PDA

Επιστροφή στο Forum : Ισχύουν οι χρόνοι που δίνει ο ΟΤΕ για ενεργοποίηση??



art_of_fugue
27-04-06, 02:46
Έκανα αίτηση στις 5/4 για ονΔΣΛ προπληρωμένο 4μηνο. Ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί, και όταν παίρνω τηλ. μου λένε πως βρίσκεται στο τελικό στάδιο αλλά δεν ξέρουν πότε ακριβώς θα ενεργοποιηθεί. Γνωρίζει κανείς κάτι να με διαφωτίσει? Ο ΟΤΕ αρχικά μου έδωσε χρόνο 12 εργάσιμες, οι οποίες έχουν περάσει...

Και κάτι ακόμα: πήρα προπληρωμένο για 4 μήνες, στο συμβόλαιο όμως το αναφέρει ως ΑΟΡΙΣΤΟΥ χρόνου... Αυτό τι μπορεί να σημαίνει?

Ευχαριστώ

nickolas2005
27-04-06, 11:39
έτυχες απο ότι φαίνεται μέσα στις γιορτές που όλα υπολειτουργούν..Υπομονή και πιστεύω ότι δεν θα αργήσουν και πολύ :)

manoulamou
27-04-06, 12:26
To αοριστου χρονου μαλλον αναφερεται στην χρεωση που θα σου κανουν, αν μετα τη ληξη των 2+2 μηνων
που εχεις προπληρωσει, συνεχισεις στην ΟΤΕνετ σαν παροχο.
http://corporate.otenet.gr/corporate/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_panename/idiwtes_prosfores_full?vendibleid=387
Ρωτησε κι εδω για λεπτομερειες: Otenet (http://corporate.otenet.gr/corporate/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_panename/Customer+Care;jsessionid=66672D3966F17FF888D0FA194DACFE31.tomcat1)
Παντως ο χρονος που δινουν ολοι οι παροχοι ειναι ο τυπικος δυο βδομαδουλες.
Τωρα μεσολαβησαν κι ενα σωρο αργιες. Φροντισε να τους ξαναενοχλησεις αμεσα
και αν θες να εισαι σιγουρος, κανε ενα τηλεφωνημα στο 134 ή περνα απο τον τοπικο ΟΤΕ
μηπως παιζει τπτ με τη διαθεσιμοτητα θυρων στην περιοχη σου(αυτοι ξερουν σιγουρα)
ή το χειροτερο μπας κι επαθαν καμμια βλαβη τα dslams τους:twisted:
Δες εδω τι γινεται:http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=12365
Καλως ορισες και ελπιζουμε να χεις γρηγορα την ενεργοποιηση της γραμμουλας σου!!!

edit by nnn,έγινε ένα μικρό edit στα links γιατί το 1ο δεν δούλευε και το 2ο χάλαγε το μέγεθος της σελίδας

teo_L20
27-04-06, 19:01
...ή τους λείπει καμια πορτούλα!

art_of_fugue
01-05-06, 13:35
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, και ελπίζω κι εγώ να έχω τη γραμμούλα μου σύντομα! Έρχομαι από Βέλγιο που είχα Τ3 και όπως καταλαβαίνετε, εδώ έχω ξενερώσει... Ο λόγος που πήρα μόνο 384 είναι οικονομικός καθαρά... και να δω πως θα δουλέψει... Στο Βέλγιο είχα ταχύτητα 10.000 και πλήρωνα 40 ευρώ... Η μέγιστη ftp download που έπιανα αρκετά συχνά ήταν γύρω στα 700+

manoulamou
01-05-06, 18:36
art_of_fugue γιατι ξυνεις πληγες? Τ3 ?:stunned: μιλας για πολυ εξωτικο φρουτο, εδω μερικοι δεν ξερουν τι ειναι το isdn
και για να ξεκινησει ο ΟΤΕ την πληρη λειτουργια του ADSL(ποια πληρη λεμε τωρα!)
φτυσαμε αιμα, τις τιμες και τις ταχυτητες τις βλεπεις...

Τ 3 ? :ufoabduct Καλο μηνα και γρηγορα με τη γραμμουλα σου!

vaggoulas
02-05-06, 22:02
Η μέγιστη ftp download που έπιανα αρκετά συχνά ήταν γύρω στα 700+
Mη λες τέτοιες ταχύτητες έδω στην Ελλάδα γιατί θα σε μηνύσει ο Βουρλούμης (o Παναγής...) και θα σε βάλει να πληρώσεις το κόστος αναβάθμισης του ελληνικού adsl. LOL :lol:

art_of_fugue
03-05-06, 01:35
LOL! Πάντως πέρα από την πλάκα παιδιά, πήρα σήμερα πάλι στο 134 και τους ρώτησα τι γίνεται, και πήρα εκπληκτικές απαντήσεις!!!

