PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet στο Περιστέρι



GregoryGero
23-04-10, 18:12
Είμαι συνδρομητής της HOL εδω και περίπου 1,5 χρόνο.Το τελευταίο καιρό βλέπω τις ταχύτητες του παρόχου να πέφτουν δραματικά και έχω απογοητευτεί.
Έψαξα και πήρα μια προσφορά απο την Forthnet.Θεώρησα πολύ ελκυστικό πακέτο την προσφορά της με το double-play και το nova start-pack για ένα χρόνο με την ίδια τιμή και χωρίς την παραμικρή επιβάρυνση.

Θα ήθελα να ρωτήσω τις εντυπώσεις σας για τη Forthnet στο Περιστέρι ιδιαίτερα στο κομμάτι του Ιντερνετ αλλά και γενικότερα.

Οι ταχύτητες που κυμαίνεται η HOL στη περιοχή ειναι στα 6-7 mps.

Θα έχω καλύτερη απόδοση στη forthnet????
Αυτο με απασχολεί κυρίως.....

harris
23-04-10, 21:11
Δώσε μας όλα τα στατιστικά της γραμμής σου για να δούμε τι γίνεται ;)

GregoryGero
25-04-10, 20:11
Δώσε μας όλα τα στατιστικά της γραμμής σου για να δούμε τι γίνεται ;)

*
Configured Current
Line Status --- SHOWTIME
Link Type --- Interleave Path
o [Go Top]

* Data Rate:
Upstream Downstream
Actual Data Rate 825 (Kbps.) 8000 (Kbps.)
o [Go Top]

* Operation Data / Defect Indication:
Operation Data Upstream Downstream
Noise Margin 14.0 dB 9.5 dB
Attenuation 17.3 dB 34.6 dB

Indicator Name Near End Indicator Far End Indicator
FEC Error 29561 1
CRC Error 38217 0
HEC Error 1024504 0
o [Go Top]

* Statistics:
Received Cells Transmitted Cells
Cell Counter 67428052 11145314
o [Go Top]

bathan
26-04-10, 15:40
Αν πας στην Forthnet θα έχεις snr 6 οπότε θα έχεις καλύτερα στατιστικά στο κλείδωμα. Πρακτικά όμως δεν θα έχεις καλύτερες ταχύτητες λόγω του μπουκωμένου δικτύου της

GregoryGero
26-04-10, 16:07
Αν πας στην Forthnet θα έχεις snr 6 οπότε θα έχεις καλύτερα στατιστικά στο κλείδωμα. Πρακτικά όμως δεν θα έχεις καλύτερες ταχύτητες λόγω του μπουκωμένου δικτύου της

Στο ρουτερ δηλαδη θα μου δειχνει καλυτερο downloading αλλα στη πραγματικοτητα θα ειμαι στα ιδια επιπεδα:hmm:???

Τοσο φορτωμενο δίκτυο εχει η Forthnet?

Ισχυει οτι τα στατιστικα του ρουτερ μου δεν δικαιολογουν τετοια χαμηλη ταχυτητα η βλακειες μου λεγανε?

Υπαρχει περιπτωση αν αλλαξω ρουτερ και παρω ενα του εμποριου να δω καλυτερη αποδοση?

bathan
26-04-10, 17:15
Με attenuation 31 db θα έπρεπε να έχεις τουλάχιστον 12-13 mbps. Οσον αφορά τα στατιστικά εννοώ πως μπορεί να συγχρονίζεις ψηλότερα αλλά λόγω φόρτου του δικτύου να κατεβάζεις με χαμηλότερη ταχύτητα.

* Η Forthnet γενικά έχει πολύ φορτωμένο δίκτυο

@ ADSLgr.com All rights reserved.