PDA

Επιστροφή στο Forum : 1024 χαμηλή ταχύτητα - τεχνική υποστήριξη εντός 48ωρου?



Stathis
04-05-06, 20:12
Γεία σας.Πρίν 2 εβδομάδες αναβάθμισα την γραμμη απο 384 σε 1024 και έκανα και συνδρομή 1024 connex.Η γραμμή γενικά έπιανε πολύ καλές ταχύτητες.100 kb/s μεσο ορο download.Σήμερα το μεσημέρι που γύρισα σπίτι και πήγα να κάνω ενα download παρατήρησα χαμηλή ταχύτητα της τάξης των 50 Kb/s.Δοκίμασα downloads από διάφορα sites και η ταχύτητα δεν ξεπερνούσε τα 55 kb/s.Εκανα speed tests και μου βγάζει γύρω στα 380 με 420 kbps download.Άφησα μερικές ώρες να περάσουν μπάς και ήταν προσωρινό αλλά συνεχίζω να έχω χαμηλές ταχύτητες.

Πήρα λοιπόν στο 134 αρχικά όπου και με παρέπεμψαν στο 121.Εκεί αφου τους είπα οτι είναι χαμηλή η ταχύτητα μου είπαν οτι καταχώρησαν το πρόβλημα και οτι οι τεχνικοί θα επικοινωνήσουν μαζί μου εντός 48 ωρών.

Ειναι δυνατόν αυτο?Εντός 48 ωρών για πρόβλημα χαμηλής ταχύτητας?Τόσο πολύ φόρτο εργασίας έχουν?Δηλαδή εάν δεν έμπαινε κάν στο νετ θα έπρεπε να περιμένω 48 ώρες για να με πάρουν οι τεχνικοί τηλέφωνο?

Στην tellas που ήμουνα πριν η τεχνική υποστήριξη ήταν άμεση.Αλλα μου φαίνεται παράξενο διότι και όταν έγινε η αναβάθμιση σε 1024 και η έναρξη της σύνδεσης otenet και είχα ένα μικρό πρόβλημα στο να ανοίξω σελίδες, τότε όταν πήρα στο 121 οι τεχνικοί με πήραν μετά απο κάνα 2 ώρες.Και δεν θυμάμαι να μου είχαν πεί κατι για αναμονή μέχρι 48 ώρες.

Γενικά μου είχε πεί ένας φίλος μου οτι εκείνος που μένει Αργυρούπολη με την 1024 οτενετ έχει γενικά χαμηλές ταχύτητες κάποιες ώρες της μέρας.Αλλα εγώ Χολαργό εδώ και 2 βδομάδες που έκανα την σύνδεση πήγαινε μια χαρά.Γι' αυτό και πήρα σήμερα να δώ τι γίνεται.

Αλλα... 48 ώρες????

Γενικά εσείς με 1024 τί ταχύητες πιάνετε?Πέφτει η ταχύτητά σας καθόλου στα επίπεδα 512?

nxenos
04-05-06, 20:16
και γω φιλε μου που ειμαι με forthnet τα ιδια χαλια ειμαι σημερα αλλα και τις πιο πολλες μερες της βδομαδας.μενω κυψελη,1000αρα γραμμη οποτε μην απελπιζεσαι!παντου τα ιδια σκατα ειναι!ε,σχεδον παντου.μην τα ισοπεδωνουμε και ολα!πιττα dslam παντου!

sdikr
04-05-06, 20:21
Συγνώμη αλλα οταν λες στην τελλάς που εισουνα πρίν, ποια ακριβώς υποστήριξη ήταν άμεση;

το 1ο κλιμάκιο (κάντε δεξι κλικ), το δευτέρο, το τρίτο;


Παντως οι 48 ώρες ειναι απλά ενα failsafe, μπορεί να σε πάρουν τηλέφωνο και σε μια ώρα, αλλά μπορεί και σε 3 μέρες ;)

leotzian
04-05-06, 20:39
Γεια σας παιδιά
και γω αναβαθμησα απο 384 CONNEx σε 1000 σημερα και απο ταχυτητες οπως ο φιλος, 55-60 το πολυ Downstream 420 περιπου upstream 215 περιπου
Πηρα και demo απο Forthnet ακριβως τα ιδια οποτε φταιει η γραμμη ΟΤΕ σε καποια φαση επιασε 80-90 για λιγο, τσεκαρα παλι και με τις 2 εταιρειες περιπου τα ιδια

Δεν ξερω τι γινεται εμενα σημερα εγινε 1000 και δεν ξερω αν ειναι προσωρινο
Εχει αλλος κανεις τετοιο προβλημα σημερα?

Λεωνίδας

crustest
05-05-06, 01:48
Παιδιά να προσθέσω και εγώ την δικιά μου άσχημη εμπειρία. Otenet, 1mbit και σέρνεται σήμερα. Ελπίζω να είναι προσωρινό, γιατί με vivodi (μέσω ΟΤΕ) δεν υπήρχαν προβλήματα ταχύτητας.
Μένω στην Πάτρα.

Stathis
08-05-06, 09:23
Μετα απο 4 μερες και ακομη δεν με εχουν παρει.

Η ταχυτητα βεβαια εφτιαξε,αλλα δεν θα επρεπε να με εχουν παρει?

crustest
08-05-06, 13:09
Περίμενε σήμερα να δεις πως πάει, πριν πεις οτι έφτιαξε. Είναι λογικό το Σαβ/κυριακο να πηγαινει λίγο καλύτερα.
Επίσης αμφιβάλλω αν θα σε πάρουν. Πιστεύω οτι το πρόβλημα είναι λόγω ανεπαρκούς bandwidth της οτενετ. Λυπάμαι που χαλάνε τόσα λεφτά για εξαγορές του "γερμανού" και δεν κοιτάνε να φτιάξουν το δίκτυο τους. Έχουν τους πελάτες τους γραμμένους..

Acer
08-05-06, 13:16
Μετα απο 4 μερες και ακομη δεν με εχουν παρει.
Η ταχυτητα βεβαια εφτιαξε,αλλα δεν θα επρεπε να με εχουν παρει?
ξαναφτιαξε στα επιπεδα της 1024 δηλαδη ετσι ?... ωραια ... παρτους εσυ παντως ενα τηλεφωνακι και ρωτα να μαθεις τι ακριβως πηγε στραβα για να ξερεις μελλοντικα... (δεν εκπλησσομαι που δεν σε πηρανε αυτοι τηλεφωνο παντως...)

Stathis
09-05-06, 09:56
Μα και να τους πάρω θα πρέπει να μιλήσω με τεχνικούς.Όμως οι τεχνικοί μέσα σε 48 ώρες θα επικοινωνήσουν μαζί σου.Τώρα πραγματικα δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις.Δηλαδή έστω οτι μιλάς με τεχνικούς και το κλείνεις μετά.Αλλά θές να τους ξαναπάρεις για να ζητήσεις μια διευκρίνιση.Θα σε ξανασυνδέσουν άν τους πείς οτι πρίν 2 λεπτά μιλούσες μαζί τους ή θα περιμένεις πάλι να σε πάρουν αυτοί?

@ ADSLgr.com All rights reserved.