PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ...



oikein
19-12-02, 17:00
Η ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟΥ DSL ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΡΧΕΣ
ΜΑΡΤΙΟΥ . ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΙΧΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΠΟ ΤΟΝ
Γ.ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΟΥ ΟΤΕ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ DSL . ΜΕΤΑΞΥ ΑΛΛΟΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ PROVIDER EΧΕΙ ΛΥΘΕΙ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΟΣΤΟΛΟΓΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΒΑΔΙΖΟΥΝ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ .

PhoiNiX
19-12-02, 17:27
O epomenos ta bare8ikame na ta AKOUME

8)

Apogohteumenos
19-12-02, 17:40
Η ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟΥ DSL ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΡΧΕΣ
ΜΑΡΤΙΟΥ . ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΙΧΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΠΟ ΤΟΝ
Γ.ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΟΥ ΟΤΕ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ DSL .

Μιλάς για τον ίδιο ΓΕΝΙΚΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ που σε διαβεβαίωνε ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟPIC ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΜΕ ΟΛΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ότι η διάθεση θα αρχίσει ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ, έτσι?

Θα παρακαλέσω τον moderator να καταστήσει το ράδιο αρβύλλα off limits για αυτό το forum και να κλειδώνει τα αντίστοιχα θέματα. Βαρεθήκαμε πια να ακούμε τον καθένα να μας μεταφέρει ότι βλακεία άκουσε (ή παριστάνει ότι άκουσε) από τον κάθε χαζό του ΟΤΕ.

oikein
19-12-02, 18:21
O DIEYTHIDHS ALLAXE . OTAN MILHSA MAZI TOU PROTOU KAN TON ROTHSO OTOIDHPOTE H APANTHSH TOY HTAN : ΘΑ ΔΩΘΕΙ .
ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΥΤΑ ΣΑΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ.
ΕΧΩ ΠΕΙ ΕΠΑΝΕΙΛΗΜΕΝΩΣ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΟ DSL ΟΣΟ ΟΛΟΙ ΜΑΣ.
[/b]

oikein
19-12-02, 18:28
ΑΠΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΦΕΝΕΤΑΙ ΠΟΣΟ Μ.....ΚΑΣ ΕΙΣΕ . ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΒΓΑΖΑΝΕ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΑΛΛΑΞΕ . ΠΡΙΝ ΗΤΑΝ Ο Κ.ΦΟΡΟΥΛΗΣ
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο Κ ΣΤΑΜΕΛΟΣ ΤΗΛ 6115173 . ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΗΘΕΝ ΕΞΥΠΝΟΙ . ΕΓΩ ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΗΝΑ ΟΧΙ ΜΕ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.

Apogohteumenos
19-12-02, 18:36
Δεν νομίζω πως τα παραπάνω χρήζουν απάντησης. Άλλωστε όλοι μπορούν να παριστάνουν τον παλικαρά κρυμμένοι πίσω από την οθόνη του υπολογιστή τους.

Περιμένω τις απόψεις του moderator και των άλλων χρηστών επί του θέματος.

PhoiNiX
19-12-02, 21:13
Re iste kala kai i dio? Ti mlk lete ?

Malonete kai alilobrizeste gia 8emata allon?

Min asxoliste me tis Underground Piges tou ote kai den enoo esena oikein, to 8ema einai oti ston ote opoios 8eli leei oti 8eli giati apokliete na
pi tin ali8ia se esena pou eisai 1, perimenete na dimosieuti kati sto grafio
tipou tou ote ( me alla logia Kala krasia)

Crosstalk
19-12-02, 23:55
Paides o OTE einai opws i stratologia..........o kathenas leei oti thelei!
Opws den xeroun stin stratologia pote mporoume na pame fantaroi etsi kai ston OTE o kathenas exei to diko toy launch-time tis DSL!!!!
ELADARAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!! :lol:

