PDA

Επιστροφή στο Forum : Η κοροϊδία του ΟΤΕ και ο μεσαίωνας στην... άλλη Ελλάδα



Σελίδες : [1] 2

apd
08-04-10, 16:33
Μια φορά κι έναν καιρό, το σλόγκαν έλεγε "Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα". Εγώ βέβαια τότε ζούσα στη... μητρόπολη και δε μ' ένοιαζε. Τα τελευταία τρία χρόνια έχω εγκατασταθεί στα Χανιά και πια βλέπω κάποια πράγματα με άλλο μάτι. Θα σας πω λοιπόν την τελευταία ( ; ) μου περιπέτεια, για να έχετε λίγο πιο σφαιρική εικόνα.

Στις 17/2 ζήτησα από τον πολυχρονεμένο μας ΟΤΕ μεταφορά της τηλεφωνικής μου γραμμής. Με ενημέρωσαν ότι ειδικά στα Χανιά, "λόγω έλλειψης προσωπικού" η μεταφορά θέλει 20 μέρες ενώ η εγκατάσταση νέας γραμμής 12. Λόγω ανάγκης, είπα χαλάλι η απώλεια του αριθμού και διάλεξα το "β". Διέκοψα την παλιά γραμμή και περίμενα τη νέα. Μην είδατε τον Παναή;

Επί ενάμιση μήνα το εμπορικό τμήμα του ΟΤΕ "ποιεί την νήσσαν", ενώ τα 5 τηλέφωνα της τεχνικής υπηρεσίας δεν απαντούν. Μια φορά μόνο κατάφερα να βρω κάποιον στις 7.20 το πρωί, που με... ενημέρωσε ότι στην περιοχή μου "υπάρχει έλλειψη δικτύου" (δίπλα στο πολυτεχνείο!) και μόνο αν μετακομίσει κάποιος γείτονας θα βρω γραμμή (εννοείται δε ότι δεν είμαι πρώτος στην αναμονή). Όλα αυτά, επιπλέον, ήταν εν γνώση τους όταν με ώθησαν να διακόψω την προηγούμενη γραμμή (ώστε να τους απελευθερώσω μια σύνδεση). Ας σημειωθεί, επίσης, ότι δεν έχουν στείλει ακόμη λογαριασμό με επιστροφή για τα πάγια που έχουν προεισπράξει.

Εσείς που ζείτε στην Αθήνα, μπορεί να το θεωρείτε αυτονόητο ότι θα έχετε στη διάθεσή σας σταθερό τηλέφωνο και Ιντερνετ αν το επιθυμείτε. Αλλά μεγάλες περιοχές της περιφέρειας ζουν ακόμα δυστυχώς σε συνθήκες 1970. Και σκεφτείτε ότι δε διάλεξα να μείνω σε μια... ραχούλα, αλλά σε ένα δήμο με τρομακτικό ρυθμό ανάπτυξης, όπου εδρεύει το Πολυτεχνείο, το αεροδρόμιο, η αμερικάνικη βάση και πολλές άλλες υποδομές. Το θέμα εδώ δεν είναι πόσο πιάνει η γραμμή μου, αλλά το στοιχειώδες, ότι δεν υπάρχει σταθερό σ' ένα σπίτι με οχτώ μηνών έγκυο. Και δυστυχώς η κοροϊδία του ΟΤΕ έγκειται στο ότι μπορεί να σε παραπλανεί όπως τον συμφέρει, χωρίς κανείς να τον εγκαλεί να τηρεί τις υποχρεώσεις του. Μπροστά στην απλή πραγματικότητα, τα παχιά λόγια είναι απλώς παχιά λόγια...

giwrgosth
08-04-10, 16:42
Μπα μη νομίσεις πως αφορά την επαρχία μόνο, στα Α. Λιόσια, 10 χλμ από το "μέγαρο" του ΟΤΕ, φίλος εδώ και 3 χρόνια είναι με PCM που δουλεύει όποτε θέλει και σε περιοχή με τεράστια ανάπτυξη και φυσικά τα ίδια με σένα τραβά και αυτός με την επικοινωνία κλπ.
Εννοείτε πως η γραμμή γίνετε τράμπα από τον έναν στον άλλο! Άλλαξε σπίτι, στο ίδιο τετράγωνο πήγε στο δικό του που έχτισε και η γραμμή έκανε φτερά! Η απάντηση ίδια με τη δική σου: περίμενε να μετακομίσει κάποιος.

