PDA

Επιστροφή στο Forum : [connx-tv]Reset σε Pirelli HY2000?



la4
21-04-10, 00:45
χαίρετε, σήμερα έφτασε ο εξοπλισμοςσ απο την ΟΤΕ για τν connx tv, αλλά δΥστιχος αντιμετώπιζω καπια προβληματα, εχω συνεχώς αυτο το σφάλμα "No DHCP answer" κάλεσα στν ΟΤΕ, και μου είπαν να κανω ρεσετ, παταω το εσωτερικο κουμπι, αλλα δεν βλεπω τιποτα, μηπως κανεις απο εσας μπορει να με βοηθήσει:rofl:?

bilirius
21-04-10, 01:46
καλυτερα φωναξε εναν τεχνικο στο σπιτι σου απο τον οτε γιατι εβαλε ενας φιλοσ μου και παλευε 4 ωρες και τελικα φωναξε τεχνικο του οτε

sdikr
21-04-10, 19:48
χαίρετε, σήμερα έφτασε ο εξοπλισμοςσ απο την ΟΤΕ για τν connx tv, αλλά δΥστιχος αντιμετώπιζω καπια προβληματα, εχω συνεχώς αυτο το σφάλμα "No DHCP answer" κάλεσα στν ΟΤΕ, και μου είπαν να κανω ρεσετ, παταω το εσωτερικο κουμπι, αλλα δεν βλεπω τιποτα, μηπως κανεις απο εσας μπορει να με βοηθήσει:rofl:?

το reset συνήθως είναι απλά να το βγάλεις απο την πρίζα, δες πρώτα τα καλώδια, το modem σου είναι με θύρα stb; το έχεις βάλει εκεί;
το no dhcp σημαίνει οτι δεν βλέπει δίκτυο.

Πες μας ποιο Modem έχεις μήπως μπορούμε να βοηθήσουμε παραπάνω

la4
22-04-10, 01:30
το reset συνήθως είναι απλά να το βγάλεις απο την πρίζα, δες πρώτα τα καλώδια, το modem σου είναι με θύρα stb; το έχεις βάλει εκεί;
το no dhcp σημαίνει οτι δεν βλέπει δίκτυο.

Πες μας ποιο Modem έχεις μήπως μπορούμε να βοηθήσουμε παραπάνω

λιπον, το μοντεμ μου ειναι στην θυρα stb, εαν το αφισω λιγο κλειστο και το ανοιξω, μπενει στο connx-tv αλλα μετα απο κανενα 10-15λεπτο κολλαει! δλδ παγονει η εικονα και μετα μαυριλαα...εκανα αναφορα βλαβης....αλλα τιποτα ακομα, εαν ξερει κανεις τιποτα, ας βοηθησει! :(

@ ADSLgr.com All rights reserved.