PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποκωδικοποιητης hol tv ψηφιακο φορματ mpeg4



Dimis32
25-03-10, 22:39
Ξέρει κάποιος αν ο αποκωδικοποιητής που δίνουν στο holtv είναι σε θέση να λαμβάνει τα ψηφιακά κανάλια που θα εκπέμψουν μέσω της digea σε mpeg4? Aν υπάρχει κάποιος με hol tv ειδικά από Θεσσαλονικη, οπου εκπέμπει ήδη η ψηφιακή της digea ας μας πει αν αυτό είναι δυνατό!

gangel
26-03-10, 09:42
Ξέρει κάποιος αν ο αποκωδικοποιητής που δίνουν στο holtv είναι σε θέση να λαμβάνει τα ψηφιακά κανάλια που θα εκπέμψουν μέσω της digea σε mpeg4? Aν υπάρχει κάποιος με hol tv ειδικά από Θεσσαλονικη, οπου εκπέμπει ήδη η ψηφιακή της digea ας μας πει αν αυτό είναι δυνατό!Όχι δεν έχει καν δυνατότητα λήψης σήματος από κεραία οπότε δεν πιάνει digea. Μόνο ο αντίστοιχος της On έχει υποδχή κεραίας για λήψη από digea!

Νικαετός
26-03-10, 10:02
Όχι δεν έχει καν δυνατότητα λήψης σήματος από κεραία οπότε δεν πιάνει digea. Μόνο ο αντίστοιχος της On έχει υποδχή κεραίας για λήψη από digea!

Ο αποκωδικοποιητής της ΟΝ έχει σίγουρα λήψη για mpeg2 (ET ψηφιακή). Έχει και για mpeg4 ??
(Digea)

antonis556
26-03-10, 16:29
Ο αποκωδικοποιητής της ΟΝ έχει σίγουρα λήψη για mpeg2 (ET ψηφιακή). Έχει και για mpeg4 ??
(Digea)

Και βεβαια :oneup:

Dimis32
26-03-10, 22:43
Βρήκα πως απο το Holtv πιάνεις αυτά τα κανάλια
Ανάμεσά τους: ΕΤ1, ΝΕΤ, ΕΤ-3, Spor+/Info+, Πρίσμα+, Σινέ+, Mega, ANT1, Alter, Alpha, Star, Σκάι, Mad, MTV GR, 0–6 TV, Βουλή TV, ΡΙΚ Sat, Eurosport, Eurosport 2, ESPN America, ESPN Classic, Euronews, Sky News, BBC World News, DW, Bloomberg, CNBC, Al Jazeera, Russia Today, TV 5 France, Discovery World, Liberty, Extreme, F-Men, Fashion..
Τα επιγεια ψηφιακά της ΕΡΤ τα πιάνει κ αυτά μέσω streaming και οχι με κεραια οπως γινεται στην on?

gangel
28-03-10, 14:19
Τα επιγεια ψηφιακά της ΕΡΤ τα πιάνει κ αυτά μέσω streamingΑκριβώς.

wesker
30-03-10, 11:59
Ο αποκωδικοποιητής της ΟΝ έχει σίγουρα λήψη για mpeg2 (ET ψηφιακή). Έχει και για mpeg4 ??
(Digea)

Ναι νικαετέ!

Dimis32
02-04-10, 13:37
Eυχαριστώ για τις απαντήσεις, έχω και ένα νέο ερώτημα για κάποιον που έχει hol tv.
Θα ήθελα να ξέρω αν τα ψηφιακά της ΕΡΤέχουν καλύτερη ποιότητα εικονας και ήχου μέσα απο τον αποκωδικοποιητή της hol (δηλ μέσω streaming) ή μέσα από έναν συμβατικό dvb-t αποκωδικοποιητή;
Ευχαριστώ

baskon
02-04-10, 13:52
Δε ξερω για hol tv καθως οι συνδρομητες ειναι ελαχιστοι ,αλλά σε connx tv η εικονα είναι καλυτερη απο οτι σε dvb-t..Μιλαμε για τα ψηφιακα της ΕΡΤ.
Για digea δε ξερω αλλα απο οσο εχω ακουσει η ποιοτητα σιγουρα δε θα ειναι καλυτερη..Ιδια ή χειροτερη..
Το μονο αν η γραμμη σου δεν ειναι καλη μπορει να σου κανει καποιες διακοπες το streaming

Dimis32
02-04-10, 20:20
Ευχαριστώ ρωτάω για να δω τι είναι προτιμότερο για να έχω τη βέλτιστη εικόνα: Να βάλω hol tv ή να πάρω ψηφιακό αποκωδικοποιητή mpeg4.