NiKapa
08-04-10, 17:16
@apd,
Tα ίδια και στο Ρέθυμνο συμβαίνουν δυστυχώς..υπομονή και κυνήγι..
Με το καλό εύχομαι τα γεννητούρια με γραμμή επίσης ..:)

MADx2
08-04-10, 17:25
φιλε και στο κέντρο της γλυφάδας να φανταστείς υπάρχει έλλειψη δικτύου

JRT
09-04-10, 09:24
Φίλε κουράγιο . Μην νομίζεις όμως : εδώ Μεταμόρφωση και παραλίγο να με βάζαν σε PCM ...

pelopas1
09-04-10, 13:10
και εμείς εδώ στην πευκη είμαστε σε π.χ. εποχή από αναβαθμίσεις

apd
09-04-10, 21:00
Κρίμα, συμφωνείτε όλοι. Τα παπαγαλάκια φαίνεται έχουν δουλειά σε άλλα θρεντς... ; )

uncharted
09-04-10, 21:08
Κρίμα, συμφωνείτε όλοι. Τα παπαγαλάκια φαίνεται έχουν δουλειά σε άλλα θρεντς... ; )
ποια ειναι τα παπαγαλακια δηλαδη? :hmm: δεν ειναι κανεις εμμισθος εδω μεσα, την προσωπικη τους αποψη γραφουν ολοι

pelopas1
09-04-10, 22:22
Κρίμα, συμφωνείτε όλοι. Τα παπαγαλάκια φαίνεται έχουν δουλειά σε άλλα θρεντς... ; )

+1 :oneup:

sdikr
10-04-10, 00:46
Κρίμα, συμφωνείτε όλοι. Τα παπαγαλάκια φαίνεται έχουν δουλειά σε άλλα θρεντς... ; )


Παρόν, τι θέλεις να πούμε;
Οτι αν περίμενε 20 μέρες τώρα δεν θα είχε πρόβλημα;
Σίγουρα κακώς δεν τον ενημέρωσαν, αλλά αυτά δεν τα ξέρουν στο 134

Θα πρέπει να περιμένει την αύξηση των ζευγών στην περιοχή, που θα γίνει κάποια στιγμή
Βέβαια μπορεί πάντα να βάλει και οπτική απο κάποιους εναλλακτικούς που τριγυρνάνε τώρα τελευταία :p

akist
10-04-10, 10:17
Βέβαια μπορεί πάντα να βάλει και οπτική απο κάποιους εναλλακτικούς που τριγυρνάνε τώρα τελευταία :p

:lol:
Να φανταστώ ότι αναφέρεσαι σ' αυτό (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=380457). Αν είναι έτσι καλύτερα να περιμένει.:whistle:

apd
11-04-10, 10:22
ποια ειναι τα παπαγαλακια δηλαδη? :hmm: δεν ειναι κανεις εμμισθος εδω μεσα, την προσωπικη τους αποψη γραφουν ολοι

Δικαίωμά σου να πιστεύεις ό,τι επιθυμείς. Αρκεί να επιτρέπεις και στους άλλους το ίδιο.



Σίγουρα κακώς δεν τον ενημέρωσαν, αλλά αυτά δεν τα ξέρουν στο 134

Μα το θέμα δεν είναι με το 134. Το θέμα είναι ότι μετά από 2 μήνες ΚΑΝΕΙΣ δεν έχει φιλοτιμηθεί να δώσει απάντηση και ΚΑΝΕΙΣ δε σηκώνει τηλέφωνα στην τεχνική υπηρεσία όπου με παραπέμπουν όλοι οι υπόλοιποι. Μόνο ΜΙΑ φορά βρήκα κάποιον στις 7.20 το πρωί!



