PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανανέωση συνδρομής και προσφορές



skiabox
12-05-06, 01:32
Για τις ανανεωσεις συνδρομων ισχυουν οι προσφορες?

poptart
12-05-06, 01:50
Ναι ισχύουν, εγώ ανανέωσα πρόσφατα και δεν υπήρχε πρόβλημα.

Themos3
12-05-06, 02:07
Οι προσφορες ισχυουν σιγουρα μεχρι 31/05/2006 οπως αναφερεται στο site της εταιρειας.

kostas80
12-05-06, 23:54
Ότι υπάρχει στο site ισχύει για ανανέωση.. Αν έχεις Adsl in a box για ανανέωση κοίτα τον τιμοκατάλογο του 1 bill. Προτάσεις:
1. 3+3 με 119,12
2. αορίστου με ετήσια δέσμευση στα 19,5 ευρώ.
Στο πρώτο πάρ'τους τηλέφωνο να στο κάνουν, στο δεύτερο στείλ'τους e-mail..
bye! :oneup:

teo_L20
13-05-06, 13:26
Η Forthnet εχει καλές προσφορές,αλλα πρόζεχε για να μην δεσμευτείς για πολύ καιρο!;)

aggelopas
14-05-06, 18:23
Ρε παιδια μπορει να μου εξηγησει καποιος που βλεπει την προσφορα???
Δινει την εξαμηνη στην ιδια τιμη που θα παρεις το πακετο νεας συνδεσης μαζι με το μοντεμ κιολας.
Και επισης το αοριστου τι σόι αοριστου ειναι αφου εχει ετησια δεσμευση?Απλα οτι το πληρωνεις ανα μηνα?
Αν καταλαβα κατι λαθος διορθωστε με.

Themos3
15-05-06, 01:35
Ρε παιδια μπορει να μου εξηγησει καποιος που βλεπει την προσφορα???
Δινει την εξαμηνη στην ιδια τιμη που θα παρεις το πακετο νεας συνδεσης μαζι με το μοντεμ κιολας.
Και επισης το αοριστου τι σόι αοριστου ειναι αφου εχει ετησια δεσμευση?Απλα οτι το πληρωνεις ανα μηνα?
Αν καταλαβα κατι λαθος διορθωστε με.

Ναι δινει την 6μηνη οσο κανει και το box που εχει μεσα δωρο την ενεργοποιηση και το modem(μονο που αυτα στα δινει γιατι θελει να σε κανει πελατη).Οσο για τις τιμες και το αοριστου αν παρουμε για παραδειγμα μια συνδεση 1bill 384 εχουν ως εξης :
i) Nα μπεις σε 12μηνη δεσμευση και να πληρωνεις 19.5 το μηνα(σε 6 διμηνους λογαριασμους)
ιι) Να μπεις σε αοριστου και να πληρωνεις 39.03 το μηνα(ανα διμηνο)
ιιι) Να παρεις το 3+3 στα 119.12 (19.85 ο μηνας) τα οποια ομως πληρωνεις προκαταβολικα.(η καλυτερη κατ εμε λυση αφου ειναι οικονομικη και σε δεσμευει μονο για ενα 6μηνο και οχι για χρονο)

kalwdios
15-05-06, 21:12
Η Forthnet εχει καλές προσφορές,αλλα πρόζεχε για να μην δεσμευτείς για πολύ καιρο!;)
Μα και να ήθελες να δεσμευτείς για πολύ καιρό δε σε αφήνει η ίδια η εταιρεία με τις (τουλάχιστον περίεργες) προσφορές που κάνει. Αυτή τη στιγμή στα 512 η πιο φθηνή προσφορά της είναι για 3+3 μήνες με 99,25 (περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ) που σημαίνει ότι ο μήνας στοιχίζει περίπου 16,5+ΟΤΕ. Πιο μακροχρόνιες δεσμεύσεις (6+2/8+4/12+4) στοιχίζουν 23,9/20,45/23+ΟΤΕ. Αντίστοιχα σε όλες τις ταχύτητες η πιο φθηνή προσφορά είναι για 3+3 και όχι για περισσότερο. Λες και δε θέλουν πελάτες που να βάζουν το κεφάλι τους στον τορβά για καιρό.

