PDA

Επιστροφή στο Forum : Voip και Vivodi 1mbit



lukiluk23
09-05-06, 21:25
λυπάμαι που κάνω καινούριο θέμα , απλά έχω μια εξειδικευμένη απορία .
το θέμα αφορα συγκεκριμένα στη περίπτωση χρησης VOIP client εγω προσωπικά ενδιαφέρομαι σα παλιότερος χρήστης του για το voipbuster και το 1 μβιτ στο ιδιοκτητο δίκτυο της vivodi . έχει κανείς τον ως άνω συνδυασμό ??? δουλεύει καλα ο ως άνω συνδυασμός ? έχωντας προσωπική εμπειρια ( απο 512 ΑDSL ) και έχωντας διαβάσει ΌΤΙ ΤΟ upload είναι το θέμα , καταλαβαίνω ότι με 256 upload τα πραγματα θα βελτιώνονται αισθητα αν όχι θα δουλεέυι άψογα . όποιος όμως έχει προσωπική εμπειρία με το συνδυασμό αυτό θα ήθελα να μου απαντήσει να μη πάω και τα σκάσω τσάμπα γιατι για μένα θα ήταν πολύ σημαντικό να κάνω τα τηλεφωνα μου απο κει


ευχαριστώ εκτων προταίρων και ζητώ συγνώμηαπο τους διαχειριστές που άνοιξα ένα νέο θέμα αποκλειστικά και μόνο για αυτό το συνδυασμό παρόχου και προγράμματος . :hmm:


ευχαριστώ εκ των προταίρων για όποια απάντηση :oneup:

sdikr
09-05-06, 21:31
Απο αναφορές στο φόρουμ, όχι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα

το πρόβλημα δεν ειναι το Up ή το down, είναι τα πακετά pps, η vivodi δεν παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα μέσω του δικού της δικτύου

lukiluk23
09-05-06, 21:38
ευχαριστώ για την αμεσόττη απάντηση !!! απλα το λέω γιατι θυμάμαι ότι κάποιος μου είχε πει να αλλάξω απο 356 σε 512 γιατί θα είχα αλλο κέντρο και λιγότερους να εξυπηρετούνται μέσω αυτού . όμως νόμιζα ότι το upload είναι βασικό . φυσικά στο φορουμ είχα διαβάσει για τα πακέτα κα ιπως αυτα υπάρχει η τάση να μικρίνουν .αφου μου το λέτε παντος θα το επιχειρήσω που λεεί κια στη διαφήμιση χαχαχα ...


και πάλι ευχαριστώ

ΥΓ
κρίμα που άλλαξε πολιτική η voipbuster ¨οπως αναμενόταν εξάλλου ... και πάλι όμως παραμένει ανταγωνιστική ....

sdikr
09-05-06, 21:44
Πάνε σε αυτό το Link (http://www.udpsoft.com/eye/doc.html)

Κατεβασε το πρόγραμμα και κάνε Install όταν τρέξει επέλεξε auto detect settings, αν έχεις πάνω απο 50 pps δεν έχεις πρόβλημα

(πες μας και πόσο βγάζει η γραμμη σου για να ξέρουμε)

xakou
09-05-06, 21:54
Πάνε σε αυτό το Link (http://www.udpsoft.com/eye/doc.html)

Κατεβασε το πρόγραμμα και κάνε Install όταν τρέξει επέλεξε auto detect settings, αν έχεις πάνω απο 50 pps δεν έχεις πρόβλημα

(πες μας και πόσο βγάζει η γραμμη σου για να ξέρουμε)


ωραίο πρόγραμμα....

τα δικά μου:

up: 115305
down: 342036
packet: 97

πως είμαι;;; :)

sdikr
09-05-06, 21:58
ωραίο πρόγραμμα....

τα δικά μου:

up: 115305
down: 342036
packet: 97

πως είμαι;;; :)

εσυ δεν πρέπει να είσαι σε vivodi full/shared llu,

πάντως τα νούμερα ειναι καλά, δεν θα έχεις πρόβλημα με voip

lukiluk23
09-05-06, 22:45
¨βγαζει 111 πακετα το σεκ αλλα παρόλα αυτά όταν μιλάω ας ποθμε με αστικά εδω αθήνα έχω προβληματακια μετ το βοιπμπαστερ η συνδεση μουθ είναι 512

pan.nl
09-05-06, 22:50
Vivodi Full LLU 1024/256 και Voipbuster είναι εξαιρετικός συνδυασμός
Αμελητέα καθυστέρηση, ακόμα και όταν κατεβάζω με μέγιστη ταχύτητα, ακόμα και όταν έχω video conference στο MSN ταυτόχρονα..
Αυτά...

BoGe
10-05-06, 00:09
λυπάμαι που κάνω καινούριο θέμα , απλά έχω μια εξειδικευμένη απορία .......

Όσο είχα 1ΜΒ / Full LLu κανένα απολύτος πρόβλημα.
Μην το σκέφτεσαι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.