχουν ανακοινώσει δε θα έπρεπε να παρέχει τις καλύτερες υπηρεσίες ; Αφού συνέχεια εργασίες κάνουν. :rofl:
Προβλήματα θα διαβάσεις ένα σωρό και ας μην υπάρχει ανακοίνωση για εργασίες...

Σίγουρα καλό είναι να ξέρουμε τι γίνεται αλλά που τέτοια τύχη...

rstone
22-03-10, 00:39
Μου ήρθε και εμένα sms γιά έκπτωση 10 ευρώ λόγω των τεχνικών προβλημάτων.
Μπράβο στην Τελλας.

ambientc
22-03-10, 12:44
Μου ήρθε και μένα μήνυμα για έκπτωση 50% σε επόμενο λογαριασμό αλλά μάλλον δεν θα to προλάβω γιατί την κάνω από την Tellas.

macjohny
22-03-10, 15:43
Μου ήρθε και μένα μήνυμα για έκπτωση 50% σε επόμενο λογαριασμό αλλά μάλλον δεν θα to προλάβω γιατί την κάνω από την Tellas.

Για ποιο λόγο την κάνεις απο Tellas, είχες χαμηλή ταχύτητα ή άλλα τεχνικά προβλήματα?
Έγω σκέφτομαι να παω στην Tellas λογω της προσφοράς της Wind :hmm:...

qyte
22-03-10, 17:31
Και εμένα μου ήρθε το σχετικό μηνυματάκι αλλά επίσης επειδή είχα κάποια προβλήματα με την γραμμή μου απο πέρυσι τον ιούνιο μέχρι τα χριστούγεννα ( πριν 3 μήνες, φτου φτου ), με πήραν τηλέφωνο (edit: μέσα φεβρουαρίου) και μου χαρίσαν 2 πάγια του 2010 ( το πρώτο και το τελευταίο ) μπορεί γιαυτό να είδε και την έκτωση ο papadamakist μιας και εμένα το ίδιο ακριβώς έγινε.

ambientc
23-03-10, 15:22
Για ποιο λόγο την κάνεις απο Tellas, είχες χαμηλή ταχύτητα ή άλλα τεχνικά προβλήματα?
Έγω σκέφτομαι να παω στην Tellas λογω της προσφοράς της Wind :hmm:...

Με 15db attenuation down και ταχύτητα που σταδιακά πέφτει από το αρχικό 12 στα 10600 και αρκετά προβλήματα παλιότερα είπα να δοκιμάσω την τύχη μου σε έναν άλλο πάροχο και συγκεκριμένα την ON. Η Tellas δεν έχει bandwidth και έχει μικρότερους συγχρονισμούς από σχεδόν το σύνολο των άλλων παρόχων.Δες εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=3385733&postcount=50)

Lagman
23-03-10, 20:11
Με 15db attenuation down και ταχύτητα που σταδιακά πέφτει από το αρχικό 12 στα 10600 και αρκετά προβλήματα παλιότερα είπα να δοκιμάσω την τύχη μου σε έναν άλλο πάροχο και συγκεκριμένα την ON. Η Tellas δεν έχει bandwidth και έχει μικρότερους συγχρονισμούς από σχεδόν το σύνολο των άλλων παρόχων.Δες εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=3385733&postcount=50)
Όταν βγάλανε ανακοίνωση για αναβάθμιση των συνδρομητών σε adsl2+ μου είχε πει ένα πουλάκι(15/05/08 (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2041548&postcount=72)) ότι το δίκτυο της tellas δεν μπορεί να "σηκώσει" την αναβάθμιση...


Θεωρώ ότι επίτηδες συγχρονίζουν όλοι οι συνδρομητές χαμηλότερα προς όφελος τους.

dennis2006
26-03-10, 05:47
εχτες πληρωσα τον λογαριασμο μου και μου ειπαν στο καταστημα οτι δεν υπαρχει καμια εκπτωση και οτι ο λογαριασμος ειναι μηνιαιος. μαλιστα οταν τους ρωτησα για sms απο την wind που μιλανε για 50% εκπτωση μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν τιποτα σχετικο.

SilverShadow
26-03-10, 13:11
Και εμενα κανονικα μου ηρθε....

Roland_Grapow
26-03-10, 23:12
Και σε μενα πηραν τηλεφωνο αλλα τι να το κανεις οταν το ιντερνετ σου βγαζει την πιστη??:down:

Lagman
27-03-10, 01:56
Και σε μενα πηραν τηλεφωνο αλλα τι να το κανεις οταν το ιντερνετ σου βγαζει την πιστη??:down:
Αλλάζεις παροχο τόσο απλό .

SilverShadow
27-03-10, 22:08
Καλα τα λεει ο Lagman σε μενα στο απεναντι διαμερισμα εχουν forthnet κ συγχρονιζουν στα 8-9 κ μενα με εχουν στα 4 οι μαγοι της Τελλας κ τους παρακαλαω κιολας να μ ανεβασουν το Upload απο το 50 στο 90 (εκει που μπορει η γραμμη μου) κ δε το κανουν...

dennis2006
30-03-10, 22:55
καλα δεν εχουν το θεο τους. εφτασαν μεχρι και στο τροκτικο να γραψουν οτι η καλη τελλας για το προβλημα που ειχε οτι εκανε εκπτωση στο παγιο. εκανε σε 5- 10 πελατες και το κανε θεμα.

xsaviola28
31-03-10, 00:57
και εμένα ο λογαριασμός ήρθε κανονικά σε ποιους δηλαδή έκαναν έκπτωση?

nyannaco
31-03-10, 08:58
Θααααα..... κάνουν. Μάλλον είπαν να περιμένουν λίγο, σου λέει θα φύγουν που θα φύγουν ένα σωρό "ενθουσιασμένοι πελάτες", τουλάχιστον να κάνουμε την έκπτωση μόνο σε όσους μείνουν, δεν είναι καιρός για σπατάλες :rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.