PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορά από Tellas σε Conn-x



nsakel
21-04-10, 23:09
Σκέφτομαι να αποχωρήσω από την Τελλάς μετά από 2,5 χρόνια υπομονής και να επιστρέψω στον ΟΤΕ. Βαρέθηκα τις ανυπόληπτες "εταιρείες" που προσφέρουν υπηρεσίες πολύ χαμηλής ποιότητας (Εμπειρία από On και Tellas), χωρίς ίχνος σεβασμού προς τον καταναλωτή.
Στο 134 μου είπαν ότι αφού έχει παρέλθει το 12μηνο που είμαι δεσμευμένος με την Tellas μπορώ να κάνω αίτηση στον ΟΤΕ χωρίς να ενημερώσω την Tellas. Ισχύει αυτό ή θα συνεχίζουν να μου στέλνουν λογαριασμούς.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

pan82
22-04-10, 03:26
Mπορείς κανονικά να φύγεις, ο ΟΤΕ θα ενημερώσει τη τελλας για την αλλαγή. Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι να τη κάνω πλέον μετά από 3 χρονια και μετά τις μειώσεις που έκανε ο ΟΤΕ βγαίνει το ίδιο κόστος πάνω κάτω. Πιστεύω να μη το μετανιώσω αλλά εχω ψιλοκουραστει να αγχώνομαι καθε μέρα αν θα δουλευει κανονικά το νετ η όχι

paspro
22-04-10, 11:13
Μπορείς να φύγεις όποια στιγμή θέλεις και δεν χρειάζεται να πεις τίποτα στην Τελλάς σχετικά. Ο ΟΤΕ θα την ενημερώσει όταν θα πάρει τη γραμμή πίσω. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι αίτηση στον ΟΤΕ. Αυτό είναι όλο.

Έτσι έκανα κι εγώ πριν ένα χρόνο όταν έφυγα απο την Τελλάς και πήγα στον ΟΤΕ όπου βρήκα την ηρεμία μου, υψηλότερες ταχύτητες συγχρονισμού και πραγματικών συνδέσεων και για ένα χρόνο τώρα χωρίς ΠΟΤΕ να πέσει το δίκτυο απο "έργα αναβάθμισης" ή προβλήματα.

panic
22-04-10, 14:27
Παιδια, εγω δεν εχω καλα καλα ενα μηνα με την tellas και το εχω σκυλομετανιωσει!
Οτε και παλι οτε, ειδικα για οσους ειναι >3000μ απο το dslam!
Δεν παιζονται τα ατομα. Τηλεφωνια και νετ για τα μπαζα!
Θα κανω λιγο υπομονη ακομα και αν δεν δω προκοπη, δεν θα τους πληρωσω και θα το παω και δικαστικά!
(Ευτυχως με σιγονταρει φιλη δικηγορος!)

Vitruvian78
27-04-10, 10:06
Γενικά το όνομα Tellas έχει αποκτήσει αρνητική εικόνα από τους καταναλωτές στην αγορά και γι αυτό πλέον έχει μετονομαστεί κι αυτό σε Wind πλέον.

@ ADSLgr.com All rights reserved.