PDA

Επιστροφή στο Forum : OnDsl Kit Refund



Pagio
09-05-06, 04:20
Αφού πέρασε ένας μήνας και κάτι χωρίς ADSL και αφού δεν νοιάζει την Otenet η γρήγορη εξυπηρέτηση των πελατών της αποφάσισα να ζητήσω την πλήρη επιστροφή των χρημάτων μου για το πακέτο OnDsl Kit 384/128 που αγόρασα από κατάστημα Γερμανός στα 82 € περίπου (μια 512 μέσω ΔΙΟΔΟΣ είναι πιο οικονομική) και η αναζήτηση άλλου ISP μέσω του ΔΙΟΔΟΣ.

Μετά από πολλά τηλεφωνήματα στην ΟΤΕΝΕΤ και άλλα τόσα e-mails, τους έστειλα όπως μου είπαν fax της ταυτότητας μου και τους λόγους που επιθυμώ επιστροφή των χρημάτων μου.

Σήμερα μου στείλανε απάντηση σε mail που στους έστειλα την προπροηγούμενη βδομάδα για το λόγω της αργοπορίας, και μου λένε ότι είμαι σε προτεραιότητα ενεργοποίησης. Τα mail τους απ' ότι φαίνεται τα διαβάζουν μια φορά στις δυο βδομάδες.!!!

Όταν έκανα την αίτηση και πέρασε ένας μήνας δεν ενδιαφέρθηκαν και ενδιαφέρθηκαν τώρα που ζήτησα επιστροφή των χρημάτων μου. Γυρνώντας από την δουλειά βλέπω το λαμπάκι της γραμμής στο router αναμένο οπότε και τους πήρα τηλέφωνο να δω τι κάνουν.

7 λεπτά ψάχνανε να βρούνε το fax διακοπής για να μου πούνε ότι σήμερα το είδανε και θα με καλέσουν για να μου πούνε πότε να το επιστρέψω.

Τώρα βλέπω τις προσφορές στο ΔΙΟΔΟΣ και είμαι μεταξύ Altec και TELLAS στα 512. Τι προτείνετε?

nrg_polini
09-05-06, 17:08
Θα ελεγα Τελλας αν δεν υπαρχει κλειδωμα τιμης, που λογικα δεν υπαρχει! Και η Αλτεκ ειναι καλη επιλογη βεβαια, νομιζω οτι οποια και να παρεις θα μεινεις ευχαριστημενος.

Themos3
10-05-06, 09:40
Και ποιος σου ειπε οτι με το ΔΙΟΔΟΣ θα ενεργοποιηθεις γρηγορα?Απ οτι καταλαβαινω μαλλον δεν υπαρχουν πορτες για το νουμερο σου οποτε δε θα υπαρχουν ουτε μεσω του διοδος.

teo_L20
10-05-06, 19:41
Αλτεκ σου προτείνω,και απο εξυπηρετηση θα ευχαριστηθεις!;)

Pagio
11-05-06, 01:48
Και ποιος σου ειπε οτι με το ΔΙΟΔΟΣ θα ενεργοποιηθεις γρηγορα?Απ οτι καταλαβαινω μαλλον δεν υπαρχουν πορτες για το νουμερο σου οποτε δε θα υπαρχουν ουτε μεσω του διοδος.

Δεν υπάρχει πρόβλημα με διαθεσιμότητα στην περιοχή μου για γραμμές ISDN.

Pagio
11-05-06, 01:49
Και ποιος σου ειπε οτι με το ΔΙΟΔΟΣ θα ενεργοποιηθεις γρηγορα?Απ οτι καταλαβαινω μαλλον δεν υπαρχουν πορτες για το νουμερο σου οποτε δε θα υπαρχουν ουτε μεσω του διοδος.

Δεν υπάρχει πρόβλημα με διαθεσιμότητα στην περιοχή μου για γραμμές ISDN και επίσης όταν τους έπερνα τηλέφωνο μου λέγανε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Μετά την υποβολή της Αίτησης και των δικαιολογητικών στον ISP Πάροχο που θα επιλέξω, ο Πάροχος θα ελέγξει:

Την νομιμότητα της Αίτησης
Τα δικαιολογητικάΑν πάρει κάποιο χρόνο θα ναι για τα παραπάνω. Από το να περιμένω την OTENET και τον OTE να μου ενεργοποιήσουν την γραμμή προτιμώ να πάρω μια φοιτιτική 512 αφού μου βγαίνει και πιο φτηνά. Αφού πέρασε και 1 1/2 μήνες δεν θα καθόμουν και άλλες βδομάδες όπως χαρακτηριστικά μου είπανε να περιμένω και την επόμενη εβδομάδα να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε.

Έπειτα, μου την δίνει στα νεύρα να μου λένε ό,τι λόγω εορτών ή λόγω αυξημένης ζήτησης ή λόγω μαζεμένης βλακείας δεν έχω γραμμή για τόσο καιρό. I choose not to choose ΟΤΕ. I choose something else.

Να σας πω και μια ακόμη ιστορία για να γελάσετε? Πήγα με ένα φίλο μου στον ΟΤΕ για να μιλήσω με τον υπεύθυνο και με τον πρώτο υπάλληλο που μίλησα (μύριζε τσίπουρο), άρχισε να μου λέει την ιστορία της ζωής του ότι ήταν καλός στα μαθηματικά και ό,τι έχει μάθει, το χει μάθει από την χρήση του Η/Υ στην δουλειά του και από σεμινάρια. "ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΟΤΕ" μου είπε!!! Έφυγα γιατί αν καθόμουν να ακούσω κι άλλα θα τον έπερνε ο διάολος τον πατέρα για αυτά που μου λεγε κατάμουτρα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.