Themos3
16-05-06, 02:43
Aυτο γινετε για τον πολυ απλο λογο οτι θελει να προωθησει τις 1bill κατα βασικο της στοχο,στις οποιες την καλυτερη τιμη στην δινει στο 12μηνο.Οποτε οχι απλα θελει πελατες να βαζουν το κεφαλι τους εκει που λες αλλα θελει να τους δεσμευσει περισσοτερο με το ελκυστικο 1bill(αφου η γραμμη θα ειναι στο ονομα της ιδιας της εταιρειας.)

kostas80
18-05-06, 03:34
Μα και να ήθελες να δεσμευτείς για πολύ καιρό δε σε αφήνει η ίδια η εταιρεία με τις (τουλάχιστον περίεργες) προσφορές που κάνει. Αυτή τη στιγμή στα 512 η πιο φθηνή προσφορά της είναι για 3+3 μήνες με 99,25 (περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ) που σημαίνει ότι ο μήνας στοιχίζει περίπου 16,5+ΟΤΕ. Πιο μακροχρόνιες δεσμεύσεις (6+2/8+4/12+4) στοιχίζουν 23,9/20,45/23+ΟΤΕ. Αντίστοιχα σε όλες τις ταχύτητες η πιο φθηνή προσφορά είναι για 3+3 και όχι για περισσότερο. Λες και δε θέλουν πελάτες που να βάζουν το κεφάλι τους στον τορβά για καιρό.


Εσύ πιστεύεις αν σου είχε καλύτερη την τιμή π.χ. για 2 χρόνια ότι θα την προτιμούσες από την 3+3? Εγώ όχι γιατί σε 6 μήνες δεν ξέρεις πόσο καλύτερες προσφορές μπορεί να βγουν! Πόσο μαλλον σε 2 χρόνια! ;)

odys2008
18-05-06, 13:46
Σήμερα τους πήρα τηλέφωνο για αναβάθμηση της γραμμής απο 384 σε 512.Να σημειώσω ότι είμαι σε BOX. Η συνδρομή μου εμένα λήγει στις 23/6/05 και μου είπαν ότι θα πρέπει να περιμένω μέχρι τότε για να γίνει η αναβάθμηση. Υπάρχει κανένας τρόπος να γίνει η αναβάθμηση απο πιο πρίν(μέχρι τις 31/5) έτσι ώστε να μην χάσω την προσφορά 3+3 ? Επίσης αν κάνω ανανέωση τώρα σε 384 θα μπορέσω να πάρω την 3+3? Ή έστω να δεσμευτώ για 12 μήνες με 19,50 τον μήνα?
Help γιατί θα σκάσω που χάνω την προσφορά για λίγο.

ΥΓ Μπορεί κάποιος να μου πεί το e-mail της forthnet?

kostas80
18-05-06, 13:51
internet-sales@forthnet.gr

Themos3
18-05-06, 14:38
Σήμερα τους πήρα τηλέφωνο για αναβάθμηση της γραμμής απο 384 σε 512.Να σημειώσω ότι είμαι σε BOX. Η συνδρομή μου εμένα λήγει στις 23/6/05 και μου είπαν ότι θα πρέπει να περιμένω μέχρι τότε για να γίνει η αναβάθμηση. Υπάρχει κανένας τρόπος να γίνει η αναβάθμηση απο πιο πρίν(μέχρι τις 31/5) έτσι ώστε να μην χάσω την προσφορά 3+3 ? Επίσης αν κάνω ανανέωση τώρα σε 384 θα μπορέσω να πάρω την 3+3? Ή έστω να δεσμευτώ για 12 μήνες με 19,50 τον μήνα?
Help γιατί θα σκάσω που χάνω την προσφορά για λίγο.

ΥΓ Μπορεί κάποιος να μου πεί το e-mail της forthnet?

