PDA

Επιστροφή στο Forum : Sagem Sagem Fast 2404



arNeN
22-04-10, 00:44
Κατ'αρχάς γεια σας!!Είναι το πρώτο μου post στο forum σας.Επισκέπτομαι καιρό την σελίδα σας και έχω λύσει αρκετά προβλήματα που μου έχουν παρουσιαστεί κατά καιρούς,εκτός από το παρακάτω..Χρησιμοποιώ το εν λόγω router που αναφέρω επάνω και το θέμα έχει ως εξής..προσπαθώ να σετάρω έναν irc bouncer στον Η/Υ (windows vista) (καθώς θέλουμε να έχουμε online bot στο room μας αλλά και για τους επισκέπτες σαν βραβείο για τα πιο ενεργά μέλη) χωρίς όμως επιτυχία...έχω δοκιμάσει αρκετούς (proBNC,J-Bouncer,winbnc) ακολουθώντας κατά γράμμα τις οδηγίες..το πρόβλημα μάλλον εντοπίζεται στο port forwarding (δεν έχω και πολλή εμπειρία σε αυτό) :whistle: ..άνοιξα τα ports που φαίνονται στην εικόνα και σε μία απο αυτές (6667) ρύθμισα τον bouncer..

71320


Αλλά δυστυχώς τίποτα.. :oops: Προσπάθησα και σε άλλα ports (πχ 5000) με TCP/UDP χωρίς αποτέλεσμα..Εννοείται πως όταν το δοκίμαζα είχα απενεργοποιημένο το firewall και ελεγξα και μήπως προσπαθώ σε μπλοκαρισμένα ports από τον OTE (έχω conn-x)..όλα μάταια..Τι μπορεί λοιπόν να πηγαίνει στραβά??Επίσης θέλω να ρωτήσω στο τσεκαρισμενο box που έχω στο screenshot που τράβηξα,ποια ip θέλει??την wanip που έχω τότε??(σας είπα ότι είμαι λίγο άσχετος σε αυτόν τον τομέα :p αλλά θα μάθω σιγά σιγά..) Ευχαριστώ πρωκαταβολικά :D
Υ.Σ. Συγγνώμη αν δεν είμαι στο σωστό section :rolleyes:

tsioy
22-04-10, 13:24
Θέλει την ip του υπολογιστή που τρέχει το εν λόγω πρόγραμμα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.