Θα πρέπει να περιμένει την αύξηση των ζευγών στην περιοχή, που θα γίνει κάποια στιγμή

Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι;


-- Πάντως για να πω του στραβού το δίκιο, οι τεχνικοί με τους οποίους έχω έρθει σ' επαφή εδώ στα Χανιά (γιατί και η πρώην DSL μου είχε άθλια προβλήματα) ήταν όσο εξυπηρετικοί μπορούσαν. Το πρόβλημα δεν είναι σ' αυτούς, αλλά στις επιλογές ανάπτυξης που κάνουν κάποια "μεγάλα" κεφάλια...

maik
11-04-10, 10:44
Μα το θέμα δεν είναι με το 134. Το θέμα είναι ότι μετά από 2 μήνες ΚΑΝΕΙΣ δεν έχει φιλοτιμηθεί να δώσει απάντηση και ΚΑΝΕΙΣ δε σηκώνει τηλέφωνα στην τεχνική υπηρεσία όπου με παραπέμπουν όλοι οι υπόλοιποι. Μόνο ΜΙΑ φορά βρήκα κάποιον στις 7.20 το πρωί!



Μια φορά μόνο κατάφερα να βρω κάποιον στις 7.20 το πρωί, που με... ενημέρωσε ότι στην περιοχή μου "υπάρχει έλλειψη δικτύου"

Αρα σε ενημερωσαν. Τωρα αν εσυ θελεις να "το ακους" καθημερινα ειναι αλλο θεμα.



-- Πάντως για να πω του στραβού το δίκιο, οι τεχνικοί με τους οποίους έχω έρθει σ' επαφή εδώ στα Χανιά (γιατί και η πρώην DSL μου είχε άθλια προβλήματα) ήταν όσο εξυπηρετικοί μπορούσαν. Το πρόβλημα δεν είναι σ' αυτούς, αλλά στις επιλογές ανάπτυξης που κάνουν κάποια "μεγάλα" κεφάλια...

Το δικτυο δεν μπαινει με μαγια . Χρειαζετε χρονο.

ubuntubu
11-04-10, 10:59
Το πρόβλημα ασυνεννοησίας (για να χρησιμοποιήσω ήπια έκφραση) του εμπορικού,με τον τεχνικό τομέα στον ΟΤΕ είναι χρόνιο.

uncharted
11-04-10, 11:10
Δικαίωμά σου να πιστεύεις ό,τι επιθυμείς. Αρκεί να επιτρέπεις και στους άλλους το ίδιο.
σαφεστατα

ελπιζω να μου επιτρεπεις να πω οτι το βαρος της αποδειξης, πεφτει σε αυτον που ισχυριζεται κατι...

sdikr
11-04-10, 16:38
Δικαίωμά σου να πιστεύεις ό,τι επιθυμείς. Αρκεί να επιτρέπεις και στους άλλους το ίδιο.



Μα το θέμα δεν είναι με το 134. Το θέμα είναι ότι μετά από 2 μήνες ΚΑΝΕΙΣ δεν έχει φιλοτιμηθεί να δώσει απάντηση και ΚΑΝΕΙΣ δε σηκώνει τηλέφωνα στην τεχνική υπηρεσία όπου με παραπέμπουν όλοι οι υπόλοιποι. Μόνο ΜΙΑ φορά βρήκα κάποιον στις 7.20 το πρωί!



Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι;


-- Πάντως για να πω του στραβού το δίκιο, οι τεχνικοί με τους οποίους έχω έρθει σ' επαφή εδώ στα Χανιά (γιατί και η πρώην DSL μου είχε άθλια προβλήματα) ήταν όσο εξυπηρετικοί μπορούσαν. Το πρόβλημα δεν είναι σ' αυτούς, αλλά στις επιλογές ανάπτυξης που κάνουν κάποια "μεγάλα" κεφάλια...

Αυτό γιατί οι τεχνικοί βγαίνουν έξω για να φτιάξουν βλάβες, απο την μια είναι καλό, απο την άλλη όμως αφού ξέρουν οτι δεν θα υπάρχει κανείς εκεί μετά τις 8 το πρώι γιατί σου λένε πάρτε τηλέφωνο τους τεχνικούς;

Οπώς και να έχει σου έκατσε η περίπτωση, λόγω εργολάβων κλπ μπορεί να πάρει και 6 μήνες ή και παραπάνω.