Vitruvian78
02-04-10, 20:30
Βρήκα πως απο το Holtv πιάνεις αυτά τα κανάλια
Ανάμεσά τους: ΕΤ1, ΝΕΤ, ΕΤ-3, Spor+/Info+, Πρίσμα+, Σινέ+, Mega, ANT1, Alter, Alpha, Star, Σκάι, Mad, MTV GR, 0–6 TV, Βουλή TV, ΡΙΚ Sat, Eurosport, Eurosport 2, ESPN America, ESPN Classic, Euronews, Sky News, BBC World News, DW, Bloomberg, CNBC, Al Jazeera, Russia Today, TV 5 France, Discovery World, Liberty, Extreme, F-Men, Fashion..
Τα επιγεια ψηφιακά της ΕΡΤ τα πιάνει κ αυτά μέσω streaming και οχι με κεραια οπως γινεται στην on?

Εφόσον όλα τα ελεύθερα ελληνικά, με τα ψηφιακά της ΕΡΤ, υπάρχουν στο μπουκέτο της hol, τότε γιατί προβληματίζεστε για το αν έχει και ψηφιακό δέκτη επιγειας τηλεόρασης; Δεν είναι το ίδιο πράγμα;; Άσχετο.....τα ψηφιακά της ΕΡΤ δεν βλέπονται......εντελώς μη ανταγωνιστικό πρόγραμμα, απλά για να λέμε οτι έχουμε κρατική τηλεόραση που έχει και ψηφιακά κανάλια!

Dimis32
03-04-10, 00:59
Απλά ο προβληματισμός είναι τι από τα 2 έχει καλύτερη εικόνα - ήχο επιγεια ψηφιακή ή hol iptv?

NoDsl
03-04-10, 01:09
Κοίτα SD σήμα λαμβάνεις και στις 2 περιπτώσεις. Τι περιμένεις να δείς; Πάντως της HOL που έχω δεί έχουν μια θολούρα build in. Του connx που έχω σπίτι δεν είναι έτσι αλλά δεν βλέπεις και καμια τραγική διαφορά προς το καλύτερο.

Vitruvian78
03-04-10, 10:42
Εγώ πιστεύω οτι δεν αξίζουν τα λεφτά τους τα πακέτα τηλεόρασης. Εφόσον έχεις το γρήγορο ιντερνετ, κατεβάζειις οτι θέλεις να δεις πολύ εύκολα. Τώρα βέβαια στην επαρχία, όπου η λήψη αξιοπρεπούς ποιότητας εικόνα, είναι ακόμη σπουδαίο ζήτημα, ίσως.....

Dimis32
10-04-10, 22:08
Δύο ακόμα ερωτήσεις:
1. ο αποκωδικοποιητης της holtv πώς συνδέεται στην tv με scart μόνο η και με hdmi? Ειδα οτι έχει θύρα hdmi αλλά το θέμα ειναι αν παιζει γιατι και της on έχει αλλά σου χαλάει την ανάλυση στα κανάλια

2. το plc που δίνει η hol ειναι 85 η 200 mbps?

DaveMurray
10-04-10, 22:20
θα διαλέξεις....

η hdmi, η scart :)

seath
13-04-10, 11:04
Δύο ακόμα ερωτήσεις:
1. ο αποκωδικοποιητης της holtv πώς συνδέεται στην tv με scart μόνο η και με hdmi? Ειδα οτι έχει θύρα hdmi αλλά το θέμα ειναι αν παιζει γιατι και της on έχει αλλά σου χαλάει την ανάλυση στα κανάλια

2. το plc που δίνει η hol ειναι 85 η 200 mbps?

1. HDMI παίζει

2. 200 Mbps

gangel
13-04-10, 13:50
Πάντως της HOL που έχω δεί έχουν μια θολούρα build in.Αυτό ισχύει ;)

makis_p41
18-09-14, 23:17
Βρήκα πως απο το Holtv πιάνεις αυτά τα κανάλια
Ανάμεσά τους: ΕΤ1, ΝΕΤ, ΕΤ-3, Spor+/Info+, Πρίσμα+, Σινέ+, Mega, ANT1, Alter, Alpha, Star, Σκάι, Mad, MTV GR, 0–6 TV, Βουλή TV, ΡΙΚ Sat, Eurosport, Eurosport 2, ESPN America, ESPN Classic, Euronews, Sky News, BBC World News, DW, Bloomberg, CNBC, Al Jazeera, Russia Today, TV 5 France, Discovery World, Liberty, Extreme, F-Men, Fashion..
Τα επιγεια ψηφιακά της ΕΡΤ τα πιάνει κ αυτά μέσω streaming και οχι με κεραια οπως γινεται στην on?
Καλησπερα! μπορεις να μου πεις πως γινεται να βλεπεις τα καναλια της Digea με τον δεκτη της Hol που ειναι για ip tv;

Papados
19-09-14, 08:41
Δεν Γίνεται (https://www.hol.gr/support-article/1565/mporo-na-vlepo-ta-kanalia-tis-digea-mesa-apo-ton-apokodikopoiiti-tis-hellas)..

@ ADSLgr.com All rights reserved.