PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με Download



coOb
22-04-10, 21:21
Γεια σας, είμαι νέο μέλος και ήθελα να ρωτήσω έχω ένα αρκετά μεγάλο πρόβλημα με την Tellas! Exw to modem Thomson TG585 v7, κλειδωμένο modem σε WΡΑ-PSK με δύσκολο κωδικό. Επίσης, με δείχνει ότι έχω

Download: 11.221kbps
Upload: 539kbps

Κατεβάζω από το ftp.ntua.gr (2 αρχεία) με 120-140kbps.

Έχω Kaspersky Internet Security 2009
Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κατεβάζω τόσο αργά ενώ έχω καλή σύνδεση και φυσικά κανέναν ιο(δηλαδή όσα πιάνει το Security). Άμα μπορεί να με βοηθήσει κάποιος ώστε να ανεβάσω την ταχύτητα του Download.

Ευχάριστο πολύ για τον χρόνο σας.

kosmasdel
23-04-10, 00:11
Ασύρματα συνδέεσαι ή με ethernet; Αν είσαι ασύρματα ίσως το pc έιναι μαkριά από το router οπότε χάνεις ταχύτητα λόγω χαμηλού σήματος. Πάντως το upload σου είναι πολύ χαμηλό.

coOb
27-04-10, 13:09
Ενσυρματο ειναι...!

kosmasdel
28-04-10, 00:18
Καλύτερα απενεργοποίησε το wireless αφού συνδέεσαι ασύρματα, δε το χρειάζεσαι. Τώρα για την ταχύτητα καλύτερα πάρ' τους ένα τηλέφωνο και πες τους και για το upload σου γιατί κλειδώνει τόσο χαμηλά. :)

psylos
02-05-10, 14:37
Δοκιμασε να κατεβασεις καποιο driver απο καρτα γραφικων απο ATI η nVidia που εχουν πολυ γρηγορους server να δεις μεχρι ποσο μπορεις να πιασεις ουσιαστικα... Κανονικα αν ισχυει το 11k θα πρεπει να κατεβασεις απο εκει με 1,1-1,2ΜΒ/s..

@ ADSLgr.com All rights reserved.