NiKapa
11-04-10, 16:57
@apd,

Κάνε τον κόπο και πήγαινε στα γραφεία του Οτε να βρεις την άκρη..όσες φορές είχα σημαντικό πρόβλημα μόνο έτσι λύθηκε..face to face..άσε που είναι φιλότιμοι κατά βάση και ότι μπορούν θα το κάνουν..;)

KoMo
12-04-10, 12:13
Καλημέρα,
Εγώ στην Αγία Παρασκευή λιγότερο από 1 χλμ από το μέγαρο του ΟΤΕ και είμαι σε PCM πάνω από 1 χρόνο. Τυχαία πέρσυ πριν το καλοκαίρι είδα κάτι εργολάβους να ρίχνουν ένα πολύζευγο στη γωνία του τετραγώνου μου και μου είπαν ότι θα ενεργοποιηθεί μετά το καλοκαίρι. Με τα πολλά και μέτα από πολλές επισκέψεις και όχι τηλεφωνα στο τεχνικό τμήμα, μόλις το Σάββατο(!) ήρθε εργολάβος του ΟΤΕ και ελευθέρωσε από το box που βρίσκεται ακριβώς έξω από το σπίτι μου 1 ζευγάρι και επιτέλους θα έχω dsl ΑΛΛΑ όχι 24mbit γιατί δε συγχρονίζει...

emeliss
13-04-10, 23:00
Παρόν, τι θέλεις να πούμε;
Οτι αν περίμενε 20 μέρες τώρα δεν θα είχε πρόβλημα;
Σίγουρα κακώς δεν τον ενημέρωσαν, αλλά αυτά δεν τα ξέρουν στο 134

Θα πρέπει να περιμένει την αύξηση των ζευγών στην περιοχή, που θα γίνει κάποια στιγμή
Βέβαια μπορεί πάντα να βάλει και οπτική απο κάποιους εναλλακτικούς που τριγυρνάνε τώρα τελευταία :p
Υπάρχει και άλλη λύση. Να ενεργοποιήσουν καμπίνα στην περιοχή και να λυθεί οριστικά το πρόβλημα και για τον topic starter αλλά και για τους υπόλοιπους κατοίκους των Κουνουπιδιανών.

Γεια σου ρε παπαγαλάκι :p ! ! !

apd
07-07-10, 12:39
Για να μην ξεχνιόμαστε: κοντεύουν πέντε μήνες, κι από γραμμή, τζίφος.

Όσο για όποιον νομίζει ότι κάποιος ασχολείται, ούτε η ΕΕΤΤ ούτε το ΙΝΚΑ φιλοτιμήθηκαν να δώσουν κάποια έστω τυπική απάντηση στην καταγγελία. Ελλαδάρα...

fan_doros
07-07-10, 17:09
Φταίμε εμείς που τους τα σκάμε και τους αφήνουμε να μας εμπαίζουν. Θυμάμαι παλαιότερα που έπρεπε να έχεις μέσο για να σου δώσουν γραμμή σε πυκνοκατοικημένη περιοχή...

FuS
07-07-10, 20:04
Για να μην ξεχνιόμαστε: κοντεύουν πέντε μήνες, κι από γραμμή, τζίφος.

Όσο για όποιον νομίζει ότι κάποιος ασχολείται, ούτε η ΕΕΤΤ ούτε το ΙΝΚΑ φιλοτιμήθηκαν να δώσουν κάποια έστω τυπική απάντηση στην καταγγελία. Ελλαδάρα...

Δεν είναι αρμόδια η εεττ σε αυτό και δεν θα κέρδιζες απολύτως τίποτα.
Καταγγελία, γιατί; Δεν είναι καθολική παροχή ;)

Δεν είμαι εναντίον σου (ήμουν και εγώ παθών σε pcm παλιά στον Γέρακα - μέχρι που έφυγα για αλλού) απλά όσο η ευρυζωνική πρόσβαση δεν είναι καθολική παροχή, η όποια καταγγελία για pcm δεν έχει καμία υπόσταση.
Και είμαι φυσικά υπέρ στο να γίνει και όχι κατά.

