PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποδήλατο κανεις; Ποδηλατικός χαβαλές και ποδηλατοβόλτες



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

pelasgian
05-05-11, 19:34
θα πας λοιπόν σε ένα μαγαζί και θα τους πεις θέλω ένα παντελόνι αντρικό, συνθετικό, τύπου μπριτάνια.

Έχει και στα marks & spencer αλλά έχει και πολλά καλά ελληνικής ραφής.

Μην πεις για ποδήλατο.

Πάρε και ένα ελαφρύ easy iron πουκάμισο με ΣΤΕΝΗ ραφή από το marks & spencer. Βρες και ένα blueburry παπουτσάκι από τον πετρίδη ή ένα καλό Clarks ή ένα αεροδιαστημικό flujo's με αντικρανδασμικό υλικό και air-sole και ραμμένο γύρω γύρω (που όμως ειναι κυριλέ) και είσαι σούπερ-ντούπερ γουάο.

Αν θες και ένα ελαφρύ σακάκι από λινό που φοριέται ΤΣΑΛΑΚΩΜΕΝΟ για πιο «έτσι» και με δύο μέρες αξουρισιά. Αν βάλεις και ένα καβουράκι, είσαι πρώτος μάγκας για κουλουρτζής στην Αθηνάς.

Σοβαρά τώρα (που με μένα απλά δεν γίνεται - όποιος δεν το ξέρει παρεξηγιέται - μία φορά μόνο) δες τον τύπο στο burn notice τι φοράει.

Τα γυαλιά τα pilot δεν μου πάνε, και η πεταλούδα του Sam έχει φύγει από τη μόδα.

senkradvii
05-05-11, 19:44
i see..

Καλώς μόλις πατήσω τα πρώτα -άντα και το υποστηρίζω καταλλήλως θα το έχω στα σχέδια! ;)

pelasgian
05-05-11, 19:47
ορίστε τα στενά πουκάμισα και τα μπριτάνια παντελόνια. Στο ποδήλατο (και στην αγγλία) δεν βάζουν ΖΩΝΗ (αλλιώς μένεις με τον κ...ο απέξω).
http://fusedfilm.com/wp-content/uploads/2009/02/micheal-westen.jpg

Αν έχεις ένα κλασσικό ποδήλατο τουρισμού και μία ωραία δερμάτινη σέλλα και το όλο σύνολο λέει: μεγάλωσα πια και δεν κάνω σαν μπέμπης, με αυτό το ντύσιμο, έχεις και «τυχερά».

blade_
05-05-11, 19:53
αμα γω ετσι για ποδηλατο θα με παρουν με τις τοματες...οταν γινω 60-70 θα το σκεφτω :p

senkradvii
05-05-11, 20:08
Καλά όλα αυτά τα έχω (εκτός από το παντελόνι και τα παπούτσια :p ) αλλά δεν τα φοράω και για καφέ ακόμα..

Είναι για πιο βραδυνές καταστάσεις και εκεί ποδήλατο δεν κουβαλάω. ;)

........Auto merged post: senkradvii πρόσθεσε 13 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα αργότερα ........


αμα γω ετσι για ποδηλατο θα με παρουν με τις τοματες...οταν γινω 60-70 θα το σκεφτω :p

Όχι ρε τι λες. Είναι πάρα πολύ ωραίο ντύσιμο. Αλλά έχει κανά 2 προϋποθέσεις. 1ον η ηλικία που εγώ θεωρώ ότι είναι εκεί για τα πρώτα -άντα και 2ον η δουλειά σου.

Άνετα σαν καθηγητής εγώ ντύνομαι έτσι σε 5+ χρονάκια ακόμα και για να πάω σε ιδιαίτερο π.χ. ... ;)

blade_
05-05-11, 20:14
και γω ασφαλιστης αλλα αμα βγω στα 29 μου με κουστουμι στη παραλια κ σκαρπινακι,θα κλαιω μονος μου απ τα γελια :p

senkradvii
05-05-11, 20:17
Άλλο το ότι μπορεί να μην σε εκφράζει.. ;)

pelasgian
05-05-11, 20:26
δεν έχει εμφανιστεί γυναίκα που να γελάσει ακόμα με αυτό το ντύσιμο.
Αν βάλεις όμως κολάν ποδηλάτου, θα γελάσει.
Εγγυημένα!