Θα προτεινα να μη βιαζεσαι και να το ρισκαρεις λιγο.Αν παρατηρησεις τις καινουργιες προσφορες απο hol και tellas θα καταλαβεις οτι και παλι οξυνεται ο ανταγωνισμος.Και οπως μας εχει διδαξει η ιστορια θα ακολουθησει πολυ συντομα και η forthnet.Δυσκολα δηλαδη θα εχει ανεβασμενες τιμες σε σχεση με τωρα η forthnet τελη ιουνη.Ισα ισα το αντιθετο θα ελεγα.Αλλα και παλι στο χερι σου ειναι.Μπορεις απ οσο γνωριζω να κανεις οποτε θες την ανανεωση στην γραμμη σου και απλα να προστεθουν οι μηνες.Οσο για την αναβαθμιση πιστευω πως αν επιμεινεις λιγο παραπανω και ζητησεις απο το τμημα πωλησεων να μιλισεις με καποιον προισταμενο θα στην κανουν κ αυτην και θα πληρωσεις την διαφορα στην τιμη.

odys2008
18-05-06, 16:28
Πάντως μετά από e-mail μου στο τμήμα πωλήσεων (να σημειώσω την άμεση απάντηση σε 30 min περίπου στο κινητό παρακαλώ) μου είπαν ότι η αίτηση αναβάθμηση θα πρέπει να γινει 10 μέρες πριν λήξει η συνδρομή και όχι νωρίτερα. Ίσως αν επιμήνω περισσότερο κάτι μπορεί να γίνει ( από ανάλογη περίπτωση εδώ στο forum). Ίσως και να προτιμήσω να το ρισκάρω λίγο γιατί δεν θέλω να κάνω ανανέωση αλλά αναβάθμηση και αυτή θα γίνει μόνο στην περίπτωση του 3+3.Αλλιώς ανανέωση σε 384.

-21grams
28-05-06, 15:39
Μία ερώτηση σε όσους ανανέωσαν, γιατί η σύνδεση μου στην FORTHnet λήγει αύριο! (29/5)
(Δεδομένου ότι είχα πληρώσει για την 3+3 μήνες συνδρομή 62€ μετρητοίς σε συνοικιακό κατάστημα ηλεκτρονικών "Γερμανός")
Πως εξοφλήσατε την ανανεώση; Τι είναι προτιμότερο, κατάθεση σε τράπεζα ή χρήση πιστωτικής; ή μήπως μπορώ να ανανεώσω πληρώνοντας πάλι τοις μετρητοίς σε οποιοδήποτε κατάστημα εμπορεύεται υπηρεσίες της 4net;

odys2008
30-05-06, 09:20
Εγώ πήρα τηλέφωνο στην φορτθνετ για ανανέωση.Τελικά μου την έκαναν σε 512 και μου είπαν θα μου στείλουν απόδειξη στο σπίτι προκειμένου να πάω να την πληρώσω.Άρα ούε καταθέσεις ούτε τπτ.

Nismo
30-05-06, 18:33
εννοείς ότι είχες 384 adsl in a box και ανανέωσες σε 512 χωρίς να έχει λήξει ακόμα? αν ναι πες τι τους είπες γιατί και γω το ίδιο θέλησα να κάνω και δεν δέχονται με τίποτα ούτε για 512 ούτε για 1024 μου λένε ότι πρέπει να διακόψω το πακέτο (χάνοντας έτσι 2 μήνες που έχω ακόμα) και να αγοράσω καινούριο και φτου από την αρχή όμως πόρτες δεν υπάρχουν οπότε καλό κουράγιο... αν υπήρχαν θα το έκανα για να πάρω την προσφορά με το 12μηνο 117ευρώ στα 512 αλλά ο ΟΤΕς έχει να βάλει νέες πόρτες από το Φεβρουάριο, δηλαδή μας έχει γράψει στα παλιά του τα παπούτσια ...

Tem
01-06-06, 13:51
Εγώ πήρα τηλέφωνο στην φορτθνετ για ανανέωση.Τελικά μου την έκαναν σε 512 και μου είπαν θα μου στείλουν απόδειξη στο σπίτι προκειμένου να πάω να την πληρώσω.Άρα ούε καταθέσεις ούτε τπτ.
θα χάσεις όμως τις μέρες που είχες μέχρι 23/6 αλλά αυτό δεν είναι και πολύ σημαντικό.

slog
01-06-06, 18:02
Αγαπητοι φιλοι. Η forthnet ειναι μεγαλη εταιρεια. Λεει νομιζεται λογια χωρις να ξερει πως θα οικονομιση.:sorry:

Tem
02-06-06, 09:30
Αγαπητοι φιλοι. Η forthnet ειναι μεγαλη εταιρεια. Λεει νομιζεται λογια χωρις να ξερει πως θα οικονομιση.:sorry:
έχει πιθανότατα και τον μεγαλύτερο αριθμό συνδρομητών

cyberp
02-06-06, 10:00
έχει πιθανότατα και τον μεγαλύτερο αριθμό συνδρομητώνΗ ΟΤΕΝΕΤ στο DSL τουλάχιστον είναι 1η με 65% περίπου, με 2η την forthnet αν θυμάμαι καλά... Κάπου είχα δει μια έρευνα της ΕΕΤΤ που το ανέφερε, αλλά δεν θυμάμαι που... λογικά καπου στο site της EETT θα υπάρχει.

odys2008
02-06-06, 15:31
εννοείς ότι είχες 384 adsl in a box και ανανέωσες σε 512 χωρίς να έχει λήξει ακόμα? αν ναι πες τι τους είπες γιατί και γω το ίδιο θέλησα να κάνω και δεν δέχονται με τίποτα ούτε για 512 ούτε για 1024 μου λένε ότι πρέπει να διακόψω το πακέτο (χάνοντας έτσι 2 μήνες που έχω ακόμα) και να αγοράσω καινούριο και φτου από την αρχή όμως πόρτες δεν υπάρχουν οπότε καλό κουράγιο... αν υπήρχαν θα το έκανα για να πάρω την προσφορά με το 12μηνο 117ευρώ στα 512 αλλά ο ΟΤΕς έχει να βάλει νέες πόρτες από το Φεβρουάριο, δηλαδή μας έχει γράψει στα παλιά του τα παπούτσια ...
Nismo sorry που δεν το είδα πριν να σου απαντήσω.Ακριβώς αυτό που μου λες εσύ μου έλεγαν και στο e-mail που τους έστειλα και στο τηλέφωνο γιατί και εγώ με box ήμουνα.Λοιπόν πήγα και εγώ στην σελίδα τους εδώ (http://www.forthnet.gr/templates/formtemplate.aspx?p=127558) στον τύπο συνδρομής έβαλα ανανέωση.Συμπλήρωσα κανονικά τα στοιχεία όπως όταν τα είχα στείλει την πρώτη φορά με την αίτηση.Την άλλη μέρα με πέρνουν από το τμήμα συνδρομών και με ρωτάνε για την ανανέωση.Το τονίζω στην κοπέλα ότι θέλω να γίνει σε 512.Με ρωτάει άν είμαι σε box.Της απάντησα πως ναι , σκέφτεται λίγο και μετά μου λέει οκ.Α ακου και το κουφό.Μόλις πήγα σπίτι πήρα τηλ στο 801.... και την ρωτάω την κοπέλα που να καταθέσω τα χρήματα κτλ της λέω ότι έκανα αναβάθμηση σε 512 και να μου πεί το ποσο και μου λέει δεν γίνετε και δεν ξέρει πως το έκανα αυτό!!Η πλήρης ασυνενοησία τι να πώ.Σημασία έχει πως η δουλειά μου έγινε και σε 2 μέρες έγινα 512.Σου συστήνω να κάνεις το ίδιο γιατί η αίτηση πάει κατευθείαν στο τομέα των συνδρομών και αποφεύγεις τις άσχετες τηλεφωνήτριες.Στον τομέα των συνδρομών είναι γατόνια :cool: και θα κάνεις την δουλειά σου.Αυτά

ΕDIT:

θα χάσεις όμως τις μέρες που είχες μέχρι 23/6 αλλά αυτό δεν είναι και πολύ σημαντικό.
ΤΟΝΙΖΩ Η ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΕΓΙΝΕ ΜΕ 3+3 ΑΛΛΑ ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ 1 ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΑΠΟΜΕΝΕΙ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΩΝ.Τωρα η συνδρομή μου είναι μέχρι τις 24 Νοεμβρίου.Ακόμα δεν μου ήρθε ο λογαριασμός σπίτι αλλά η κοπέλα ποτέ δεν μου είπε ότι θα χαθεί μήνας από την συνδρομή.Περιμένω να δω τον λογαριασμό και ελπίζω ότι θα συμψηφιστεί ο μήνας που έχασα με τα χρήματα που πρέπει να πληρώσω αλλιώς θα τους πάρω τηλέφωνο και :fishsmack: :rant: :2guns::shoot::gun::medic::wounded::nurse:.

@ ADSLgr.com All rights reserved.