PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθυστέρηση μεταφοράς γραμμής ADSL



Mits
21-04-10, 13:50
Γεια σας! Τον Φεβρουάριο που μας πέρασε μετακόμισα το γραφείο μου και έκανα μαζί και μεταφορά της τηλεφωνικής γραμμής του ΟΤΕ από τον παλιό χώρο στον καινούριο (άλλαξε το κέντρο της περιοχής από Καρόλου σε Κωλέττη). Στην γραμμή του ΟΤΕ λειτουργούσε και σύνδεση adsl της HOL (6Mbps), την οποία ζήτησα και αυτή να μεταφερθεί, μιλώντας με εκπρόσωπο της εξυπηρέτησης ο οποίος μου ζήτησε να του στείλω γραπτώς το αίτημα.
Σήμερα ακόμη η μεταφορά αυτή δεν έχει ολοκληρωθεί. Πριν ενάμιση μήνα περίπου (ένα μήνα και πλέον μετά τη μεταφορά της γραμμής του ΟΤΕ) μου ήρθε μήνυμα στο κινητό ότι η αίτησή μου επεξεργάζεται και ότι θα μου έρθει καινούριο μήνυμα με την πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης και από τότε τίποτα. Από το μήνυμα και μετά όταν βάζω το τηλέφωνο στη σελίδα τους μου γράφει ότι έχει αποσταλεί αίτηση στον ΟΤΕ για το αίτημα μου - αναμονή έγκρισης.
Κάθε φορά που τηλεφωνώ στην HOL να ρωτήσω τι έχει γίνει και καθυστερεί η μεταφορά μου ζητάνε το κινητό μου να μου τηλεφωνήσουν εκείνοι αφού το ψάξουν, αλλά δε με παίρνει ποτέ κανείς (αυτό σχεδόν 10 φορές).

Καθυστερούν τόσο πολύ οι μεταφορές; Που μπορώ να τους στείλω γραπτώς ένα κείμενο για το θέμα, να τους το υπενθυμίσω μήπως γίνει τίποτα; Σκέφτηκα μάλιστα να κάνω καινούρια αίτηση από την αρχή, σαν να ζητώ την υπηρεσία για πρώτη φορά, αλλά φοβήθηκα μήπως μπλεχτώ χειρότερα. Καμμία άλλη πρακτική συμβουλή από κάποιο συμφορουμίτη που έχει ανάλογη εμπειρία;

Ευχαριστώ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.