PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL DoublePlay GR αξίζει;



pa007
10-04-10, 16:31
Εχω σύνδεση ADSL με τον ΟΤΕ στα 2Μbs. Στην περιοχή μου (Γλυφάδα), σύμφωνα με τον ΟΤΕ, πάνω από 2Μbs είναι αδύνατο.
Χθες πήρα ένα τηλεφώνημα απο HOL σχετικά με το πακέτο τους Double-play GR. Μου προτείνουν έκπτωση στον VODAFONE λογαριασμό μου και σημαντικότερα με λιγότερο πάγιο ADSL στα 8 Μbs! Το τσέκαραν εκείνη την στιγμή ότι όντος δια μέσου Τερψιθέας (εκεί είναι και το local junction του OTE) θα μπορώ να χτυπάω ταχύτητες 8 Μbs!.
Η ερώτηση μου είναι έχουν ξεχωριστή πρόσβαση ΟΤΕ και HOL στο ίδιο σημείο (Τερψιθέα);
Αν είναι αλήθεια, μήπως υπάρχουν άλλο χρήστες στην περιοχή μου και έχουν να κάνουν καμμία παρατήρηση επι του θέματος πριν πάρω την απόφαση;
Ευχαριστώ

trd64
10-04-10, 16:37
Εχω σύνδεση ADSL με τον ΟΤΕ στα 2Μbs. Στην περιοχή μου (Γλυφάδα), σύμφωνα με τον ΟΤΕ, πάνω από 2Μbs είναι αδύνατο.
Χθες πήρα ένα τηλεφώνημα απο HOL σχετικά με το πακέτο τους Double-play GR. Μου προτείνουν έκπτωση στον VODAFONE λογαριασμό μου και σημαντικότερα με λιγότερο πάγιο ADSL στα 8 Μbs! Το τσέκαραν εκείνη την στιγμή ότι όντος δια μέσου Τερψιθέας (εκεί είναι και το local junction του OTE) θα μπορώ να χτυπάω ταχύτητες 8 Μbs!.
Η ερώτηση μου είναι έχουν ξεχωριστή πρόσβαση ΟΤΕ και HOL στο ίδιο σημείο (Τερψιθέα);
Αν είναι αλήθεια, μήπως υπάρχουν άλλο χρήστες στην περιοχή μου και έχουν να κάνουν καμμία παρατήρηση επι του θέματος πριν πάρω την απόφαση;
Ευχαριστώ

Ποιος και πως το τσέκαρε? lol
Εδώ δεν ξέρουν γιατί βρισκόμαστε σε ελεύθερη πτώση από πλευράς ταχύτητας.

tdc
10-04-10, 16:42
Καλως ηρθες. Ανεβασε μας στατιστικα της γραμμης κατ'αρχην.
Αν δεν κανεις τηλεφωνα στο εξωτερικο το Double Play GR ειναι πολυ καλυτερο απο το full Double Play.

nnn
10-04-10, 16:52
Μα η HOL έχει οπτικές παντού και πρόκειται να αγοράσει τον ΟΤΕ :rofl::evil:

Ανέβασε μας τα στατιστικά της γραμμής σου και καλώς ήρθες.

Vitruvian78
10-04-10, 19:10
Αυτά που σου λένε είναι γελοιότητες. Αν η γραμμή σου όντως πήγαινε παραπάνω, ο ΟΤΕ δεν έχει κανένα λόγο να σου πεί ψέμματα. Αυτοί από που ακριβώς το είδανε οτι μπορείς και παραπάνω απο τη στιγμή που η γραμμή σου δεν είναι στο δίκτυο τους;; Γενικά να ξέρεις οτι στη hol θα σου πούνε πολλά παραπανίσια προκειμένου να σε κάνουν πελάτη τους, και μετά δεν φέρουν καμία ευθύνη. Σου τα λέω απο προσωπική μου πείρα. Μείνε στον ΟΤΕ και απολαυσε και τις καλές υπηρεσίες αλλά και την σωστή εξυπηρέτιση. Οι εναλλακτικοί δεν έχουν κάτι απο αυτά τα δύο να σου προσφέρουν.

pa007
10-04-10, 20:43
Οταν λέμε 'στατιστικα της γραμμής' :oops: τι εννοούμε ;

nnn
11-04-10, 01:37
Ποιό modem έχεις ?

dmax
11-04-10, 07:43
Εχω σύνδεση ADSL με τον ΟΤΕ στα 2Μbs. Στην περιοχή μου (Γλυφάδα), σύμφωνα με τον ΟΤΕ, πάνω από 2Μbs είναι αδύνατο.
Χθες πήρα ένα τηλεφώνημα απο HOL σχετικά με το πακέτο τους Double-play GR. Μου προτείνουν έκπτωση στον VODAFONE λογαριασμό μου και σημαντικότερα με λιγότερο πάγιο ADSL στα 8 Μbs! Το τσέκαραν εκείνη την στιγμή ότι όντος δια μέσου Τερψιθέας (εκεί είναι και το local junction του OTE) θα μπορώ να χτυπάω ταχύτητες 8 Μbs!.
Η ερώτηση μου είναι έχουν ξεχωριστή πρόσβαση ΟΤΕ και HOL στο ίδιο σημείο (Τερψιθέα);
Αν είναι αλήθεια, μήπως υπάρχουν άλλο χρήστες στην περιοχή μου και έχουν να κάνουν καμμία παρατήρηση επι του θέματος πριν πάρω την απόφαση;
Ευχαριστώ

Άμα ο ΟΤΕ σου λέει ότι η γραμμή σου δεν σηκώνει πάνω από 2 Mbs, τότε τρέχα κατευθείαν στη hol. Θα πέσει πολύ γέλοιο. Θα χτυπήσεις ταχύτητα κατευθείαν 24 Mbs +.:rofl:
Και μέτα θα είσαι κάπως έτσι :rtfm::hmm::twisted:

pa007
11-04-10, 10:21
Το router είναι Fritzbox Fon Wlan 7170 Annex A.

dimsi
11-04-10, 12:41
Εχω σύνδεση ADSL με τον ΟΤΕ στα 2Μbs. Στην περιοχή μου (Γλυφάδα), σύμφωνα με τον ΟΤΕ, πάνω από 2Μbs είναι αδύνατο.
Χθες πήρα ένα τηλεφώνημα απο HOL σχετικά με το πακέτο τους Double-play GR. Μου προτείνουν έκπτωση στον VODAFONE λογαριασμό μου και σημαντικότερα με λιγότερο πάγιο ADSL στα 8 Μbs! Το τσέκαραν εκείνη την στιγμή ότι όντος δια μέσου Τερψιθέας (εκεί είναι και το local junction του OTE) θα μπορώ να χτυπάω ταχύτητες 8 Μbs!.
Η ερώτηση μου είναι έχουν ξεχωριστή πρόσβαση ΟΤΕ και HOL στο ίδιο σημείο (Τερψιθέα);
Αν είναι αλήθεια, μήπως υπάρχουν άλλο χρήστες στην περιοχή μου και έχουν να κάνουν καμμία παρατήρηση επι του θέματος πριν πάρω την απόφαση;
Ευχαριστώ

Μην τα πολιπιστευεις αυτα που σου λενε στη HOL,οτι θα ανεβασης ταχυτητα κλπ.Το μονο καλο ειναι μονο εαν το δης απο οικονομικης αποψης.Βαλε τα στατιστικα της γραμμης για να εχωμε μια εικονα ποσο μπορει να παη η γραμμη σου.;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.