Καμία καταγγελία δεν θα οδηγήσει στην ενίσχυση εισαγωγής.

Στο forum εδώ το θέμα με τα pcm έχει συζητηθεί πάρα πολλές φορές και άλλες τόσες έχει αναφερθεί και ο τρόπος (τουλάχιστον από την μεριά του πελάτη)
Και όχι, μέσα σε αυτούς δεν είναι οι κλήσεις στα εμπορικά τμήματα (13888) κλπ γιατί όπως λογικά καταλαβαίνεις δεν θα έχουν κανένα αποτέλεσμα.

........Auto merged post: Fusmoker added 6 minutes and 2 seconds later ........


Φταίμε εμείς που τους τα σκάμε και τους αφήνουμε να μας εμπαίζουν. Θυμάμαι παλαιότερα που έπρεπε να έχεις μέσο για να σου δώσουν γραμμή σε πυκνοκατοικημένη περιοχή...

Πρέπει να έχεις πολύ καλή μνήμη γενικά γιατί έχουν περάσει 25+ χρόνια από τότε.

Το bold δεν το καταλαβαίνω τι σχέση έχει τώρα. Εκτός αν λέμε τον πόνο μας γενικά :)

apd
07-07-10, 22:36
όσο η ευρυζωνική πρόσβαση δεν είναι καθολική παροχή, η όποια καταγγελία για pcm δεν έχει καμία υπόσταση.


Μόνο που εδώ δε μιλάω για DSL, μιλάω για την ίδια τη γραμμή τηλεφώνου.

FuS
08-07-10, 01:16
Τουλάχιστον όσον αφορά το τηλέφωνο, ως καταναλωτής (άσχετα του πόσο δύσκολη ή χρονοβόρα μπορεί να είναι η διαδικασία) έχεις δίκιο.

Georgevtr
08-07-10, 01:54
Μόνο που εδώ δε μιλάω για DSL, μιλάω για την ίδια τη γραμμή τηλεφώνου.

Eνόχλησε πάλι,τηλεφωνικώς αυτή την φορά την ΕΕΤΤ;)
Θα σε βοηθήσουν,πιστεύω.

apd
08-07-10, 10:10
Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση, αλλά το θέμα δεν είναι πώς θα βρω το δίκιο μου - το θέμα είναι πώς δουλεύουν οι θεσμοί στη χώρα που ζούμε.

Ξέχασα να σχολιάσω ότι όταν έκανα την αίτηση, ήμουν τέταρτος στη σειρά αναμονής. Τώρα έχω φτάσει να είμαι πρώτος. Πώς μπορώ να ξέρω ότι δε με προσπέρασαν κάποιοι που λάδωσαν (κι ότι δε θα με προσπεράσουν κι άλλοι); Δεν θα έπρεπε να ελέγχεται κάπως η αδιαφάνεια;

Georgevtr
08-07-10, 10:40
Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση, αλλά το θέμα δεν είναι πώς θα βρω το δίκιο μου - το θέμα είναι πώς δουλεύουν οι θεσμοί στη χώρα που ζούμε.

Ξέχασα να σχολιάσω ότι όταν έκανα την αίτηση, ήμουν τέταρτος στη σειρά αναμονής. Τώρα έχω φτάσει να είμαι πρώτος. Πώς μπορώ να ξέρω ότι δε με προσπέρασαν κάποιοι που λάδωσαν (κι ότι δε θα με προσπεράσουν κι άλλοι); Δεν θα έπρεπε να ελέγχεται κάπως η αδιαφάνεια;

Ναι οκ:whistle: τώρα ψάχνεις ψίλο στ'άχυρα.
Αλήθεια γιατί είσαι τόσο κακοπροαίρετος και υποψιασμένος?

ckbond
08-07-10, 14:50
με όλα αυτά που συμβαίνουν και ακούμε δεν είναι και δύσκολο να φτάσεις σε τέτοια συμπεράσματα...

apd
19-08-10, 13:21
Έξι μήνες αναμονή και η ξεφτίλα συνεχίζεται...

silegav
29-08-10, 18:05
Αν και είμαι από τους πρώτους που έφυγαν από τον ΟΤΕ, καθώς είχα κουραστεί να με ληστεύει κάθε δίμηνο για υπηρεσίες υποδομής σε μια μονωπολιακή αγορά, περίμενα τουλάχιστον μερικά βασικά θέματα να τα έχει λύσει.

