PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιά είναι η πιο δημοφιλής file-hosting υπηρεσία, μετά το Rapidshare;



WAntilles
07-04-10, 19:29
Ό,τι λέει ο τίτλος.

Ή αλλιώς, ποιά υπηρεσία έχει την μεγαλύτερη ποικιλία αρχείων, μετά το Rapidshare;

--- ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ---

Να έχει απεριόριστο όριο και όχι 5GB/ημέρα, βασικά για πρακτικούς λόγους.

flamelab
07-04-10, 19:31
Megaupload.

wesker
08-04-10, 19:49
Megaupload.

Αυτό χρησιμοποιώ κι εγώ...

seashell
08-04-10, 19:55
και το filehosting ή το sendspace

Mouse Potato
08-04-10, 19:59
Megaupload.

+1 χωρίς να ξέρω τους περιορισμούς

gtklocker
08-04-10, 20:20
Dropbox & Mediafire.

gkimonas
08-04-10, 20:38
Χρησιμοποιώ κατά σειρά τα εξής:


Rapidshare.com
storage.to
Easy-share.com
hotfile.com
megaupload.com
mediafire.com


To easy-share.com, μάλιστα με διευκολύνει πάρα πολύ γιατί προσφέρει ftp access και στους απλούς χρήστες, όχι μόνο στους Premium users.

:)

manolog3
09-04-10, 17:20
Το megaupload εχει μεγαλη ποικιλια αλλα μου τη σπανε οι περιορισμοι του.

To mediafire ειναι ωραιο και το προτιμω και με τον καιρο μεγαλωνει!! :)

alekan
09-04-10, 20:17
Megashares

kostelo
11-04-10, 19:44
Hotfile απο μενα. Δεν εχω ψαξει με τους ορους τι παιζει με limits κλπ αλλα παιζει πιο πολυ απο ολα πλεον στα underground sites (:p), οπου το rapid ειναι πεθαμενο προ καιρου. Τωρα που μου εληξε το rapid θα κανω εκει account.

psolord
12-04-10, 14:45
Θα συμφωνήσω με τον Alekan.

Το megashares νομίζω οτι είναι καλή επιλογή για σένα Wan. Ειδικά για εσένα που σου αρέσουν και τα media αρχειάκια.;)

Λοιπόν τα καλά του Megashares είναι:
1) Μου ντελικιάζει τη γραμμή μου με ένα αρχείο και ένα connection
2) Στοιχίζει 30$ το εξάμηνο!
3) Δεν έχει όριο στο κατέβασμα
4) Έχει τα αρχεία ολόκληρα. Αν θες ας πούμε ένα iso Linux, το κατεβάζεις σαν .iso 4.3GB. Το ίδιο και τα βίντεο που μου ανεβάζει η θεία μου απο την Αμερική για να βλέπω τα ανίψια μου. 4.3GB mkv γιατί η θεία γουστάρει τις ματρόσκες.
5) Έχει search κατ'ευθείαν στο website, οπότε μπορείς να γράψεις το query σου, με καλές πιθανότητες να βρεις αυτό ακριβώς που θες. Ας πούμε "Θεία Psolord S01EP14 720P"! :p
6) Άμα δε θες να κάνεις εξάμηνη συνδρομή, μπορείς να αγοράσεις άλλο πακέτο, που χρεώνει ανα αριθμό downloads. Μπορείς ας πούμε να κάνεις 500 downloads σε 2 χρόνια!

Τα κακά που έχει είναι:

1) Μπορεί να ισχυρίζονται κατεβάσματα χωρίς όρια κλπ αλλά άμα πάω να κατεβάσω παραπάνω από δύο αρχεία ταυτόχρονα, το τρίτο που θα κλικάρω θα μου το εμφανίσει σαν σπασμένο. Άμα προσπαθήσω αρκετές φορές θα το πάρει, αλλά θα μου έχει σπάσει τα νευράκια πρώτα. Δεν είναι τυχαίο. Το έχω τσεκάρει. Μόλις τελείωσει το δεύτερο αρχείο και κλικάρεις αυτό μου έχεις σε αναμονή, το τσιμπάει κατευθείαν.

Επίσης, άμα το παρακάνεις στο κατεβάσμα, σου στέλνει δεδομένα με πιο αργούς ρυθμούς που μπορεί να φτάσουν και στο 1/4 της γραμμής. Μιλάμε όμως για πάνω απο 15GB κατεβάσματα.

2) Καμιά φορά, πολύ σπάνια, κατεβάζει σχετικά αργά.

3) Καμιά φορά, επίσης πολύ σπάνια, μερικά iso μπορεί να έρθουν με λάθος και να πρέπει να τα ξανακατεβάσεις. Πιθανόν να υπάρχουν και σε μερικά mkv μερικά λάθη απο το download, αλλά αυτά δε φαίνονται πουθενά. Ποτέ δεν έχει σταματήσει βίντεο της θείας να παίζει και τα κατεβάζω όλα απο το Megashares. Κάνα δυο glitches μόνο και τέλος.

=====================

Το Megaupload είναι επίσης πολύ καλό. Βασικά είναι σαν Rapidshare χωρίς όρια. Το καλό που έχει είναι οτι έχει και lifetime με 200 ευρώ και τελειώνεις. Το κακό είναι οτι είναι λίγο πιο δύσκολο σε διαθεσιμότητα αρχείων απο τα άλλα δυο.

wolfman
16-04-10, 01:15
Παρ' όλα τα κακά του Rapidshare, όπου κοιτάξεις για downloads τις περισσότερες φορές στο Rapidshare σε παραπέμπουν..

nikosl
16-04-10, 03:20
Δοκίμασε για 1 μήνα το rapidshare και αν δείς ότι δεν σε καλύπτει μετά κοίτα τον ανταγωνισμό. Το λέω γιατί από αυτά που εγώ βλέπω το rs έχει τη μεγαλύτερη ποικιλία σε αρχεία και ειδικά σε σπάνιο υλικό. Αυτό το +5 γιγα την μέρα με όριο τα 25 δεν θα σε ενοχλήσει, γιατί αν δεν κατεβάσεις κάτι για 4 μέρες ας πούμε θα πάει 20γίγα οπότε, αν την μια μέρα κατεβάσεις 10 γιγα και την αλλη 5 έρχεσαι στα ίσια. Αυτό όμως που μετράει σε αυτούς με γρήγορες συνδέσεις, είναι ότι μπορούν να προγραμματίζουν τα downloads τους στις μεταμεσονύκτιες ώρες, όπου χρεώνεσαι το 10% αυτού που κατεβάζεις. Αν έχεις 2mbit, τότε δεν σε ενδιαφέρουν τα όρια....

chrisyah
19-04-10, 02:17
Έχει κανείς δοκιμάσει υπηρεσίες όπως http://mydownloader.net/ ?

Συνεργάζεται με αρκετούς filehosters και πληρώνεις συνδρομή (περίπου στα ίδια χρήματα με το rs) μόνο σε αυτούς.

Είχα βρεί και μια (δεν θυμάμαι url) που εκτός απο filehosters υποστήριζε και torrents.

@ ADSLgr.com All rights reserved.