Δεν ξέρω τι ιδιότητες έχει το κολάν του ρόμπεν των δασών, αλλά και μεθυσμένος ακόμα, ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ.

Στη τελική, αν έχετε απορίες, πηγαίνετε σκάστε 150 ευρώ για το whole lot και σκάστε μύτη στην καλή σας και ΔΕΙΤΕ τι θα γίνει.

Αν η καλή σας δεν είναι 18, αλλά είναι 25+ μόνο καλά λόγια θα ακούσετε.

Αντιθέτως, δεν υπάρχει τίποτα πιο ντεκ...λε από τζιν, σπορτέξ, αξουρισιές και t-shirt των μετάλικα από πάνω.

senkradvii
05-05-11, 20:29
δεν έχει εμφανιστεί γυναίκα που να γελάσει ακόμα με αυτό το ντύσιμο.
Αν βάλεις όμως κολάν ποδηλάτου, θα γελάσει.
Εγγυημένα!

Δεν ξέρω τι ιδιότητες έχει το κολάν του ρόμπεν των δασών, αλλά και μεθυσμένος ακόμα, ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ.

Στη τελική, αν έχετε απορίες, πηγαίνετε σκάστε 150 ευρώ για το whole lot και σκάστε μύτη στην καλή σας και ΔΕΙΤΕ τι θα γίνει.

Αν η καλή σας δεν είναι 18, αλλά είναι 25+ μόνο καλά λόγια θα ακούσετε.

Αντιθέτως, δεν υπάρχει τίποτα πιο ντεκ...λε από τζιν, σπορτέξ, αξουρισιές και t-shirt των μετάλικα από πάνω.

Γι αυτό επιμένω εγώ για τα πρώτα -άντα.. ;)

Bέβαια και εσύ το πήγες στο άλλο άκρο μετά. Υπάρχουν και πιο ενδιάμεσες λύσεις.. :p

pelasgian
05-05-11, 20:34
ε, άμα είναι < 25 θα ακούσετε καλά λόγια από τη ΜΑΜΑ της.

Επιπλέον, θα περάσετε καλύτερα αν όντας μεγαλύτερη των 30 εσείς δεν είσαστε ;)

EvilHawk
05-05-11, 20:37
Πάω στοίχημα ότι έχει ψυχικά τραύματα ο πελασγός, κάπου θα εμφανίστηκε με κολάν και θα πέθαναν στα γέλια ... :rofl:

pelasgian
05-05-11, 20:37
θα είχα ψυχικά τραύματα αν μου το φόραγες, όχι να εμφανιστώ κιόλας.

(άσε γιατί έχω περάσει κάτι τραγικές ώρες όταν είχε αναφερθεί η λέξη τσολιάς πριν χρόνια).

ardi21
05-05-11, 20:51
Ρε σεις ολα εξαρτωνται απο την χρηση που θες να κανεις. Ο pelasgian μιλαει για κατασταση "παω στο balux για καφε απογευματοβραδο και αντι να παρω αμαξι, παιρνω το ποδηλατο επειδη ειμαι 5 χλμ μακρυα". Γιατι αμα παω με ποδηλατικα θα γελανε και οι πετρες. Χαιρω πολυ...

Οταν πας για ποδηλατο μονο, με σκοπο να κανεις χλμ εχεις αλλα ρουχα. Δεν θα σκασεις με πουκαμισο και με παντελονι με τσακιση. Γιατι εκει ειναι που θα γελανε και οι πετρες.

