PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas Internet(Αποσυνδεσεις)



A8liths
21-03-10, 03:34
Καλησπερα παιδια .. Ηθελα να ρωτήσω .. Εχετε κι εσεις προβλημμα με το Ιντερνετ της Tellas η μονο εγω? Κανει πολυ συχνα αποσυνδεσεις και δεν την παλευω αλλο την κατασταση !! Κι αν γνωριζει καποιος τα στοιχει ατης γραμμης μου ειναι καλα ?

nyannaco
21-03-10, 11:49
Φίλε μου τα στατιστικά σου είναι μια χαρά - μακάρι να τα έβλεπα κι εγώ, αλλά ούτε στον ύπνο μου :sorry:
Αποσυνδέσεις έχω κι εγώ, και μάλλον δεν είμαστε οι μόνοι :mad:

A8liths
21-03-10, 14:43
Ναι,γνωριζω πως αγια παρασκευη παιζει ενα προβληματακι με τις γραμμμες!

Mouse Potato
21-03-10, 14:52
Η γραμμή σου είναι καλή. Πήρες τηλέφωνο; Κι αν ναι τι σου είπαν;

A8liths
21-03-10, 14:57
Ειχα παρει και μου ειπαν αν εχω Panasonic ασυρματο να το βγαλω.. και οντως ειχα και το εβγαλα!Συνδεσα κατευθειαν τη γραμμη απο το ρουτερ στη μπριζα! Αλλα παλι μου κανει αποσυνδεσεις!

Mouse Potato
21-03-10, 15:00
Είναι πολύ πιθανό να φταίει κάτι σ' εσένα... Όταν έβαλες το ρούτερ στην κεντρική πρίζα ήταν καμία άλλη συσκευή συνδεδεμένη κάπου αλλού;

A8liths
21-03-10, 15:03
Ναι φυσικα! Εχω κι αλλο τηλεφωνο στο σαλονι ! Αλλα του εχω βαλει φιλτρο !

Mouse Potato
21-03-10, 15:12
Δοκίμασε να βάλεις το ρούτερ απευθείας (χωρίς να παρεμβάλλεται τίποτα) στην κεντρική πρίζα του σπιτιού (που συνήθως είναι στο σαλόνι) χωρίς καμία άλλη συσκευή τηλεφώνου συνδεδεμένη στο σπίτι. Έτσι θα δεις αν το πρόβλημα στο δημιουργεί κάποιο τηλέφωνο ή κάποιο προβληματικό φίλτρο

A8liths
21-03-10, 15:15
Βασικα εγω νομιζω πως το προβλημα το δημιουργει το ρουτερ (το oxygen ειναι ) !! Γιατι,αποσυχρονιζει εαν το αφησω κανει κανα δεκαλεπτο να μου δωσει προσβαση στο ιντερνετ ενω ολα τα λαμπακια ειναι αναμμενα κανονικα! Αν ομως του κανω επαννεκινηση μου δινει κατευθειαν !

Mouse Potato
21-03-10, 15:32
Δοκίμασε αυτό που αναφέρω παραπάνω, αν είναι εφικτό. Αν και πάλι έχεις προβλήματα είτε δοκιμάζεις με άλλο ρούτερ (αν και εφόσον έχεις) είτε τους ενημερώνεις

A8liths
21-03-10, 17:59
Λοιπον,αλλαξα ρουτερ και βρηκα την υγεια μου !! Εβαλα το siemens cl-110 εκανα και το firmware update και παει μια χαρα !! Ετσι ειναι αμα μπλεκεις με ελληνες κατασκευαστες (για το oxigen μιλαω ) !!

Mouse Potato
21-03-10, 18:08
Όλα καλά τότε

A8liths
21-03-10, 18:11
Ναι φιλε ! Ευχαριστω παντως για την βοηθεια !

paounof
21-03-10, 19:53
Περίμενε να έρθει Δευτέρα για να βγάλεις συμπέρασμα. Ως συνήθως ή αποσυνδέσεις το σαββατοκύριακο σ'μένα δεν υπήρχαν. Εγώ δύο μήνες είχα αποσυνδέσεις και τώρα είναι οκ. Το κακό με αυτούς είναι ότι στο τέλος δεν σου λένε που ήταν το πρόβλημα.

A8liths
21-03-10, 21:13
Το εχω βαλει απο τις 3.00 και μεχρι τωρα δεν μου εκανε καμια αποσυνδεση,ενω απο το πρωι μου ειχε κανει 2 με το αλλο .. οντως θα δειξει,αλλα μη το ματιαζουμε! χααχχαχαχα

kapodistrias
23-03-10, 01:04
Είχα τις γνωστές αποσυνδέσεις.Οχι της γραμμής αλλά ip και όταν είχα ip δεν είχα δεδομένα με oxygen.

Πήρα την υποστήριξη.Μου είπαν να πάω στη γραμμή adsl και να απενεργοποιήσω το databoost.Και μετά αποθήκευση, κλείσιμο και άνοιγμα μετά από 5 λεπτά.

Όντως τώρα το βλέπω λίγο πιο "άνετο"....

mybanega
23-03-10, 15:52
Καλησπερα παιδια .. Ηθελα να ρωτήσω .. Εχετε κι εσεις προβλημμα με το Ιντερνετ της Tellas η μονο εγω? Κανει πολυ συχνα αποσυνδεσεις και δεν την παλευω αλλο την κατασταση !! Κι αν γνωριζει καποιος τα στοιχει ατης γραμμης μου ειναι καλα ?

Ναι απενεργοποίησε το databoost από τις ρυθμίσεις της adsl γραμμής.

Roland_Grapow
28-03-10, 00:12
Και που βρησκεται αυτο το databoost?:p

mybanega
31-03-10, 11:00
Διαδίκτυο->Γραμμή ADSL

@ ADSLgr.com All rights reserved.