PDA

Επιστροφή στο Forum : χρεώσεις Ηol



mitss
28-04-10, 17:26
καλησπέρα σε όλους

μια από αυτές τις μέρες ξεκίνησε η συνεργασία μου με την παρούσα εταιρία θέλοντας να μειώσω κάποια από τα έξοδά κάθε μήνα.. Ασχολούμαι με το gaming και το game που παίζω έχει ως έδρα το LA με αποτέλεσμα κατά τις απογευματινές ώρες να έχω αφόρητο Lag λόγο του χαμηλού download speed και upload speed που έχω με το La.
Έκανα το Speedtest πριν το απόγευμα και έχω 4mbps download και 1mbps upload μετά τις 8 το απόγευμα περίπου ξεκινάει η κατηφόρα 0.9Mbps download και 0.3mbps upload με αποτέλεσμα να μην έχω την επιθυμητή σύνδεση για να μπορώ να ευχαριστηθώ το Game..

Θα μπορούσε κανείς να μου πει τι να κάνω?
Και αν γνωρίζει κανείς πόσο είναι το τέλος απενεργοποιησης που θα πρέπει να πληρώσω σε περίπτωση που αποφασίσω να διακόψω την συνεργασία με αυτήν την εταιρία?

treli@ris
28-04-10, 17:43
Αλλο το ping με το server και αλλο το κατεβασμα/ανεβασμα. Η HOL πριν απο 2-3 μηνες επασχε στα pings αλλα τωρα εχει ερθει στα ισια της. Για γραψε την ΙΡ του server.

Το τελος απενεργοποιησης ειναι 70€

mitss
28-04-10, 18:58
Αλλο το ping με το server και αλλο το κατεβασμα/ανεβασμα. Η HOL πριν απο 2-3 μηνες επασχε στα pings αλλα τωρα εχει ερθει στα ισια της. Για γραψε την ΙΡ του server.

Το τελος απενεργοποιησης ειναι 70€

Μου ειπανε οτι το τελοσ απενεργοποιησησ ειναι 60€ και οτι αν αποφασίσεις να την διακοψεις μεσα σε 10 μερες τοτε πεφτει στο μισο του!!!

οταν λες την IP του server ενωεις την IP του server pou pezw?

vaggoulas
28-04-10, 19:24
Πόσο χαμηλό ping περιμένεις να έχεις όταν ο server είναι στην άλλη μεριά του κόσμου?Εδώ άλλοι παίζουν σε servers στην Γερμανία και δεν μπορούν πολλές φορές.
Πες μας IP για να δούμε.

treli@ris
28-04-10, 19:25
5. Τέλος διακοπής υπηρεσίας πριν την λήξη 12μήνου 71,17€.

Δε γνωριζω κατι για μιση τιμη. Οσον αφορα την ΙΡ, αυτη που παιζεις γραψε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.