Η έλλειψη προσωπικού δε δικαιολογείται σε έναν τόσο μεγάλο δήμο, από έναν τόσο μεγάλο οργανισμό που έχουμε όλοι χρυσοπληρώσει και το να περιμένει κάποιος τόσο καιρό για να μπει μια γραμμή που είναι μόνος και αποκλειστικός υπεύθυνος να βάλει ο ΟΤΕ το θεωρώ τουλάχιστον απαράδεκτο.

Να δούμε πότε επιτέλους θα διαχωριστεί το εμπορικό τμήμα από τις υποδομές του ΟΤΕ για να μπορούμε να πούμε ότι υπάρχει κάποιος οργανισμός διαχείρισης (κρίσιμων) υποδομών της χώρας, από έναν εμπορικό οργανισμό με εμπορικούς στόχου, όπως είναι τώρα.

stMike
29-08-10, 22:54
Οι Γερμανοί δε θα αγόραζαν ποτέ τον ΟΤΕ χωρίς την υποδομή. Ουσιαστικά χαρίσαμε κάτι που όλοι μας είχαμε πληρώσει και ανήκει σε όλους μας. Μακάρι να υπάρξει διαχωρισμός αλλά δύσκολο.

apd
30-08-10, 10:06
Δυστυχώς δεν είναι μόνο έτσι - φταίνε και οι ανθρώπινες δομές. Από γνωστό που είδα προχτές σε βαφτίσια έμαθα ότι σ' εκείνον έβαλαν τηλέφωνο δύο τετράγωνα πιο κάτω, αν και έκανε αίτηση 3 μήνες αργότερα! Ίσως επειδή φώναζε δυνατότερα. Σκοπεύω να το κυνηγήσω πάλι, αλλά τι περιμένετε να βγει...

tasanas
30-08-10, 19:38
Εννοείς ότι θα έπρεπε και εσύ να φωνάξεις για να εξυπηρετηθείς. Δεν νομίζω, θα έπρεπε να εκτιμούν το γεγονός πως κάποιος πελάτης σέβεται τη δουλειά τους και δεν γκαρίζει.

apd
30-08-10, 20:40
Εννοείς ότι θα έπρεπε και εσύ να φωνάξεις για να εξυπηρετηθείς. Δεν νομίζω, θα έπρεπε να εκτιμούν το γεγονός πως κάποιος πελάτης σέβεται τη δουλειά τους και δεν γκαρίζει.

Βασικά εννοώ αυτό που έγραφα πριν από καιρό, ότι η σειρά προτεραιότητας είναι "ελαστική" και ο πελάτης δεν μπορεί να ελέγξει αν παρακάμφθηκε από άλλους που είτε φώναξαν είτε αξιοποίησαν άλλες ελληνικές μεθόδους - λαδάκι, γνωριμίες κλπ.

silegav
30-08-10, 22:01
Να ακούσω και φακελάκι για να βάλει ο ΟΤΕ μια γραμμή και μετά νομίζω πως μπορώ να μεταναστεύσω χωρίς τύψεις!!!! :)

apd
30-08-10, 22:36
Να ακούσω και φακελάκι για να βάλει ο ΟΤΕ μια γραμμή και μετά νομίζω πως μπορώ να μεταναστεύσω χωρίς τύψεις!!!! :)

Γιατί παραξενεύεσαι; Ως "τακτικό μέλος" εδώ, δεν έχεις διαβάσει παλιότερα ποστ για τo λαδάκι που έδιναν κάποιοι για να εξασφαλίσουν καλύτερη ADSL;

stMike
30-08-10, 23:59
Εγώ θυμάμαι τα παλιά χρόνια που για σου βάλουν τηλέφωνο στο σπίτι έπρεπε να ξέρεις το δήμαρχο. Νόμιζα ότι αυτά τα έιχαμε ξεπεράσει. Κρίμα.

