PDA

Επιστροφή στο Forum : Φοιτητικό ADSL + ιδιωτικές σχολές



DSLaManiaC
12-04-10, 15:28
Για να λέμε και τα καλά καμμιά φορά...
Η ForthNet, με μια γρήγορη ματιά που έριξα, είναι η μοναδική που δίνει φοιτητικό για σπουδαστές ιδιωτικών σχολών.

Γιατί οι άλλοι δε δίνουν άραγε? :hmm:

Sovjohn
12-04-10, 15:49
Γιατί δεν είναι υποχρεωμένοι. Αν και γενικά τα "φοιτητικά" έχουν ψιλοχάσει το λόγο ύπαρξης τους (τα περισσότερα ήταν shared LLU προσφορές, το οποίο γενικά εφόσον πληρώνεις και πάγιο ΟΤΕ, "δεν συμφέρει" αυτή τη στιγμή)

deniSun
12-04-10, 16:29
Άλλο φοιτητής και άλλο σπουδαστής.
Άλλο φοιτητικό και άλλο μαθητικό.
Αν είναι έτσι όπως τα λες μπράβο τους.

Georgevtr
13-04-10, 00:50
Όπως επίσης άλλο σπουδαστής δημοσίου ιδρύματος και άλλο ιδιωτικού.
Κακώς η 4νετ δίνει φοιτητικά πακέτα στους ιδιωτικούς.Αλλά η αρπαχτή βλέπεις...

parsifal
13-04-10, 02:46
Κακώς η 4νετ δίνει φοιτητικά πακέτα στους ιδιωτικούς.

Με ποια λογική;

Σημειωτέον ότι το συγκεκριμένο προϊόν δεν έχει καμμία απολύτως σχέση με το κρατικό πρόγραμμα/δράση ΔΙΟΔΟΣ, στο οποίο σταμάτησε η Forthnet να συμμετέχει εδώ και αρκετό καιρό.

Georgevtr
13-04-10, 03:39
Με ποια λογική;

Σημειωτέον ότι το συγκεκριμένο προϊόν δεν έχει καμμία απολύτως σχέση με το κρατικό πρόγραμμα/δράση ΔΙΟΔΟΣ, στο οποίο σταμάτησε η Forthnet να συμμετέχει εδώ και αρκετό καιρό.

Μα εδώ είναι το θέμα μας.Σταμάτησε να προσφέρει στην επιστημονική κοινότητα(θα μου πείς τί να πρόσφερε,άλλο θέμα αυτό) και βρήκε διέξοδο στον ιδιωτικό τομέα,για εισροή κεφαλαίων, με το πρόσχημα της δήθεν σπουδαστικής τους ιδιότητας.

DSLaManiaC
13-04-10, 12:04
Μα εδώ είναι το θέμα μας.Σταμάτησε να προσφέρει στην επιστημονική κοινότητα(θα μου πείς τί να πρόσφερε,άλλο θέμα αυτό) και βρήκε διέξοδο στον ιδιωτικό τομέα,για εισροή κεφαλαίων, με το πρόσχημα της δήθεν σπουδαστικής τους ιδιότητας.

Δήθεν? :hmm:

deniSun
13-04-10, 19:34
Ο καθένας δίνει εκεί που τον συμφέρει.

Georgevtr
14-04-10, 22:45
Δήθεν? :hmm:

Yeap:innocent:

vamvakoolas
19-04-10, 12:26
εγω παντως το εκμεταλλευτικα αυτο το προγραμμα εδω και 7 μηνες:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.