Επισης θα διαφωνησω οτι οι γυναικες κοροιδευουν τα κολλαν. Σας πληροφορω οτι παρα πολλες τα βρισκουν πολυ σεξυ οπως και εμεις οταν τα φορανε αυτες. Τα ιδια πραγματα κοιταμε...

pelasgian
05-05-11, 20:54
Δεν μου αρέσουν ΚΑΘΟΛΟΥ γυναίκες με κολάν.

Μου φαίνονται σα να βγήκαν με το καλτσόν επειδή τους έφυγε η φούστα.

Αν έχει ΚΑΙ τακούνια, ξερνάω.

senkradvii
05-05-11, 21:00
Ρε σεις ολα εξαρτωνται απο την χρηση που θες να κανεις. Ο pelasgian μιλαει για κατασταση "παω στο balux για καφε απογευματοβραδο και αντι να παρω αμαξι, παιρνω το ποδηλατο επειδη ειμαι 5 χλμ μακρυα". Γιατι αμα παω με ποδηλατικα θα γελανε και οι πετρες. Χαιρω πολυ...

Οταν πας για ποδηλατο μονο, με σκοπο να κανεις χλμ εχεις αλλα ρουχα. Δεν θα σκασεις με πουκαμισο και με παντελονι με τσακιση. Γιατι εκει ειναι που θα γελανε και οι πετρες.

Επισης θα διαφωνησω οτι οι γυναικες κοροιδευουν τα κολλαν. Σας πληροφορω οτι παρα πολλες τα βρισκουν πολυ σεξυ οπως και εμεις οταν τα φορανε αυτες. Τα ιδια πραγματα κοιταμε...

Ε, τώρα αναφέρεσαι σε γυναίκες του ίδιου συναφειού.. Δεν είναι το ίδιο. ;)

Και εγώ αν ντυθώ gothas θα με δουν και θα γελάνε, αλλά αν πάω σε goth festival με goth θηλυκές μια χαρά θα μετράω..

ipo
05-05-11, 21:03
Για να βάλει η γυναίκα κολάν, πρέπει να έχει καλλίγραμμο σώμα που να το υποστηρίζει. Διαφορετικά κάνει κακό στον εαυτό της αναδεικνύοντας τις ατέλειες του σώματός της.

Όταν κάνω ποδήλατο, θέλω κυρίως να νιώθω άνετα. Δεν είπαμε να μας πάρουν με τις τομάτες, αλλά δεν πάμε για καμάκι. Έλεος πια με τα επιχειρήματα του τύπου "κάνε αυτό και θα απαυτώσεις όποια θέλεις". Ας μη ρίχνουμε παρακαλώ τόσο χαμηλά το επίπεδο, για ποδηλασία μιλάμε.



Bρε δώσε μας ένα link από κάποιο πανταλόνι να ψαχτούμε γιατί εγώ να πάω σε μαγαζί με ρούχα και να τους πω ότι θέλω ένα παντελόνι για ποδηλασία με τσάκιση, το οποίο δεν χρειάζεται σιδέρωμα, το πετάς για πλύσιμο, το τινάζεις δύο τρεις φορές, το ισιώνεις με το χέρι και βουαλά είσαι του κουτιού, το φοράνε τα γκαρσόνια και αερίζει τα καμπαλίκια σου, το βρίσκω λιγάκι δυσλειτουργικό..
:respekt: :lol:

ardi21
05-05-11, 21:04
Ε, τώρα αναφέρεσαι σε γυναίκες του ίδιου συναφειού.. Δεν είναι το ίδιο. ;)

Και εγώ αν ντυθώ gothas θα με δουν και θα γελάνε, αλλά αν πάω σε goth festival με goth θηλυκές μια χαρά θα μετράω..

Καμια σχεση, δεν αναφερομαι σε αυτο. Πολλες γνωστες μου που δεν εχουν καμια σχεση με το ποδηλατο η πρωτη τους κουβεντα οταν τους λες οτι κανεις ποδηλατο ειναι "φορας και αυτα τα σεξυ κολανακια??"

