PDA

Επιστροφή στο Forum : Airties προβλημα με ρουτερ



skaleo
21-03-10, 00:24
αγαπητοι φιλοι
εχω conn-x /24 σε γραμμη ISDN . Αγορασα ενα ρουτερ ( Airties 5050) για να αντικαταστησω το πολυ απλο μοντεμ ( Baudtec ) που ειχα απο τον ΟΤΕ . Το αποτελεσμα δυστυχως ειναι να μη λειτουργει σωστα το τηλεφωνο . Συγκεκριμενα το τηλεφωνο λειτουργει μονο οταν το ρουτερ δουλευει . Αν διακοψω το ρευμα στο ρουτερ ( δεν θελω να το εχω συνεχεια σε λειτουργια ) τοτε δεν εχω πλεον τηλεφωνο .
Σημειωνω οτι οι συνδεσεις ειναι απολυτα σωστες .
Καθε βοηθεια δεκτη .

grgz
21-03-10, 01:17
Τι να πω, πέρα από το ότι ένας φίλος που αγόρασε ένα 5450 το πέταξε κυριολεκτικά στα σκουπίδια.

Δοκίμασε πάντως όταν κλείνεις το ρούτερ να αποσυνδέεις και τη γραμμή τηλεφώνου από πάνω του.

paspro
21-03-10, 02:32
Μπορεί να φταίει η συνδεσμολογία που έχεις κάνει. Μπορείς να την περιγράψεις;

alevendis
18-06-10, 23:30
Τι να πω, πέρα από το ότι ένας φίλος που αγόρασε ένα 5450 το πέταξε κυριολεκτικά στα σκουπίδια.

Δοκίμασε πάντως όταν κλείνεις το ρούτερ να αποσυνδέεις και τη γραμμή τηλεφώνου από πάνω του.

ti moy les twra?? giati to petaxee? egw simera tagorasaaa!! na to epistrepsw?
ti epathee?

anvo
04-07-10, 14:38
Έλεγξε την τηλεφωνική πρίζα στην οποία συνδέονται τηλέφωνο και μόντεμ/ρούτερ: Απομάκρυνε την πρίζα από τον τοίχο και δες αν, στο πίσω μέρος της, υπάρχει κυλινδρικό ηλεκτρονικό στοιχείο που μοιάζει με πυκνωτή ή μπαταρία μεγέθους ΑΑΑ. Είχα μια τέτοια πρίζα που δημιουργούσε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα: όταν την αντικατέστησα με άλλη απλούστερη και κοινή, το πρόβλημα λύθηκε άμεσα!

@ ADSLgr.com All rights reserved.