PDA

Επιστροφή στο Forum : νεα σύνδεση hol-δραπετσωνα pots και χαρακτηριστικά γραμμής



beez
17-04-10, 13:22
λοιπον ενεργοποιηθηκε και μενα η γραμμη μου. εκανα αιτηση την βδομαδα πριν το πασχα και την προηγούμενη τετάρτη η γραμμη επαιζε. ειχα ενα προβλημα με το τηλεφωνο που δεν δουλευε (ειχαν κανει μλκια) το οποιο ομος φτιάχτηκε αυθημερον. καθως τους ειπα απο την αρχη η ποτς η τιποτα τελικα πήρα αυτο που ζήτησα. γενικα μετα απο πολλα χρονια και διαφορες αιτήσεις adsl μπορω να πω οτι ειναι η πρώτη φορά που πραγματικά τα πράγματα κυλησαν χωρις σοβαρά προβλήματα.

στο θεμα της ταχύτητας τωρα. συγχρονιζα αρχικα 11Κ/800. αφου τους ειπα οτι ο γειτονας μου απο την τελλας συγχρονίζει στα 13κατι/900 πειράξανε κατι (SNR?) στη γραμμή και ιδού τα αποτελεσματα



Data Rate:
Upstream Downstream Actual Data Rate 916 (Kbps.) 13297 (Kbps.)
Operation Data / Defect Indication:
Operation Data Upstream Downstream Noise Margin 9.5 dB 8.0 dB Attenuation 16.1 dB 32.5 dB

η απόσταση μου απο το κέντρο ειναι γύρω στα 500 μέτρα. αναρωτιέμε γιατί τόσο μεγάλο attenuation sto downlinκ. ποια ειναι τα σχόλια σας?

tdc
17-04-10, 13:28
Πως εισαι τοσο σιγουρος οτι εισαι στα 500 μετρα απο το κεντρο?
Μπορει να πηγαινει ζικ ζακ το καλωδιο.. ;)
Παντως για τα στατιστικα σου εισαι μια χαρα.. Εχω το ιδιο attenuation με σενα και τα 8mbps τα βλεπω καθε ανασταση.. ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.