Επαναλαμβανω...τα ιδια πραγματα κοιταμε και τα δυο φυλλα στον αλλο. Και οσο πιο πολυ διαγραφονται τοσο το καλυτερο (εννοειται να εχεις και ενα νορμαλ σωμα ετσι, οχι 150 κιλα). Επισης αλλο καφες και λιγο ποδηλατο και αλλο ποδηλατο.

Νikosanagn
05-05-11, 21:07
Ε, τώρα αναφέρεσαι σε γυναίκες του ίδιου συναφειού.. Δεν είναι το ίδιο.

Και εγώ αν ντυθώ gothas θα με δουν και θα γελάνε, αλλά αν πάω σε goth festival με goth θηλυκές μια χαρά θα μετράω..:rocker

senkradvii
05-05-11, 21:12
Damn όχι και sexy τα κολανάκια και πόσο τα ποδηλατικά και πόσο μάλλον τα αντρικά!!! :blink:

Αθηναίες? :p

Νikosanagn
05-05-11, 21:15
Ardi τα έχουμε λιώσει τα κολάν ε...:p

ipo
05-05-11, 21:15
Επαναλαμβανω...τα ιδια πραγματα κοιταμε και τα δυο φυλλα στον αλλο. Και οσο πιο πολυ διαγραφονται τοσο το καλυτερο (εννοειται να εχεις και ενα νορμαλ σωμα ετσι, οχι 150 κιλα).
Τώρα που το λες Άρδη, έχω δει κάτι ποδηλατικά τάνγκα, μούρλια. Φορέστε τα και σκίστε (http://www.youtube.com/watch?v=-gI7ZMLrMAQ)! :lol:

Νikosanagn
05-05-11, 21:20
Πάντως κι εγώ συμφωνώ με τους προλαλίσαντες, εγώ όποτε φόρεσα κολάν ( ένα παλιό της μαμάς μου :lol:) από πάνω φόρεσα φόρμα :p

Tην περίοδο που το έκανα αυτό είχα αγοράσει σέλα, οπό όπως καταλαβένετε είχα βγάλει off το σύστημα κάλτσα :p :lol:

ardi21
05-05-11, 21:21
Damn όχι και sexy τα κολανάκια και πόσο τα ποδηλατικά και πόσο μάλλον τα αντρικά!!! :blink:

Αθηναίες? :p

Ναι, Αθηναιες αλλα δεν παιζει ρολο!


Ardi τα έχουμε λιώσει τα κολάν ε...:p

Μπα εγω ειμαι της βερμουδας και του πιο cool ντυσιματος:p

Ρε σεις αμα η αλλη δει ενα νορμαλ αντρικο σωμα με εφαρμοστο ντυσιμο ε δεν υπαρχει περιπτωση να μην της αρεσει. Οπως και μεις αντιστοιχα. Δεν ειναι δυσκολο να το καταλαβεις!

senkradvii
05-05-11, 21:24
Πάντως κι εγώ συμφωνώ με τους προλαλίσαντες, εγώ όποτε φόρεσα κολάν ( ένα παλιό της μαμάς μου :lol:) από πάνω φόρεσα φόρμα :p

Tην περίοδο που το έκανα αυτό είχα αγοράσει σέλα, οπό όπως καταλαβένετε είχα βγάλει off το σύστημα κάλτσα :p :lol:

:worthy::worthy::worthy::worthy::worthy:


Είσαι μεγάλη μορφή ρε Νικουλάκι!!! :respekt:

........Auto merged post: senkradvii πρόσθεσε 1 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Ρε σεις αμα η αλλη δει ενα νορμαλ αντρικο σωμα με εφαρμοστο ντυσιμο ε δεν υπαρχει περιπτωση να μην της αρεσει. Οπως και μεις αντιστοιχα. Δεν ειναι δυσκολο να το καταλαβεις!

