PDA

Επιστροφή στο Forum : Σύνδεση ίντερνετ ΟΤΕ



Onlypanatha
26-04-10, 23:09
Θα ήθελα να σας ρωτήσω για μια περίπτωση που έτυχε στην αδερφή μου που σπουδάζει στη Κρήτη. Να πως έχει το πράμα:

Έγινε αίτηση για σύνδεση στον ΟΤΕ πριν 4 μήνες, η οποία πραγματοποιήθηκε κανονικά. Μετά από 2 μήνες όμως, η αδερφή μου μετακόμισε σε άλλο σπίτι και έκανε αίτηση για διακοπή σύνδεσης η οποία όμως απορρίφθηκε και αναγκαστικά κανονίσαμε μεταφορά γραμμής. Από τότε έχουν περάσει άλλοι 2 μήνες χωρίς να υπάρχει πρόσβαση στο ίντερνετ και αναμένεται να'ρθει ο λογαριασμός του οποίου το ποσό είναι άγνωστο. Τηλεφωνήματα στην εξυπηρέτηση πελατών έγιναν πολλά, αλλά ή δε το σηκώνουν ή θα σας ενημερώσουμε λένε.

Τώρα θα ήθελα να ρωτήσω, είναι η αδερφή μου υποχρεωμένη να πληρώσει τους δύο μήνες που δεν είχε ίντερνετ;
Επίσης, που μπορείς να κάνεις καταγγελίες σχετικά με τέτοιες περιπτώσεις;

Ευχαριστώ!

grgz
26-04-10, 23:27
Όταν κάνεις αίτηση σύνδεσης στην ουσία υπογράφεις ότι δεσμεύεσαι να παραμείνεις στην υπηρεσία για δώδεκα μήνες τουλάχιστον. Η μόνη περίπτωση να αποδεσμευθείς χωρίς να πληρώσεις το υπόλοιπο είναι να υπάρχει βλάβη που ο ΟΤΕ δεν μπορεί να επισκευάσει ή να μην μπορεί να σου παρέχει τις συμφωνημένες υπηρεσίες.

Τώρα για καταγγελίες και τέτοια δεν γνωρίζω που μπορείς να απευθυνθείς, αλλά...καλά ξεμπερδέματα.

akist
27-04-10, 18:45
Τώρα για καταγγελίες και τέτοια δεν γνωρίζω που μπορείς να απευθυνθείς, αλλά...καλά ξεμπερδέματα.

Στο ινστιτούτο καταναλωτών δε μπορεί να απευθυνθεί;:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.