Dslmaniac
20-12-02, 01:29
Αυτό που έχω να πω εγώ είναι ότι τελικά δύο είναι τα συμπεράσματα από όλα τα δεδομένα που έχουμε μέχρι στιγμής:
1) Αν δεν πας διαβασμένος σε ευρωπαϊκά δικαστήρια και τέτοια, διαθετιμένος να σπαταλήσεις χρόνο και χρήμα και ουσιαστικά με λίγες πιθανότητες να βρεις άκρη, προκειμένου να δημιουργήσεις δεδικασμένο για να μην ξαναφερθεί καμία εταιρεία στην Ελλάδα όπως φέρονται οι κύριοι του ΟΤΕ που μέχρι πριν ένα χρόνο διαφήμιζαν τις γραμμές ISDN σαν τεχνολογική επανάσταση, λες και όλοι ζούσαμε στο Αφγανιστάν και δε γνωρίζαμε τι συμβαίνει στον έξω κόσμο, απλά δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη...
2) Το dsl μέσα στο 2003 θα το δώσουν θέλουν δε θέλουν και αυτό είναι που με ευχαριστεί περισσότερο, γιατί τα περιθώριά τους στενεύουν και δεν έχουν την άνεση να κάνουν αυτά που έκαναν μέχρι τώρα (θυμίζω ότι τη δεκαετία του '80 αν έκανες αίτηση για τηλέφωνο στο έβαζαν μετά από 3-4 χρόνια, ανάλογα με την περιοχή βέβαια, αλλά αυτά συνέβαιναν όταν ήμαστε εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης). Θα το βάλουν και θα είναι υποχρεωμένοι να δώσουν dsl και σταθερή τηλεφωνία και στον ανταγωνισμό γιατί πλέον η αγορά θα πρέπει να είναι ελεύθερη και όλοι θα πρέπει να παίζουν με τους ίδιους όρους. Τότε νομίζω ότι θα πρέπει να δώσουμε την απάντησή μας όλοι εμείς που περιμένουμε τόσο καιρό για φθηνό Internet και όχι για λογαριασμούς τους οποίους αν αθροίσουμε (τους δικούς μου τουλάχιστον) άνετα αγοράζαμε ένα αυτοκίνητο με δόσεις και το εξοφλούσαμε και με την άνεσή μας. Εγώ μια φορά ΟΤΕ Dsl δεν πρόκειται να βάλω ακόμη και αν είναι ο πρώτος που θα δώσει και θα αλλάξω και παροχέα σταθερής τηλεφωνίας. Αν αυτό το πράγμα το περάσουμε και σε άλλους , τότε να δούμε τι επενδύσεις θα κάνει ο ΟΤΕ στη Ρουμανία και αν τελικά θα προσπαθήσει να κερδίσει τη μικρή Ελληνική αγορά, η οποία δεν έχει άλλα περιθώρια ανάπτυξης και στην οποία κάνει οικονομική αφαίμαξη τόσα χρόνια ή όχι. Τότε να μας δώ όλους...:wink:

JediMasterMANIAC
20-12-02, 23:48
8elw EPISIMES anakoinwseis oxi fhmes METHAYRIO exw gene8lia kai 8elw gia DWRO DSl!!! OPOIOS KAI NA EINAI DEN ANTEXW

ManSlaughter
28-12-02, 18:21
o dslmaniac exei dikio mporei palliotera na ekanan tou kosmou tis mlkies alla afta den isxioun toso oso palia afou te8hkan ta oria tous piezoun kai einai anagkasmenoi na to kanoun (good reply dslmaniac :wink: )

as elpizoume gia ena kalytero melon

have fun

ogenikos
28-12-02, 20:57
ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΙΧΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΠΟ ΤΟΝ Γ.ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΟΥ ΟΤΕ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ DSL . ΜΕΤΑΞΥ ΑΛΛΟΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ PROVIDER EΧΕΙ ΛΥΘΕΙ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΟΣΤΟΛΟΓΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΒΑΔΙΖΟΥΝ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ .
Και για να διορθώσω την δήλωση του "Γ.ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΟΥ ΟΤΕ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ DSL"...χά...στίς 20/12/2002 (την ίδια μέρα του Post του oikein) ο ΟΤΕ έφαγε το πρόστιμο των 1.5 εκατ. ευρώ για το θέμα κοστολόγησης. Σύμφωνα με την ανακοίνωση της ΕΕΤΤ, ο ΟΤΕ δεν παρέχει, ως όφειλε, κοστοστρεφή τιμολόγια μισθωμένων γραμμών, δηλαδή τιμολόγια προσανατολισμένα στο κόστος, και τιμές χονδρικής στους τηλεπικοινωνιακούς παρόχους. Αρθρο ναυτεμπορικής (http://www.naftemporiki.gr/news/getstories.asp?stories=269391)
Συμφωνώ ότι πλέον τον τελευταίο καιρό δέν έχουμε ειδήσεις και το ράδιο αρβύλα πάει σύννεφο...
Οι moderators καμμιά είδηση ή σχόλιο ,πάνω σε αυτά τα διάφορα νέα που ακούγονται κατά καιρούς;
Αμα είναι ,να βοηθήσουμε όλοι να τα χώσουμε σε κάποιον ,να κάνει δηλώσεις.
Γιατί όπως πρέπει να ξέρετε η μηχανή ,η γυναίκα και ο οτετζής θέλουν λάδωμα..... :lol: :idea: :arrow: :?:

@ ADSLgr.com All rights reserved.