PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανανέωση συμβολαίου cosmote.



anonymos1982
30-03-10, 21:21
Αρχές του προηγούμενου Μαρτίου 2009 έκανα σύνδεση σε Cosmote,δεν θυμάμαι ακριβώς το συμβόλαιο αλλά έβγαινε περίπου 25 ευρώ το μήνα,τον Ιανουάριο το μετέτρεψα σε απεριόριστο 35 ευρώ. Βλέποντας την προσφορά για μείον 10 ευρώ για ανανεώσεις και νέα συμβόλαια ως αρχές Απρίλη θεώρησα ότι αφού το αρχικό συμβόλαιο είχε γίνει πριν ένα χρόνο και είχε ετήσια διάρκεια δικαιόμουν να ανανεώσω και να επωφεληθώ της προσφοράς. Πήγα λοιπόν σε ένα κατάστημα "Γερμανός" στο οποίο ο πωλητής μου είπε ότι αφού είχα βάλει το απεριόριστο τον Ιανουάριο δεν μπορώ να ανανεώσω το συμβόλαιο μου.
Ισχύει κάτι τέτοιο; Εφόσον από ένα πρόγραμμα μεταπηδώ σε ένα μεγαλύτερης αξίας μετά από ένα χρόνο δεν θεωρείται ότι έχει λήξει η διάρκεια του;

nrg_polini
30-03-10, 21:51
Αν θελεις μεγαλυτερη εκπτωση και επιδοτηση καλεσε οποιοδηποτε αριθμο φορητοτητας αλλης εταιριας (πχ wind 13846) και ειτε ακου τη μουσικη για λιγα λεπτα ειτε ζητα πληροφοριες. Σε λιγες μερες θα σε καλεσουν απο τη κοσμοτε να σου κανουν πολυ καλη προσφορα.

efthlouk
31-03-10, 13:09
Αν θελεις μεγαλυτερη εκπτωση και επιδοτηση καλεσε οποιοδηποτε αριθμο φορητοτητας αλλης εταιριας (πχ wind 13846) και ειτε ακου τη μουσικη για λιγα λεπτα ειτε ζητα πληροφοριες. Σε λιγες μερες θα σε καλεσουν απο τη κοσμοτε να σου κανουν πολυ καλη προσφορα.
Καλα δεν ειναι και τοσο στανταρ αυτο...

manosdoc
31-03-10, 13:19
Καλα δεν ειναι και τοσο στανταρ αυτο...

Καλά τα λέει το παλικάρι.
Με φόβο την διακοπή, στα επόμενα 5 λεπτά με πήραν όχι απλά από Cosmote για να μου πουν ότι γίνεται, αλλά και καπάκι συνδέθηκα με ανώτερο τμήμα μάρκετινγκ και δέχθηκαν τα πάντα.

Δεν κατάλαβα, τους πληρώνουμε που τους πληρώνουμε.

nrg_polini
31-03-10, 15:05
Καλα δεν ειναι και τοσο στανταρ αυτο...

Παντως σε μενα απο 80 Ευρω επιδοτηση μου εδωσαν 250 Ευρω και 3 μηνες δωρο το παγιο.

arial
31-03-10, 15:09
Σε εμενα απο τα 70 ευρω επιδοτηση που ειχα, μου προτειναν 140 ευρω, 2 μηνες δωρο τα παγια, και 2 ωρες δωρεαν χρονο ομιλιας καθε μηνα.

Και γενικα ηταν πολυ φορτικοι και πιεστικοι να μη με αφησουν να προχωρησει η φορητοτητα.

anonymos1982
31-03-10, 19:46
Εντάξει όλα τελικά. Πήγα απλώς σε άλλο κατάστημα που μου έκαναν κανονικά την ανανέωση και την προσφορά. Μάλλον ο πρώτος υπάλληλος δεν τα ήξερε καλά...

efthlouk
01-04-10, 01:00
A bit off topic: σε μένα, όταν έκανα φορητοτητα από βοντα σε κοτε για να εκμεταλλευτω τέτοιου είδους προσφορά, όταν με πήρε η βοντα για αντιπρόταση απλά μου ανέβασε την επιδότηση 56 ευρώ και τίποτα παραπάνω.. Να σημειωθεί ότι το πάγιο κάθε μήνα είναι 50+ €.. δε νομίζω να ήταν και πολύ γενναιοδωροι γίαυτο και εγώ την έκανα με ελαφρά για κοτε! Από Σεπτεμβρη βλέπουμε!;);)

@ ADSLgr.com All rights reserved.