Kάτι ήξερε παραπάνω λοιπόν.. :hmm:

http://www.jaunted.com/files/3/borat_swimsuit_cannes.jpg

Νikosanagn
05-05-11, 21:24
Άρδη ανέφερες πριν οτι κοιτάμε τα κολάν το ίδιο κάνουν και αυτές, αυτό που δεν ανέφερες όμως είναι οτι και εμείς αλλα και αυτές, θέλοντας και μη... το μάτι πέφτει κάπου.... συγκεκριμένα... λέω γω τώρα :p

senkradvii
05-05-11, 21:25
Άρδη ανέφερες πριν οτι κοιτάμε τα κολάν το ίδιο κάνουν και αυτές, αυτό που δεν ανέφερες όμως είναι οτι και εμείς αλλα και αυτές, θέλοντας και μη... το μάτι πέφτει κάπου.... συγκεκριμένα... λέω γω τώρα :p

Εξού και η κάλτσα! :lol:

Νikosanagn
05-05-11, 21:26
Aυτο είναι για extreme περιπτώσεις :p

ardi21
05-05-11, 21:27
senkradvii το μαμησες και ψοφησε...!

Νikosanagn ε ναι για αυτο γουσταρουν... Τα ιδια λεμε!

Τεσπα δεν ξερω ισως οι δικες σας οι γνωστες/φιλες να γουσταρουν ντυσιμο κελεμπιας:lol:

Αντε τα λεμε, ηρθαν τα σουβλακια και εχουμε ξεφυγει ολιγον τι

Νikosanagn
05-05-11, 21:29
Νikosanagn ε ναι για αυτο γουσταρουν... Τα ιδια λεμε!


Tα ίδια εννούμε, εγώ τα λέω όμως! :p

Πάντως με τρομάζει η επιμονή σου στα κολάν. Iφ γιου νοου γουατ αι μιν :p

senkradvii
05-05-11, 21:32
Πάντως ardi με όλο το σεβασμό και όλη την καλή διάθεση, επειδή ξέρω, παίζει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρολό το ότι είναι εξ Αθηνών όπως επίσης και η ηλικία όπως είπε ο Πελασγός. Και γυμνός να καβαλούσες το ποδήλατο γι'αυτές ακόμα καλύτερα. :p

Επίσης το εφαρμοστό στον άντρα κυρίως το θεωρώ άθλιο και επειδιξιομανικό (?) εφόσον δεν είναι απαραίτητο, πχ ποδηλατικός αγώνας, καταδύσεις κτλ κτλ κτλ..

Και για να μπω και λίγο στο νήμα εγώ σκέφτομαι να πάρω καμιά βερμουδίτσα, που είναι και όμορφες απ'ότι έχω δει, και καμιά μπλουζίτσα. Λόγω επαρχίας αυτή τη περίοδο θα ήταν και πάλι καλύτερα να αποφύγω κάποιο online μαγαζί?

ardi21
05-05-11, 21:35
Ρε αλανια και γω βερμουδα φοραω, δεν μου αρεσουν καθολου τα κολαν. Απλα λεω οτι αφουγκραζομαι απο τις περισσοτερες γυναικες (καλα δεν ξερω και 1000, αυτες που ξερω τελοσπαντων). Ηλικιες σαν την δικια μου. 25αρες πανω κατω.

Για την Αθηνα ομολογω οτι δεν το καταλαβαινω.

Τωρα θα πει κανεις: Να δωσω 100 ευρα και να παρω το πτυσσομενο πεταλο της abus η θα κλαιω και το πεταλο και το ποδηλατο μια μερα?:p vamvakoola τι λες εσυ ρε?

Νikosanagn
05-05-11, 21:49
Τωρα θα πει κανεις: Να δωσω 100 ευρα και να παρω το πτυσσομενο πεταλο της abus η θα κλαιω και το πεταλο και το ποδηλατο μια μερα? vamvakoola τι λες εσυ ρε?

