PDA

Επιστροφή στο Forum : απορία για προγράμματα ΟΤΕ



kasadi
22-04-10, 18:34
Λοιπόν παιδιά να πώ ιστορικά τι γίνετε με την γραμμή μου.Έχω μια απλή γραμμή ΟΤΕ pstn, αργότερα ζητάω να μπεί και adsl internet 2mbps, και αργότερα όταν βγήκαν τα προγράμματα για απεριόριστες κλήσεις ζήτησα να μου βάλουν και αυτό το πρόγραμμα. Το αποτέλεσμα είναι ότι κάθε φορά έρχετε λογαριασμός με πάγια γύρω στα 120 ευρώ ???
Βλέπω τώρα στον ΟΤΕ πως υπάρχει ας πούμε πρόγραμμα Conn-x Internet + Ομιλία με 44,64 €/μήνα και με ταχύτητα 24 και όχι 2 που έχω εγώ.
Μήπως έχει καμια παγίδα ? Η μόνη διαφορά που βρήκα είναι ότι δεν έχει μιά ώρα για τα κινητά που έχω εγώ τώρα, κατα τα άλλα μου φαίνετε πολύ καλύτερο το πρόγραμμα.
Από την άλλη εγώ γιατί πληρώνω τόσα παραπάνω (60 ευρώ/μήνα) για ΠΟΛΥ μικρότερη ταχύτητα? μήπως ο λογαριασμός δεν είναι ακριβός δίμηνος και περιέχει περισσότερες μέρες?? δεν ξέρω τι να πω.
Με συμφέρει να πάω σε κάποιο τέτοιο πρόγραμμα? (δεν με ενδιαφέρει connx tv)

mariossss
22-04-10, 20:39
Σου ερχεται τοσο επειδη απο την ημέρα που εκανες αιτηση μεχρι την εκδοση του λογαριασμου τα πληρώνεις αναδρομικα και οταν ερθει η ημέρα που θα εκδοθει ο λογαριασμος πληρωνεις του 2 επομενους μηνες. Αν βαλεις αυτο το προγραμμα πχ μετα απο 15 μερες απο την εκδοση του λογαριασμου θα σου επιστρεψουν αυτα που πληρωσες για δυο μηνες και θα σου χρεωσουν το πακετο μεχρι την εκδοση του μεθεπομενου + αλλους 2 μηνες. Για παραδειγμα αν βάλεις το πακετο 2 μερες μετα την εκδοση του λογαριασμου στον επομενο λογαριασμο θα δεις οτι σου χρεωσανε 4 μηνες. (Πληροφοριακα να σε ενημερωσω οτι στα 44,64€ δεν περιλαμβανει αναγνωριση κλησης 1,21€ + τελη συντηρησης 0,44€)

wesker
23-04-10, 03:14
Τι ακριβώς είναι τα τέλη συντήρησης;

agrelaphon
23-04-10, 21:46
Δεν είναι απαραίτητο να τα πληρώνεις, είναι για αλλαγή συσκευής ή μπρίζας σε περίπτωση που πάθουν κάτι

wesker
24-04-10, 12:12
Δεν είναι απαραίτητο να τα πληρώνεις, είναι για αλλαγή συσκευής ή μπρίζας σε περίπτωση που πάθουν κάτι

Αν έρθει τεχνικός σπίτι σου εννοείς;

mariossss
24-04-10, 12:19
Εμενα μου ερχεται σε όλους τους λογαριασμους

emeliss
24-04-10, 12:36
Εμενα μου ερχεται σε όλους τους λογαριασμους
Παλιά ήταν χρήσιμο. Τώρα που βρίσκεις τηλέφωνα και πρίζες πεταμένα στους δρόμους δεν εξυπηρετεί κάτι. Στην θέση σου θα καλούσα το 134 και θα ζητούσα διακοπή της συγκεκριμένης υπηρεσίας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.