PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα ταχύτητας



opoem
01-04-10, 23:33
Καλησπέρα σας,

Εδώ και περίπου δύο βδομάδες παρατήρησα πτώση στην ταχύτητα του Internet.Συγκεκριμένα, την περίοδο Δεκεμβρίου - Φεβρουαρίου κατέβαζα με 900-1000 ΚΒ/S ενώ από μέσα Μαρτίου κατέληξα στα 200-300 ΚΒ/S.

Πήρα τηλεφωνο το τεχνικό τμήμα της Tellas 2 φορές, και στις 2 έκανα αναφορά βλάβης μιας και απ'την πλευρά τους δεν υπήρχε γενικό πρόβλημα ( αυτό τουλάχιστον υποστήριξαν ).

Το εκνευριστικό ήταν ότι ούτε την πρώτη ούτε τη δεύτερη φορά με πήρε κάποιος για ενημέρωση σχετικά με την πορία της αναφοράς μου και όταν τους ξαναπήρα μου είπαν ότι δεν εντόπισαν κανένα πρόβλημα.

Πριν απο περίπου μία βδομάδα με ενημέρωσαν ότι θα κάνουν 50% έκπτωση στο λογαριασμό με τη δικαιολογία ότι διενεργούσαν αναβάθμιση στο δίκτυο. Απο τότε η ταχύτητα εξακολουθεί να βρίσκεται στα ίδια μειωμένα επίπεδα και εγώ σκέφτομαι την προοπτική αλλαγής φορέα.

Τέλοσπαντων, υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ; Λοιποί πελάτες της Tellas υφίστανται το ίδιο πρόβλημα ;

Υ.Γ. : Είναι εκπρόσωποι του τεχνικού τμήματος ειρωνικοί, οι μου φαίνεται μόνο ; Προσωπικά έχω εκνευριστεί με την έλλειψη επαγγελματικότητας και τις δικαιολογίες που προβάλλουν.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.