Oι μή Βαμβάκουλες μπορούμε να απαντήσουμε? :p

ardi21
05-05-11, 21:51
Oι μή Βαμβάκουλες μπορούμε να απαντήσουμε? :p

Ναι ρε φριντεοπαιδο. Το ειπα γιατι εχει μια περισσοτερη εμπειρια οποτε θα του εχουν φαει ποδηλατα:p

Νikosanagn
05-05-11, 21:54
H abus απότι ξέρω είναι πάρα πολύ καλή μάρκα, αυτή και η cryptonite παίζουν πολύ τώρα με 100 € πιστεύω οτι θα πάρεις κάτι τούμπανο.

Ο βαμβάκουλας θα σου πει να κοιτάξεις για πέταλο μηχανής κλπ έχει ξαναρωτήσει κάποιος.

Εγώ δεν ξέρω φοβάμαι γενικά να το αφήνω και να μην σου πάρουν το ίδιο καμια σελίτσα καμια ροδίτσα θα τις κλαίς.

senkradvii
05-05-11, 21:58
H abus απότι ξέρω είναι πάρα πολύ καλή μάρκα, αυτή και η cryptonite παίζουν πολύ τώρα με 100 € πιστεύω οτι θα πάρεις κάτι τούμπανο.

Ο βαμβάκουλας θα σου πει να κοιτάξεις για πέταλο μηχανής κλπ έχει ξαναρωτήσει κάποιος.

Εγώ δεν ξέρω φοβάμαι γενικά να το αφήνω και να μην σου πάρουν το ίδιο καμια σελίτσα καμια ροδίτσα θα τις κλαίς.

Bγάλε τις πεταλούδες ρε συ. Ιδίως από την σέλα που είναι no1 στόχος. Εκτός και αν θες και εσύ να την ανεβοκατεβάζεις όλη την ώρα.. :p

kostantis
05-05-11, 21:59
Έκανα μία βόλτα το απόγευμα για να ψάξω για κρανάκι μιας και το παλιό μου δεν μπορώ να το βρω που το έχω θάψει.
Είδα κάτι specialized,abus και uvex.
Έχετε να προτείνεται κάτι,κάποιο πράμα που πρέπει να προσέξω κατά την επιλογή κράνους;

crypter
05-05-11, 23:24
Ξέρει κανείς κανα μέρος στην πάτρα που νοικιάζουν ποδήλατα; Θα πάω για 2-3 μέρες και θα θελα να κάνω καμια βόλτα.
Κανείς; :p

Νikosanagn
05-05-11, 23:32
Εγώ ξέρω αλλα μου είπαν να μην σου πω, δεν ξέρω γιατί :p

vamvakoolas
05-05-11, 23:54
λοιπον εγω πηγα προπονηση,μετα σε μαγαζι με ποδηλατα, μπανιο ξεκουραση κοκ και ο αλλος (q)ακομα γραφει και προσπαθει να πεισει για ισοθερμικα και βελετζες και δε ξερω εγω ακομα τι.


Αν διαβασετε το ποστ #2451 τα εχω γραψει τι θα πρεπει να εχει ενα ποδηλατικο ρουχο: τη τεχνολογια coolmax! Γι'αυτο και τα προιοντα του aldi, lidl παρολο που εχουν χαμηλη τιμη κανουν τη δουλεια γιατι εχουν coolmax! (πρεπει να υπαρχει ταμπελακι στο ρουχο). Επισης ποδηλασια για πανω απο 10-15 χλμ κατα τη γνωμη μου χωρις καταλληλο ρουχο ειναι ταλαιπωρια.. (τριβες/ιδρωτας/αβολη σταση στο ποδηλατο κοκ). Κατι αντιστοιχο ισχυει και για τα παπουτσια! Ενα ποδηλατο με σκληρη σολα (δηλαδη να πιανεις το παπουτσι απο τα 2 ακρα και να μη λυγιζει ευκολα) βοηθα στο να μη καταπονειται το κατω ακρο και η πατουσα.
και κατι λιγο shocking! οταν ακουγα για ποδηλατικο σορτσς/παντελονι χωρις εσωρουχα γελαγα. Ομως οταν το δοκιμασα (αν και ακουγεται γελοιο) ειδα σημαντικη διαφορα και μεγαλυτερη ανεση. Αν και ολοι το προτεινουν εγω θα ελεγα να κανετε μια βολτα χωρις εσωρουχο εστω σα πειραμα να δειτε αν σας βολευει!


