PDA

Επιστροφή στο Forum : DSL Λευκαδα



crestfallen
01-05-06, 02:31
Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση.Σκεφτομαι σοβαρα να αναβαθμισω την ταπεινη dial up γραμμη μου σε dsl.Επειδη η Λευκαδα ειναι λιγο απομερο μερος και μονο η πολη-πρωτευουσα του νησιου εχει υποδομη για dsl,δεν θα ηθελα να ρισκαρω με αλλους παροχους και σκεφτομαι μονο για ΟΤΕνετ.Θα ηθελα να ρωτησω,1)υπαρχει κανεις απο Λευκαδα με dsl και ειδικα με OTEnet?2)ξερει πως πανε οι αλλοι παροχοι εδω στη Λευκαδα?3)ειναι λογικο να φοβαμαι οτι η dsl μου ακομα και με OTEνετ θα εχει προβληματα λογω του οτι η Λευκαδα ειναι μικρο νησι,με μικρη αγορα και φανταζομαι καλη υποδομη.Παιζει ρολο το οτι η Λευκαδα δεν ειναι μεγαλο κεντρο?Μηπως φοβαμαι αδικαιολογητα?Σας ευχαριστω προκαταβολικα
Νικος Crestfallen

kiriakosk
01-05-06, 11:29
Φίλε μου είμαι από Κεφαλονιά φαντάζομαι τα μεγέθη είναι τα ίδια με την Λευκάδα τουλάχιστον σε οτι αφορά το νησί μου δεν υπάρχει κανένα γνωστό πρόβλημα που να αφορά τους πάροχους. Τα προβλήματα που υπάρχουν είναι μόνο από την πλευρά του ΟΤΕ όπως σχεδόν σε κάθε μέρος της Ελλάδας αφού οι πόρτες των DSLAM (PSTN) έχουν είδη εξαντληθεί αλλά και η περιορισμένη ακτίνα παροχής σε συνδιασμό με την κακή ποιότητα της παρεχόμενης υπηρεσίας ADSL .

Μπες σε αυτό το link (http://www.otebusiness.gr/adslwizard.asp)να δεις τουλάχιστον αν υπάρχει διαθεσιμότητα!

crestfallen
02-05-06, 03:01
Αγαπητε Κυριακο
σε ευχαριστω για την απαντηση σου.Στις 3/1/2006 υπηρχαν ακομα 50 πορτες ανοικτες για PSTN οι οποιες αφορουσαν τηλεφωνα μονο για την πρωτευουσα του νησιου..αμφιβαλλω αν μεχρι τωρα εχουν κλεισει ολες...θα τους ρωτησω για να δω αν εχουν ακομα διαθεσιμες...σκεφτομαι για το καλοκαιρι και μετα...καλως ή κακως το νησι δεν ειναι και τοσο μπροστα σε θεματα τεχνολογιας οποτε μπορει και να μην εχουν κλεισει ολες μιας και οι πιο πολλοι δεν ενδιαφερονται...απλως ηθελα να μαθω αν εχει προβληματα η ΟΤΕνετ στο νησι σε οτι αφορα την ταχυτητα κατεβασματος καθως και οι αλλοι παροχοι..ισως το ερωτημα μου να ηταν αφελες αλλα εχω βασιμους λογους μιας και το νησι φαινεται πισω σε πολα θεματα..στο ιντερνετ θα ηταν πρωτοποριακο..
Νικος Crsetfallen

crazykiller
04-06-06, 15:00
Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση.Σκεφτομαι σοβαρα να αναβαθμισω την ταπεινη dial up γραμμη μου σε dsl.Επειδη η Λευκαδα ειναι λιγο απομερο μερος και μονο η πολη-πρωτευουσα του νησιου εχει υποδομη για dsl,δεν θα ηθελα να ρισκαρω με αλλους παροχους και σκεφτομαι μονο για ΟΤΕνετ.Θα ηθελα να ρωτησω,1)υπαρχει κανεις απο Λευκαδα με dsl και ειδικα με OTEnet?2)ξερει πως πανε οι αλλοι παροχοι εδω στη Λευκαδα?3)ειναι λογικο να φοβαμαι οτι η dsl μου ακομα και με OTEνετ θα εχει προβληματα λογω του οτι η Λευκαδα ειναι μικρο νησι,με μικρη αγορα και φανταζομαι καλη υποδομη.Παιζει ρολο το οτι η Λευκαδα δεν ειναι μεγαλο κεντρο?Μηπως φοβαμαι αδικαιολογητα?Σας ευχαριστω προκαταβολικα
Νικος Crestfallen


Φίλε και εγώ Λευκάδα είμαι. Έχω Forthnet και συγκριτικά με Αιγάλεω (του αδερφού μου) είναι πολύ πιο γρήγορο. Τώρα τελευταία έχω κάτι καθυστερήσεις στο browsing αλλά όταν κατεβάζω έχω ταχύτητες 39-40 kbps

@ ADSLgr.com All rights reserved.