PDA

Επιστροφή στο Forum : OTENET και εξωτερικό



scavenger
04-05-06, 14:15
Έχει παρατηρήσει κανείς τελευταία με την ΟΤΕΝΕΤ τις πρωινες ωρες να μην ανοιγουν κάποιες σελίδες στο εξωτερικό, όπως:
www.nvidia.com
www.ati.com
Ακόμα και σελίδες όπως:
www.megatv.com
ή εγώ είμαι ο άτυχος της υπόθεσης …:cry:

axeman
04-05-06, 14:23
Ποιες ώρες ενοεις πρωινές ? γιατί μετα τις 8 τουλάχιστον με την nvidia δεν εχω προβλημα.

Marios145
04-05-06, 14:57
μάλλον εσύ είσαι ο άτυχος της υπόθεσης, εμένα φορτώνουν όπως πάντα αλλά εδώ στο χωριό μου δεν είναι κ πολλοί οι χρήστες adsl

scavenger
04-05-06, 15:11
Ποιες ώρες ενοεις πρωινές ? γιατί μετα τις 8 τουλάχιστον με την nvidia δεν εχω προβλημα.
Ας πούμε σήμερα από τις 9 το πρωί μέχρι και τώρα.

axeman
04-05-06, 15:13
Όχι, ουτε τωρα έχω κάποιο προβλημα με αυτα τα sites. Μολις τα δοκίμασα.

scavenger
04-05-06, 15:16
Όχι, ουτε τωρα έχω κάποιο προβλημα με αυτα τα sites. Μολις τα δοκίμασα.
Οκ ευχαριστώ, θα ψάξω τότε να δω τι άλλο μπορεί να συμβαίνει.

scavenger
04-05-06, 15:58
Αφού δοκίμασα 2 υπολογιστές (+ μια εγκατάσταση Linux)
και 2 DSL routers (1 Zyxel + 1 USR)
μπήκα με dial up και ανοίγουν κανονικά οι σελίδες.
Εντάξει λοιπόν αφού είναι έτσι, φτιάχνω μια λίστα με σελίδες
που έχουν πρόβλημα στο DSL και αυτές θα τις ανοίγω με dial-up.:(
Δεν πειράζει, συμβιβάζομαι, όχι δεν θα αγανακτήσω, κρατιέμαι , θα φανώ ψύχραιμος, θα δείξω πολιτισμό, είμαι ανώτερος άνθρωπος, θα δώσω τόπο στην οργή …:evil:

NoDsl
04-05-06, 16:15
Δοκίμασε να κάνεις disalble το firewall σου γιατί το nvdia.com αποφάσισε και μένα να το κόβει κάποτε το zonealarm. τώρα γιατί μη με ρωτάς....

euri
04-05-06, 16:18
Αν δεν μπορείς να μπεις σε κάποιες σελίδες, δοκίμασε να ρυθμίσεις τον browser να περνάει από τον proxy server του ISP σου. Στην προκειμένη περίπτωση τον proxy.otenet.gr:8080

Είχα αντίστοιχο πρόβλημα αρκετές φορές μέσω FORTHnet (όχι αυτές τις σελίδες).

scavenger
04-05-06, 16:22
Δοκίμασε να κάνεις disalble το firewall σου γιατί το nvdia.com αποφάσισε και μένα να το κόβει κάποτε το zonealarm. τώρα γιατί μη με ρωτάς....
Τα έχω δοκιμάσει όλα , απλώς ήθελα να δω αν φταίει η ΟΤΕΝΕΤ, γιατι δεν πιστεύω ότι φταίει. Είμαι σίγουρος ότι από εμένα προέρχεται το πρόβλημα, αλλά ξέρεις πως είναι τα πράγματα...
Οταν ψάχνεις δεν το βρίσκεις με τίποτα, ξαφνικά εμφανίζεται από μόνο του. Είμαι οπαδός της υπομονής (μέχρι να μου στρίψει:D )

scavenger
04-05-06, 17:26
Αν δεν μπορείς να μπεις σε κάποιες σελίδες, δοκίμασε να ρυθμίσεις τον browser να περνάει από τον proxy server του ISP σου. Στην προκειμένη περίπτωση τον proxy.otenet.gr:8080

Είχα αντίστοιχο πρόβλημα αρκετές φορές μέσω FORTHnet (όχι αυτές τις σελίδες).
Αχα !
Με τον proxy πράγματι ανοίγουν.
Αλλά αυτό με βάζει τώρα σε υποψίες και αρχίζουν και με ζώνουν τα φίδια.:(
Τα φίδια αυτήν την εποχή ξυπνάνε πολύ πεινασμένα όμως...:p

leotzian
04-05-06, 21:18
Φίλε μου και εμενα αρκετες σελίδες δεν ανοιγαν με οτενετ και τελικά αφου τα εψαξα ολα ελυσα το προβλημα μονο βαζοντας proxy proxy.otenet.gr 8080

Και το βρηκα τυχαίως τοτε ειχα δορυφορικό internet ειχα ορισει proxy, οταν δεν το χρησιμοποιουσα εβγαζα τους proxies και ειχα προβλημα, και σκεφτηκα να βαλω proxy otenet
και λυθηκε το προβλημα, το ιδιο και με το asdl λου εχω τωρα

Λεωνίδας

@ ADSLgr.com All rights reserved.