Για το θεμα πεταλο (ειπαμε εκει που πουλανε για μηχανακια/ή στο τομεα μηχανες) ειναι λιγο πολυπλοκο. Ξερω φιλο που ειχε δωσει 200 ευρα για κλειδαριες και τελικα το πηραν στη δουλεια του με καμερες ασφαλεια κοκ και ηταν στη σχαρα του ιχ του. Ειναι να μη σου τυχει. Εμενα εχουν κανει 3 αποπειρες στο μαγευτικο παγκρατι και στην εξωτικη ομονοια (Αθηνα) αλλα χωρις αποτελεσμα. Μαζι με το πεταλο παρτε μπλοκαζ (απο ιντερνετ-Ελλαδα δε ξερουν καν τι ειναι) - ειναι ειδικα quick release που "δενουν"τις ροδες για να κινειται το ποδηλατο αλλα τα συγκεκριμενα εξαρτηματακια ξεκλειδωνουν μονο με ειδικο κλειδι. Το ιδανικο (συμπερασματικα) ειναι μπλοκαζ, ενα πεταλο (της προκοπης) επωνυμο δηλαδη οχι απο jumbo/παιχνιδομανια και μια αλυσιδα χοντρη και αυτα να ξερετε σας δινουν ενα χρονικο διαστημα απολυτης ξενασιας...μισης ωρας (μεχρι να τα διαρηξουν).
Το σαββατο διωργανωνω μια βολτα με κουρσες (οποιος εχει πμ)
Το αλλο σαββατο (εκτος απροοπτου) μη ξεχνωμαστε: mtb training session!

ardi21
06-05-11, 00:31
Τα QR ασφαλειας τα εχω τσεκαρει αλλα ειναι ακριβα παναθεμα τα... Απο κει και περα η λυση για 2πλο κλειδωμα ειναι σιγουρα πιο ασφαλης (και 3πλο ακομα περισσοτερο) αλλα ποιος κουβαλει 4 κιλα αλυσιδοπεταλα... Οποτε αποριπτεται. Οπως ειπες ειναι και να μην σου τυχει...

Θα δω:hmm:

Νikosanagn
06-05-11, 00:33
Άρδη, άν είναι δώσεις τόσα για πέταλο, δώσε κατι παραπάνω και πάρε κανα ποδηλατάκι μούφα, αν πρόκειτε για δουλειές μέσα στην πόλη κλπ, αλλιώς ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.

Φανερός Πράκτωρ
06-05-11, 00:52
φοβερά πάει το θέμα "ποδήλατο των 1000 ευρώ". 8 κιλά το ποδήλατο και 10 τα 3-4 πέταλα για να το κλειδώνεις. Και έχεις και το άγχος ότι έχεις αφήσει 1000 ευρώ στο δρόμο. Ότι πρέπει για καθημερινή/ανέμελη χρήση! :p

blade_
06-05-11, 00:53
νικο τι θεμα εχεις με τις καλτσες? :p

Νikosanagn
06-05-11, 00:59
Εγώ?

Δώσε μου κάλτσα και πάρε μου την ψυχή.

Τι θέμα να έχω καλέ? :p

Aπλά όταν είχα αρχίσει να κάνω ποδήλατο με πόναγε ο κώλος μου, και γέμιζα μια κάλτσα με βαμβάκι και την έβαζα στο σημείο που έπρεπε μπας και λειτουργείσει σαν μαξιλαράκι. Αρχ@@@α λειτούργησε :lol:

blade_
06-05-11, 01:02
:rofl:

αστα αερατα τα καμπαλικια να δεις χαιρι :rofl:

Νikosanagn
06-05-11, 01:03
Καλα δεν τύλιγα τα "καμπαλίκα" με την κάλτσα.

