PDA

Επιστροφή στο Forum : sagem fast 2404 κλειδωμενο....



kastanas21
31-03-10, 16:43
η αδερφη μου ειχε conn-x και αλλαξε εταιρεια,ετσι μας εμεινε το router....ελεγα να το δοκιμασω στην γραμμη της Tellas,που εχω,ομως δεν με αφηνει να μπω με τους κωδικους που εχει απο κατω του.ετσι δεν μπορω να ρυθμισω ουτε το firewall,ουτε της θυρες που θελω......τα ερωτηματα μου τωρα.... 1)πως μπορω να το ξεκλειδωσω???? 2)αξιζει να το αντικαταστησω με το oxygen που εχω απο τηv Tellas????αυτα και ευχαριστω.....

vanquish_v12
31-03-10, 20:40
Λογιά αφού δεν σοθ δέχεται τα εργοστασικα passwords μαλλον τα έχετε αλλάξει εσείς. Κάνε ένα reset για να γυρίσει σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και λογικά θα είσαι ok

kastanas21
31-03-10, 21:30
Λογιά αφού δεν σοθ δέχεται τα εργοστασικα passwords μαλλον τα έχετε αλλάξει εσείς. Κάνε ένα reset για να γυρίσει σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και λογικά θα είσαι ok



........Auto merged post: tsaliagos πρόσθεσε 29 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........

μου εχει αλλαξει τα φωτα και ειναι χρονιαρες μερες.....ΟΧΙ δεν εχει κουμπι γiα reset.....τωρα το'χω παρει πατριωτικα.....γιατι ΔΕΝ ξεκλειδωνει????ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ!!!!

vanquish_v12
31-03-10, 22:01
Απο το site της otenet σχετικά με τις ρυθμίσεις του router:
Hardware Reset

Στην οπίσθια όψη της συσκευής πατήστε το REG button για τουλάχιστον 15 secs.
Όλα τα leds θα σβήσουν και η διαδικασία για την επιστροφή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις ξεκινά. Κρατάει περίπου 2 λεπτά.

Αυτή η λειτουργία διαγράφει την παραμετροποίηση του router όπως ISP user names, passwords κτλ.

kastanas21
01-04-10, 14:17
Απο το site της otenet σχετικά με τις ρυθμίσεις του router:
Hardware Reset

Στην οπίσθια όψη της συσκευής πατήστε το REG button για τουλάχιστον 15 secs.
Όλα τα leds θα σβήσουν και η διαδικασία για την επιστροφή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις ξεκινά. Κρατάει περίπου 2 λεπτά.

Αυτή η λειτουργία διαγράφει την παραμετροποίηση του router όπως ISP user names, passwords κτλ.



αδερφε....εισαι μεγαλος.....τεραστιος.....ευχαριστω πολυ!!!!....θα του πιω το αιμα τωρα.....
ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ..........:respekt:

........Auto merged post: tsaliagos πρόσθεσε 83 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........

λοιπον γραφω τα υπολειπομμενα προς καθε ενδιαφερομενο......το sagem πραγματι μετα την πληροφορια του 'ΘΕΟΥ' vanquish παραπανω ανοιξε,ομως δεν συνδεοταν στο ιντερνετ....ετσι πηρα τον παροχο μου(ΤΕΛΛΑΣ)και ενας πραγματικος ΑΕΤΟΣ μου εδωσε της ρυθμισεις που χρειαζονται και ανοιξε το internet....οσο για το sagem,εχω την εντυπωση οτι ειναι πραγματι ΠΑΡΑ πολυ καλο,καλυτερο τουλαχιστον απο το oxygen...αυτα για την ωρα !!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.