PDA

Επιστροφή στο Forum : φραγή συγκεκριμένης εισερχόμενης κλήσης...γίνεται?



pnikolaou
27-04-10, 22:34
Έχω το εξής πρόβλημα...δέχομαι συνέχεια τηλεφωνήματα (ή μάλλον απόπειρες για αποστολή fax) όλες τις ώρες της ημέρας και της νύχτας...προσπάθησα να καλέσω πίσω αλλά τίποτα, να στείλω fax αλλά τίποτα, να εντοπίσω τον ιδιοκτήτη του αριθμού αλλά τίποτα...

Μήπως υπάρχει τρόπος να ενεργοποιήσω φραγή μόνο για τον συγκεκριμένο αριθμό??

DSLaManiaC
27-04-10, 23:42
Όχι αλλά δες αυτό:

http://oteshop.ote.gr/portal/page/portal/OTESHOP/customer_service/entopismos_kakoboulon_kliseon

pnikolaou
28-04-10, 19:31
ευχαριστώ...αλλά 65 € μάλλον είναι πολλά για να λύσω το πρόβλημα μου...τελικά δεν μπορείς να προστατευτείς τσάμπα...

DSLaManiaC
28-04-10, 19:32
Εξαρτάται πόσο σοβαρό είναι το πρόβλημα..

sifisxx
28-04-10, 19:41
εμενα το κινητο εχει απόρριψη κλίσεων μπορη να αποριψη όποιων αριθμό θες
η αν καποιος σε περνει με απόκρυψη προφανως να υπαρχει και σταθερη συσκευη
που να κανη κατη παρόμοιο..

gcf
28-04-10, 19:45
Τα AVM fritzbox fon routers το κάνουν αυτό

DSLaManiaC
28-04-10, 19:47
Δε θέλει να δώσει 65 και θα δώσει 200βάλε? :p

x_user
28-04-10, 20:10
εάν είσαι σίγουρος ότι κάποιος προσπαθεί να σου στείλει fax, ένα fax/modem θα σου δώσει τα στοιχεία του αποστολέα (Fax ID).

ακόμα, σε περιπτώσεις αυτοματοποιημένων κλήσεων, όπου ο αποστολέας προσπαθεί να ξαναστείλει το fax, βοηθά η αποστολή DΜΤF τόνων. Δηλ ανταπάντησε σε κάποια κλήση του πατώντας για κάποπιο χρονικό διάστημα κάποιο πλήκτρο της συσκευής σου. - Αυτό έχεις σαν αποτέλεσμα να ακυρώνεται η επανάκληση από τον αποστολέα...

pnikolaou
28-04-10, 22:28
Εξαρτάται πόσο σοβαρό είναι το πρόβλημα..

Θα το χαρακτήριζα ενοχλητικό και όχι σοβαρό...σε κάθε περίπτωση όταν κτυπάει συστηματικά 1-2 φορές της εβδομάδα το τηλέφωνό σου στις 2 ή 3 τα μεσάνυχτα (και τουλάχιστον άλλες 5 διάφορες άλλες ώρες) τότε μαθαίνεις να ζεις με αυτό και δεν αναστατώνεσαι...με εξαίρεση το γεγονός ότι κάποιος ηλίθιος σε ξυπνάει στην μεση της νύχτας...

maik
28-04-10, 23:50
Λαθος προγραμματισμο σε συναγερμο μου κανει η περιπτωση.

DSLaManiaC
28-04-10, 23:55
Λαθος προγραμματισμο σε συναγερμο μου κανει η περιπτωση.

Έξυπνο. Δε το είχα σκεφτεί. :oneup:

maik
29-04-10, 15:43
Έξυπνο. Δε το είχα σκεφτεί. :oneup:

Μου εχει τυχει αρκετες φορες. Μαλιστα, σε μια περιπτωση, οι ηλιθιοι της εταιριας σεκουριτυ δεν ηταν καθολου συνεργασιμοι. Οταν απειλησε ο ενοχλουμενος με αγωγη τον καυμενο ασχετο πελατη του συναγερμου και αυτος με την σειρα του την εταιρια τοτε δεησαν να τον φτιαξουν.

tsorbi
29-04-10, 21:07
Αν είναι όντως έτσι ο κακόμοιρος ιδιοκτήτης του συναγερμού σίγουρος για την ασφάλεια της περιουσίας του κοιμάτε ήσυχος.

@ ADSLgr.com All rights reserved.