maik
31-08-10, 00:07
Γιατί παραξενεύεσαι; Ως "τακτικό μέλος" εδώ, δεν έχεις διαβάσει παλιότερα ποστ για τo λαδάκι που έδιναν κάποιοι για να εξασφαλίσουν καλύτερη ADSL;

Για δειξε μας ενα τετοιο ποστ. Εχεις καποια στοιχεια;
Ετσι για να ξερουμε τι λεμε δηλαδη και οχι να αμολαμε την μια μπαρουφα μετα την αλλη.

apd
31-08-10, 00:40
Δεν είναι δύσκολο να κάνεις ένα search.

Όσο για μένα, μετά από σχεδόν 7 μήνες αναμονή χωρίς το ακουστικό μου, δεν αισθάνομαι ότι έχω ν' αποδείξω τίποτα ; )

Έτσι πρόχειρα πάντως, ενδεικτικό (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1894944&highlight=%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1#post1894944)θρεντ.

maik
31-08-10, 01:44
Δεν είναι δύσκολο να κάνεις ένα search.

Όσο για μένα, μετά από σχεδόν 7 μήνες αναμονή χωρίς το ακουστικό μου, δεν αισθάνομαι ότι έχω ν' αποδείξω τίποτα ; )

Έτσι πρόχειρα πάντως, ενδεικτικό (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1894944&highlight=%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1#post1894944)θρεντ.

Επειδη εγραψε καποιος ανωνυμος κατι σε ενα φορουμ εσυ το θεωρεις δεδομενο.
Μαλιστα χωρις αποδειξεις , απλα ετσι στον αερα.

uncharted
31-08-10, 04:18
Γιατί παραξενεύεσαι; Ως "τακτικό μέλος" εδώ, δεν έχεις διαβάσει παλιότερα ποστ για τo λαδάκι που έδιναν κάποιοι για να εξασφαλίσουν καλύτερη ADSL;
δηλαδη με "λαδακι" μπορεις να χαμηλωσεις μεγαλο attenuation? :hmm:πως? σου φερνουν miniDSLAM στην πορτα σου? :p

valen_gr
31-08-10, 14:04
Για δειξε μας ενα τετοιο ποστ. Εχεις καποια στοιχεια;
Ετσι για να ξερουμε τι λεμε δηλαδη και οχι να αμολαμε την μια μπαρουφα μετα την αλλη.

αυτο σε ενοχλησε. Οχι το οτι ειναι 7 μηνες σε μεγαλο αστικο κεντρο χωρις την καθολικη υπηρεσια. Οχι το οτι αλλος στην ιδια μοιρα που εκανε αιτηση 3 μηνες αργοτερα πηρε γραμμη πριν απο αυτον.

Σε 5 μηνες, ο ανθρωπος θα συμπληρωσει 1 χρονο αναμονης.
Ελπιζω να εχει εξυπηρετηθει εντος Ετους. Ανω του Ετους θυμιζει δεκαετια του 70 .

tasanas
31-08-10, 22:12
Συζητάμε για λάδια και βαλβολίνες. Το θέμα είναι πολύ απλό γιατί μιλάμε για τηλεφωνία όχι για internet. Ο ΟΤΕ είναι υποχρεωμένος να σε συνδέσει. Κάνε μια καταγγελία με το γεγονός τι άλλο να πω.

emeliss
31-08-10, 22:34
Δεν νομίζω να θέλει να μπει ο φίλος σε pcm.

xmperop1
31-08-10, 22:40
Δεν νομίζω να θέλει να μπει ο φίλος σε pcm.

