PDA

Επιστροφή στο Forum : Εγκατασταση win XP χωρις flopy



Takis_Kal
02-04-10, 21:36
Επειδη στο νεο κουτι δεν εβαλα οδηγο για δισκετες πως μπορω να βαλω τα xp ?
Εφτιαξα με το nlite ενα cd βαζωντας τους sata drivers αλλα δεν γινεται βαζωντας τους drivers σε ενα usb στικακι ?

mathcore
02-04-10, 21:54
Επειδη στο νεο κουτι δεν εβαλα οδηγο για δισκετες πως μπορω να βαλω τα xp ?
Εφτιαξα με το nlite ενα cd βαζωντας τους sata drivers αλλα δεν γινεται βαζωντας τους drivers σε ενα usb στικακι ?
Κάτι έχεις μπερδέψει..Τι σχέση έχει η εγκατάσταση των WinXP floppy drive?? Απολύτως καμία.
Μπαίνεις στο bios ρυθμίζεις να bootάρει πρώτα από cdrom,βάζεις το δισκάκι των windows xp,restart και έφυγες.

fire12345
02-04-10, 22:04
Κάτι έχεις μπερδέψει..Τι σχέση έχει η εγκατάσταση των WinXP floppy drive?? Απολύτως καμία.
Μπαίνεις στο bios ρυθμίζεις να bootάρει πρώτα από cdrom,βάζεις το δισκάκι των windows xp,restart και έφυγες.

Στα XP χρειάζονται sata drivers

Το cd που έφτιαξες με το nlite δεν σου φόρτωσε τους drivers; Δεν πρέπει να γίνεται με usb, το είχα δοκιμάσει αλλά δεν το έβρισκε, ζητούσε δισκέτα

Takis_Kal
02-04-10, 22:47
Δεν εχω μπερδεψει τιποτα .Τα χπ χρειαζονται σατα οδυγους που φορτωνεις με δισκετα .
Αν το φλασακι ειναι σε fat32 δεν θα το δουν στην εγκατασταση ?
Το cd που εφτιαξα με το nlite δουλευει αλλα δεν μου αρεσουν τα πειραγμενα cd εγκαταστασης

WAntilles
02-04-10, 23:11
Το cd που εφτιαξα με το nlite δουλευει αλλα δεν μου αρεσουν τα πειραγμενα cd εγκαταστασης

Μια χαρά το CD.

Ούτε "πειραγμένο", ούτε τίποτα.

Ξεκόλλα από τις αγκυλώσεις του μυαλού σου.

Το nLite είναι εδώ και χρόνια, πολύ αξιόπιστο πρόγραμμα.

arak
02-04-10, 23:19
Μια χαρά το CD.

Ούτε "πειραγμένο", ούτε τίποτα.

Ξεκόλλα από τις αγκυλώσεις του μυαλού σου.

Το nLite είναι εδώ και χρόνια, πολύ αξιόπιστο πρόγραμμα.

+1/2:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.