Δεν έχω ανάγκη :p

blade_
06-05-11, 01:10
εγω παντως απο ντυσιμο προτιμω φορμιτσα για χειμωνα και το καλοκαιρι ελαφρια βερμουδα και απο πανω χρησιμοποιω αθλητικη εμφανιση εθνικης αυστριας ποδοσφαιρου(τα πηρα απο ενα μαγαζι που εκλεινε παμφθηνα) κοινως αερατο μπλουζακι με τρυπουλες κτλ..ανετα πραματα..

ipo
06-05-11, 01:41
λοιπον εγω πηγα προπονηση,μετα σε μαγαζι με ποδηλατα, μπανιο ξεκουραση κοκ και ο αλλος (q)ακομα γραφει και προσπαθει να πεισει για ισοθερμικα και βελετζες και δε ξερω εγω ακομα τι.
Παρατηρώ ότι αρπάζεσαι εύκολα και αρχίζεις τις προσωπικές επιθέσεις. Εδώ συζητάμε όλοι ως ίσοι, καταθέτοντας τις απόψεις και τις εμπειρίες μας, χωρίς να έχουμε διάθεση να προσβάλουμε τον άλλο. Κάνουμε πλάκα, μαθαίνουμε, μεταδίδουμε πληροφορίες. Θα έλεγα να χαλαρώσεις λίγο, γιατί από τη μία χαλιέσαι εσύ που εκνευρίζεσαι και από την άλλη αρχίζεις τα προσωπικά.

Δε σου έκανε κάτι ο Πελασγός. Απλά γουστάρει ποδηλασία με τσάκιση, νομίζει ότι έτσι ρίχνει γκόμενες με μία πεταλιά, ενώ πιστεύει ότι με τα κολάν θα τραβήξει το ίδιο φύλο. Δεν έχεις να απολογηθείς σε κάτι γι' αυτό, καθένας πράττει με βάσει τις αντιλήψεις και τις εμπειρίες του. :p

Θα ένιωθα άβολα στην αρχή με κολάν, αλλά αν είναι να βελτιώσει την άνεσή μου και την αντοχή στη ζέστη το καλοκαίρι, θα το πάρω. Μάλιστα θα το φορέσω χωρίς κάλτσα, ακούς Νικολάκη;



Ardi τα έχουμε λιώσει τα κολάν ε...
Κι εγώ πιστεύω ότι ο Άρδης φοράει κρυφά κολάν. :p

senkradvii
06-05-11, 01:42
Παρατηρώ ότι αρπάζεσαι εύκολα και αρχίζεις τις προσωπικές επιθέσεις. Εδώ συζητάμε όλοι ως ίσοι, καταθέτοντας τις απόψεις και τις εμπειρίες μας, χωρίς να έχουμε διάθεση να προσβάλουμε τον άλλο. Κάνουμε πλάκα, μαθαίνουμε, μεταδίδουμε πληροφορίες. Θα έλεγα να χαλαρώσεις λίγο, γιατί από τη μία χαλιέσαι εσύ που εκνευρίζεσαι και από την άλλη αρχίζεις τα προσωπικά.

Δε σου έκανε κάτι ο Πελασγός. Απλά γουστάρει ποδηλασία με τσάκιση, νομίζει ότι έτσι ρίχνει γκόμενες με μία πεταλιά, ενώ πιστεύει ότι με τα κολάν θα τραβήξει το ίδιο φύλο. Δεν έχεις να απολογηθείς σε κάτι γι' αυτό, καθένας πράττει με βάσει τις αντιλήψεις και τις εμπειρίες του. :p

:oneup:

Νikosanagn
06-05-11, 01:46
Κάνουμε πλάκα, Πες μου έναν αλήτη έναν που έκανε πλάκα σε τούτο δω το τόπκ! :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.