Με απόφαση απο το 2010 δεν μπαίνουν pcm.

agrelaphon
01-09-10, 00:33
Με απόφαση απο το 2010 δεν μπαίνουν pcm.
Δεν μπορείς δηλαδή να κάνεις εισαγωγή PCM στον Προμηθέα? :shifty: :hmm:

Επειδη εγραψε καποιος ανωνυμος κατι σε ενα φορουμ εσυ το θεωρεις δεδομενο.
Μαλιστα χωρις αποδειξεις , απλα ετσι στον αερα.
Ψυχραιμία. Δημοκρατία έχουμε, ο καθένας λέει ό,τι θέλει :oneup:
Πάντως κι εγώ δεν νομίζω ο εκκινητής του νήματος (topic starter, για να καταλαβαινόμαστε δηλαδή :p) να θέλει να μπει σε PCM.
Αναρωτιέμαι, αν έχει ήδη dsl ή γραμμή από πάροχο. Τι γίνεται σ'αυτήν την περίπτωση? Μπορεί κάποιος να "απαγκιστρωθεί" από το dsl (αν θέλει φυσικά οπωσδήποτε την τηλεφωνία)? Εφιαλτικό σενάριο...

sta8ista
01-09-10, 00:40
Φακελάκι για να σε συνδέσει δεν παίζει αλλά εμένα οι γονείς το 20αμπαλο το είχαν στάξει σε ένα τυπά που το έπαιζε και ιστορίας για να τραβήξει ένα καλώδιο παραπάνω όταν είχα isdn. Συμφωνώ όμως με τον tasanas!

apd
03-09-10, 18:42
Συγνώμη για την καθυστέρηση στην απάντηση, αλλά έχω ιντερνετ δανεικό και δεν επιλέγω πότε θα πάνε διακοπές οι γείτονες.


Επειδη εγραψε καποιος ανωνυμος κατι σε ενα φορουμ εσυ το θεωρεις δεδομενο.
Μαλιστα χωρις αποδειξεις , απλα ετσι στον αερα.

Εσύ δηλαδή τι περίμενες σ' ένα δημόσιο φόρουμ; Αποδείξεις για τον εισαγγελέα; Μην τρελαθούμε κιόλας. Εγώ απλώς έδωσα ένα θρεντ από πολλά όπου γινόταν λόγος γι' αυτή την πρακτική, θεωρώντας ότι "όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά".

Αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι η επιμονή ορισμένων να υπερασπίσουν τον ΟΤΕ, τη στιγμή που πρόκειται για περίπτωση απλή, καθαρή και ξάστερη. Αλλά αν μιλήσω πάλι για "παπαγαλάκια", θα γίνω εγώ ο κακός της υπόθεσης. Όσο για τους υπόλοιπους: ευχαριστώ για τη συμπαράσταση. Φαίνεται αστείο, αλλά χωρίς αυτήν, στο τέλος θα το πιστέψω ότι είμαι ελέφαντας :).

Σε σχέση με τις καταγγελίες, δυστυχώς δεν έχει βγει τίποτα μέχρι τώρα. Ελπίζω με το τελευταίο περιστατικό να υπάρξει κάποια εξέλιξη.

Ioanna123
04-09-10, 01:31
Για δειξε μας ενα τετοιο ποστ. Εχεις καποια στοιχεια;
Ετσι για να ξερουμε τι λεμε δηλαδη και οχι να αμολαμε την μια μπαρουφα μετα την αλλη.

Μηπως ακουσες Κρητη και τον μπερδεψες τον ανθρωπο με τον Βαρουφακη?
Διοτι τετοια αντισταση στην κοινη λογικη πρωτη φορα βλεπω...
Ημαρτον...:down:

emeliss
04-09-10, 09:59
Διοτι τετοια αντισταση στην κοινη λογικη πρωτη φορα βλεπω...
Ποια είναι η κοινή λογική; Δεν υπάρχει κανένα θέμα με φακελάκια. Θα υπήρχε αν και μόνο αν έλεγε ο apd ότι του ζήτησαν κάτι παραπάνω για να τον προσέξουν. Έχει δίκιο που φωνάζει για την καθυστέρηση αλλά μέχρι εκεί.

Το ότι έβαλαν τηλέφωνο δύο τετράγωνα πιο κάτω είναι τελείως άσχετο.

Και επειδή προφανώς κάποιοι θα το πάρουν ως υπερασπιστική γραμμή και όχι ως απλή αληθινή κοινή λογική ας προσθέσω και αυτό
http://wendyusuallywanders.files.wordpress.com/2009/11/parrot.jpg

@ ADSLgr.com All rights reserved.