PDA

Επιστροφή στο Forum : icall με zyxel 2000w-v2 & d-link g604t



dovros
06-05-06, 22:17
Αγορασα ενα grandsteam πριν απο 1,1/2 μήνα απο την altec και απο τοτε προσπαθουν να μου δωσουν ρυθμίσεις για να παιξει με ενα 3com router. επειδη δεν ειδα φως αγορασα προχθες το zyxel p2000w-v2 εχοντας router το dlink 604t. εκανα ρυθμισεις στο zyxel που βρηκα στο forum και ενω δεχομαι κλησεις δεν μπορω να καλεσω. αν μπορει καποιος να βοηθησει γιατι με τα ports και τις εξωπορτες δεν τα παω καλα και θα τα πεταξω απο το παραθυρο. Ευχαριστω:cry:

okopan
06-05-06, 23:36
Δεν γνωρίζω ποιό firmware έχεις στο D-link . Αν είναι το παλιό κατέβασε το καινούργιο απο το γερμανικό site . Προσοχή όμως πρίν την εγκατάσταση σημείωσε ολες τις ρυθμίσεις που έχεις κάνει στο router γιατι μετά την εγκατάσταση θα πρέπει να τις ξαναβάλεις απο την αρχή .
Οσο αφορά το άνοιγμα στις πόρτες στο D-link η τεχνική υποστήριξη της Ελληνικής αντιπροσωπείας μπορεί να σε βοηθησει .

ftp://ftp.dlink.de/dsl/dsl-g604t/driver_software/

κατέβασε τον συμπιεσμένο φάκελο αυτόν που λέει ημερομηνία 9-1-2006 ( θα το δείς απο τις ιδιότητες )
πρέπει να έχεις και το προγραμμα win rar για να κάνεις την αποσυμπίεση .

dovros
07-05-06, 02:38
ευχαριστω αλλα εχω κανει update to dlink αλλα και με 3com που δοκιμασα δεν μπορει να καλεσει. το ιδιο προβλημα βεβαια εχει και το grandstream

dovros
07-05-06, 02:50
1+1/2 μηνα εχω το αγορασει το grandstream απο την altec και ακομα να δουλεψει. το ψαχνουν οι τεχνικοι τους. οταν πηρα γραμμη 211..... 2 εβδομαδες δεν την ενεργοποιουσαν και οταν ρωτησα γιατι μου ειπαν γιατι ημουν επαρχια. στο site βεβαια ουτε λογος... και τα χρηματα τα τραβηξαν βεβαια απο την καρτα. στο site αντι να βαλουν ρυθμισεις για καποια router και συσκευες που πουλανε πολυ εχουνε 2-3 και αυτα λαθος. τι να το κανω το i-call, στελνω περιστερι που δε μασαει και απο ping

SABBATH
07-05-06, 03:00
φιλε μου αν διαβαζες τους ορους θα εβλεπες οτι η αιτηση σου θα παει απο την ετττ για εγκριση. ειναι δυνατο να παρεις αριθμο αττικης στη δραμα;
θα παρεις τηλ στο 8018001000 και θα ζητησης την κα. Πετσα
φιλε μονο με αυτη θα βρεις ακρη. εχουν την πρωτη γραμμη για πρωτες βοηθειες και μετα αν δεν γινεται τπτ πας στα ''κομαντα'' τυπου κα. Πετσας

dovros
07-05-06, 03:35
φιλε μου αν διαβαζες τους ορους θα εβλεπες οτι η αιτηση σου θα παει απο την ετττ για εγκριση. ειναι δυνατο να παρεις αριθμο αττικης στη δραμα;
θα παρεις τηλ στο 8018001000 και θα ζητησης την κα. Πετσα
φιλε μονο με αυτη θα βρεις ακρη. εχουν την πρωτη γραμμη για πρωτες βοηθειες και μετα αν δεν γινεται τπτ πας στα ''κομαντα'' τυπου κα. Πετσας

τον αριθμο τον πηρα μετα απο αψιμαχιες :) παρολα αυτα ειναι απαραδεκτο να εχεις προβλημα και να μην ανταποκρινονται αμεσα. το i-call το ηθελα για τι δουλεια μου, ασε που περιμενουν και αρκετοι συναδελφοι να δουν αν δουλεψει σε μενα για να παρουν και αυτοι. ημουν τοσο ενθουσιασμενος οταν πρωτοειδα το i-call που περιμενα για αριθμο στη Δραμα και δεν εβγαζα καρτες(επαγγελματικες):)
ευχαριστω παντως και σιγουρα θα επικοινωνησω με το κομμαντο:D

dovros
08-05-06, 16:57
Αν ξερει κανεις τις ρυθμισεις για το dlink 604t, to zyxel p2000w-v2 για το i-call ας μου πει. Εγω βαρεθηκα να ψαχνω

@ ADSLgr.com All rights reserved.