PDA

Επιστροφή στο Forum : εχει παρει κανενας κανενα λογαριασμο Tellas αυτο τον μηνα?



michalisp
22-01-04, 17:20
παιδια εχει παρει κανενας κανενα λογαριασμο τελλας διμηνο ολοκληρωμενο?οχι αυτα που στελνανε στην αρχη οταν εκανες συνδεση που ειταν 15 και 20 ε, να μας πει τι χρεωσης εχει?

ogenikos
22-01-04, 23:16
Στο συμβόλαιο που υπογράψατε, στο κεφάλαιο χρεώσεις πληρωμές, λέει ότι ο πρώτος λογ/μός εκδίδεται την 1 του επόμενου μήνα απο την ενεργοποίηση και ο επόμενος μετά απο ένα δίμηνο (απο τον πρώτο λογ/μό)....

thama
23-01-04, 00:33
Πρέπει να σας πληροφορήσω ότι ο ΟΤΕ κουβαλάει ακόμα τη νοοτροπία του κρατικού οργανισμού.
Όταν κάνεις μια αλλαγή στην σύνδεσή σου, πάντοτε κάτι θα γίνει
- Άλλες φορές, θα πάρεις περισσότερους λογαριασμούς , που θα αναφέρονται σε λιγότερο χρονικό διάστημα
-Άλλες φορές, θα πάρεις λογαριασμό που θα αφορά 4-5μήνες

-Άλλες φορές, δε θα πάρεις λογαριασμό (και θα σου κόψουν και το τηλέφωνο γιατί δεν τον πλήρωσες)

Αν δεν ανήκεις στην πρώτη περίπτωση, πάρε τον τελευταίο λογαριασμό που πλήρωσες και κοίταξε τι ημερομηνία λέει στην ημερομηνία λήξης επόμενου λογαριασμού. Αν έχει περάσει αυτή η ημερομηνία ή θέλει λίγες μέρες ακόμα, κάνε ένα κόπο και πέρνα από τον ΟΤΕ, και ρώτα τους αν τους χρωστάς κανένα λογαριασμό (όχι τιποτε άλλο γιατί αν στο κόψουν, θα πληρώσεις και τα κερατιατικα της επανασύνδεσης)

elapse
23-01-04, 07:41
Εμένα από της 15 Νοεμβρίου που έκανα την αίτηση δεν μου έχει έρθει ακόμα τίποτα από τελλάς...

Nick3l
23-01-04, 09:51
εμενα μου ηρθε ο πρωος με 10 ευρω δεν το πληρωσα και απο τον Οκτ. δεν εχει ερθει αλλος.

ogenikos
23-01-04, 15:27
Πρέπει να σας πληροφορήσω ότι ο ΟΤΕ κουβαλάει ακόμα τη νοοτροπία του κρατικού οργανισμού.
Όταν κάνεις μια αλλαγή στην σύνδεσή σου, πάντοτε κάτι θα γίνει
...........................
Αν έχει περάσει αυτή η ημερομηνία ή θέλει λίγες μέρες ακόμα, κάνε ένα κόπο και πέρνα από τον ΟΤΕ, και ρώτα τους αν τους χρωστάς κανένα λογαριασμό (όχι τιποτε άλλο γιατί αν στο κόψουν, θα πληρώσεις και τα κερατιατικα της επανασύνδεσης)
Δεν ξέρω αν το κατάλαβες αλλα μιλάμε για την ΤΕΛΛΑΣ και όχι για τον ΟΤΕ....

sonic
23-01-04, 15:35
Εμένα δεν μου έχει έρθει ακομά τίποτα, τη σύνδεση την έχω περίπου τρείς μήνες. :?

PALADIN
23-01-04, 16:51
εμένα ήρθε ο πρώτος με €7 γιατί ήταν μόνο για 8-9 ημέρες.

ο λογαριασμός Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου δεν έχει έρθει ακόμα.
Θα έρθει αρχες Φεβρουαρίου.

psyxakias
23-01-04, 16:58
Έξυπνη η TELLAS πάντως...

Σου λέει τι να στέλνω 40.12 ευρώ το μήνα, ας τα στέλνω κάθε 3-4 μήνες να μαζεύονται 120.36 ή 160.48 ευρώ (ή ίσως και παραπάνω).. να καθυστερούν να τα πληρώσουν, να βάζω και τόκους υπερημερίας.

Ούτε ο ΟΤΕ δεν το έχει σκεφτεί αυτό.. φανταστείτε να μας έστελνε ο ΟΤΕ λογαριασμούς κάθε 6μηνο... θα είχαμε καταστραφεί γιατί θα πέρναμε δάνειο να πληρώσουμε τον ΟΤΕ. χαχαχα :lol:

sonic
23-01-04, 17:17
Εγώ κάλεσα στο 13800 και μου είπαν ότι έχει εκδοθεί ο λογαριασμός στις 31/12 και θα τον λάβω σήμερα ή Δευτέρα. Τι θα έχει εκεί μέσα τώρα....

ermis333
23-01-04, 18:02
Να πως έχουν τα πράγματα...

Οι λογαριασμοί εκδίδονται ανα δύμηνο...εκτός από τον 1ο που εκδίδεται μετά από 1 μήνα...

Όσοι ενεργοποιηθήκαν τον Οκτώβριο, ο λογαριασμός εκδόθηκε στο τέλος Οκτωβρίου και στάλθηκε στα ΕΛΤΑ στις 15 Νοεμβρίου.. έτσι εμείς το λάβαμε τέλος Νοεμβρίου....


Τώρα ο επόμενος λογαριασμός περιλαμβάνει τη χρήση για τους μήνες Νοεμβριο-Δεκέμβριο....αυτοί οι λογαριασμοί εκδόθηκαν στις 31/12 και στάλθηκαν στα ΕΛΤΑ στις 15/1 οπότε εμείς θα τους λάβουμε το πολύ μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας...

@ ADSLgr.com All rights reserved.