1ον μου είπαν πως την αίτηση δεν την έχω κάνει 5/4 αλά 7/4!!! Ενώ στην προηγούμενη επικοινωνία μου είχαν επιβεβαιώσει το 5/4!!!

2ον μου είπαν πως θέλει 12 εργάσημες, και πρέπει να περιμένω, λέει, γιατί ΔΕΝ έχουν περάσει ακομα 12 εργάσιμες από 7/4!!!!! Έλεος!!! Μέτρησα για αργίες τη Μ. Παρασκευή, τη Δευτέρα του Πάσχα και την Πρωτομαγιά, και πάλι μου βγαίνουν 14 εργάσιμες από 7/4...

Δηλαδή με κοροιδεύουν μές στα μούτρα μου... Αλλά τι να πεις... τι φταίει και το κοριτσάκι στο τηλέφωνο...

Ρε μπας και στον ΟΤΕ έχουν και άλλες αργίες και δεν μας τις λένε?? LOLOLOL

Pagio
03-05-06, 03:50
Φίλε μου τι να σου πώ, είμαι σε χειρότερη κατάσταση από σενα.

Εγώ έστειλα την αίτηση στις 02/04 για το onDSL Kit (2+2 μήνες) και μετά από 2 μέρες μου είπανε στο τηλέφωνο ότι άλλαξε το fax τους και μου είπανε να ξαναστείλω την αίτηση, πράγμα που έκανα στις 06/04 αφού τότε το έμαθα.

Σήμερα 03/05 ακόμη δεν έχω ADSL και όταν τους πέρνω τηλέφωνο μου λένε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και ότι όλα είναι μια χαρα και ότι βρίσκονται στο τελικό στάδιο.

Πέρασα την περασμένη Παρασκευή από το OTEshop και επικοινωνήσανε και οι ίδιοι με το τμήμα εξυπηρέτησης για να τους πούνε ακριβώς τα ίδια.

Ξέρει κανείς αν μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω και να τους δώσω το Kit να το βάλουν κει που ξέρουν οι μ?λ?κ?ς?

Επιθυμώ να τους κάνω και μια καταγγελία στον ΙΝΚΑ έτσι για να γουστάρουνε κι αυτοί.Τότε σίγουρα θα με πάρουμε και θα με ρωτούν και το λόγο.

Από δω και πέρα Πote ξανά το ίδιο λάθος.

art_of_fugue
03-05-06, 11:33
Ακριβώς το ίδιο πακέτο έχω πάρει ι εγώ.. και σήμερα ακόμα περιμένω...
Τώρα, για τα λεφτά να μας τα δόσουν πίσω, δεν νομίζω να γίνεται... ΟΤΕ είναι αυτός... Αν αποφασίσεις να κάνεις καταγγελία, είμαι μαζί σου, πες μου να δράσουμε μαζί. Σε μια πολιτισμένη χώρα, έτσι πρέπει να γίνεται, δηλαδή το λάθος να αναγνωρίζεται και να υπάρχουν οι συνέπειες. Αυτό πρέπει να το μάθει ο ΟΤΕ, και όλες οι άλλες τριτοκοσμικές ΔΕΚΟ που έχουμε... και που με τον άθλιο τρόπο λειτουργίας τους παρασύρουν και τις ιδιωτικές στα ίδια κακά... Σου λέει ο κος ΒΒΙΒΟΝΤΙ, έλα μωρε, αφού και στον ΟΤΕ να πάει περιμενει, γιατί να μην τον αφήσω κι εγώ να περιμένει? Και έχει πάντα και τη δικαιολογία... "ο ΟΤΕ μας καθυστερεί"!!!

Pagio
04-05-06, 04:05
Φίλε,

Αφού επικοινώνησα με τον ΟΤΕ μου είπανε ότι μπορώ να επιστρέψω το πακέτο στις 06/05, ένα μήνα μετά από την ημέρα αποστολής της αίτησής μου.

Μου την έχει δώσει πολύ άσχημα στα νεύρα και πραγματικά θέλω να το επιστρέψω και να πάρω μια 512 φοιτιτική γραμμή. Ακόμη και να με πάρουνε αύριο για να μου δώσουνε τους κωδικούς θα τους πω να κάνουν κατάργηση λόγω περασμένης ώρας και ημέρας.

Είναι η 3η φορά που γίνομαι συνδρομητής της ΟΤΕ και χαΐρη δεν έχω δει. Αναμένω λοιπόν για κατάργηση και επαναφορά.

Pagio
04-05-06, 05:26
Μόλις επικοινώνησα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και κίνησα διαδικασίες για κατάργηση και επιστροφή των χρημάτων για το πακέτο που λέγεται "theOnDSLKit".

Αύριο λένε θα μου στείλουνε αίτηση κατάργησης αυτού του πακέτου και θα μου επιστραφούν τα χρήματα από το κατάστημα που το έχω αγοράσει.

Αν ξαναβάλω εγώ Πotenet σφήρα μου κλέφτικα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.