PDA

Επιστροφή στο Forum : ΖΗΤΑΩ ΒΟΗΘΕΙΑ!!! ΜΑ ADSL DEN.....



fast
16-04-10, 22:59
Φιλοι του forum γεια σαs και φυσικα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Με υγεια + χαρα! Θελω την βοηθεια σαs. Στο διαμερισμα μου ερχονται 3 ζευγη χαλκινων καλωδιων απο την μηκτονομιση τηs. Το 1 ζευγοs ειναι δευσμευμενο απο ΟΤΕ για μια γραμμη τηλεφ. PSTN. Το 2ο ειναι δευσμευμενο για Ιnternet+thl(telefonet+) =Vivodi. To 3o φυσικα ειναι κενο! ***Ερωτηση ? Πωs μπορει να λυσω το εξηs: H γραμμη που ειναι δευσμευμενη απο το ζευγοs καλωδιου που ερχεται απο το ΚΑΦΑΟ(που απεχει μολιs 50 μ ) απο το σπιτι μου εχει προβλημα(ισωs με την μονωση του...ισωs ενωμενη ...ισωs ..) ειναι εκεινο το ζευγοs δυστηχωs που μου φερνει την παροχη τηs η Vivodi. Με δυστηχωs τα φυσικα επακολουθα του voip οταν βρεχει...υγρασια κ.τ.λ.π. Αραγε ποσεs πιθανοτητεs εχω .....να ειναι Α-η η γραμμη του ΟΤΕ(Ζευγοs καλωδιου), η Β-η ΚΕΝΗ γραμμη ....στη τελικη σε καλυτερη μοιρα απο πλευρα μονωσεωs για να δω και εγω μια ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ ? Τι μπορω να κανω πωs μπορω να το κανονισω το θεμα καλοι μου φιλοι ? Με τον ΟΤΕ ? Τι για βλαβη στη γραμμη PSTN ? Με την vivodi ? (λυπαμαι που το λεω) αλλα δεν την ειδα εγω συνεργασιμη εδω και 1/2 χρονια. Ουτε ενα τεχνικο δεν μου εχει στειλει. **ΤΡΑΜΠΑ Θελω να κανω στα ζευγη....:worthy:

gfevran
17-04-10, 00:03
Οι γραμμές που έρχονται απο το καφαο μέχρι τη ρεγκλέτα στο κτήριο είναι αποκλειστικά ιδιοκτησία του Ο.Τ.Ε. και δεν μπορεί ούτε ιδιώτης ηλεκτρολόγος να επέμβη παρά μόνο ο Ο.Τ.Ε.

Αν δεν βρίσκεις άκρη με τη Vivodi, στείλε Fax καταγγελία στην Ε.Ε.Τ.Τ. με κοινοποίηση στη Vivodi

fast
17-04-10, 00:49
Φιλε "gfevran" σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση !Αλλα ακου το πωs εχει το θεμα: O τεχνικοs προισταμενοs του OTE στην περιοχη μου δεν εχει κανενα προβλημα λεει να βαλει ενα χερακι με τουs τεχνικουs του. Αλλα μου ειπε οτι πρεπει η VIVODI να τουs το στειλει το αιτημα ωs βλαβη. Εωs εδω εχει καλωs το θεμα! To προβλημα ειναι οτι η VIVODI δεν στελνει το αιτημα μου ωs βλαβη στον ΟΤΕ γιατι λεει οτι ωs πελατηs μπορει να εχω δικιο...αλλα η πολιτικη τηs εταιριαs ειναι να καλυπτει την αδιαληπτη λειτουργια των υπηρεσιων τηs ακομα και εωs 2Mbps ....:rofl:και μονο εανη ταχυτητα σαs μου λεει πεσει κατω απο τα 2Mbps ....τοτε μπορουμε να το στειλουμε το αιτημα σαs στον ΟΤΕ ωs βλαβη. ***Συγνωμη ρε φιλαρακια αλλα νιωθω λιγο μη πω πολυ ....."Μ....." με ολα αυτα.ΑΚΟΥΣΩΝ ΑΚΟΥΣΩΝ :evil:

Georgevtr
17-04-10, 03:01
Φίλε μου εσύ φταίς που ακόμη παραμένεις πελάτης τους.
Δείξτους τον δρόμο σε παρακαλώ..υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές..;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.