PDA

Επιστροφή στο Forum : DSL στη Θέρμη



kogigr
29-04-10, 12:53
Εδώ και 4 χρόνια έχω βάλει ADSL από την Otenet (τώρα CONNX) στα 2mbps. Όταν το πρωτοέβαλα ήμουν πολύ χαρούμενος (2mbps; WOW!)..

Όταν άρχισαν να ανεβαίνουν οι ταχύτητες, έπαιρνα τηλέφωνα να ρωτήσω ποιά είναι η μέγιστη ταχύτητα στην περιοχή μου.. Οι απαντήσεις ήταν οι εξής:
2007: 2mbps
2008:2mpbs
2009:2mbps

Από το 2008 και μετά, στο site του Connx μπορούσες να βρεις τις προσφερόμενες ταχύτητες στην περιοχή σου βάζοντας τον τηλεφωνικό σου αριθμό. Τα τελευταία 2 χρόνια, λοιπόν, μου βγάζει ότι μπορώ να έχω μέχρι και 24mbps, αλλά κάθε φορά που παίρνω τηλέφωνο (έχω να πάρω γύρω στο 6μηνο, γιατί απήυδησα) μου λένε ότι η μέγιστη ταχύτητα είναι 2 mbps.

Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω για το θέμα;

Μένω στο δήμο Θέρμης, δίπλα ακριβώς από το τεχνολογικό πάρκο.

yiapap
29-04-10, 13:16
Εδώ και 4 χρόνια έχω βάλει ADSL από την Otenet (τώρα CONNX) στα 2mbps. Όταν το πρωτοέβαλα ήμουν πολύ χαρούμενος (2mbps; WOW!)..

Όταν άρχισαν να ανεβαίνουν οι ταχύτητες, έπαιρνα τηλέφωνα να ρωτήσω ποιά είναι η μέγιστη ταχύτητα στην περιοχή μου.. Οι απαντήσεις ήταν οι εξής:
2007: 2mbps
2008:2mpbs
2009:2mbps

Από το 2008 και μετά, στο site του Connx μπορούσες να βρεις τις προσφερόμενες ταχύτητες στην περιοχή σου βάζοντας τον τηλεφωνικό σου αριθμό. Τα τελευταία 2 χρόνια, λοιπόν, μου βγάζει ότι μπορώ να έχω μέχρι και 24mbps, αλλά κάθε φορά που παίρνω τηλέφωνο (έχω να πάρω γύρω στο 6μηνο, γιατί απήυδησα) μου λένε ότι η μέγιστη ταχύτητα είναι 2 mbps.

Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω για το θέμα;

Μένω στο δήμο Θέρμης, δίπλα ακριβώς από το τεχνολογικό πάρκο.Γείτονα καλησπέρα. Δίπλα από το Τεχνολογικό Πάρκο αν παίρνεις γραμμή από το κέντρο της θέρμης σημαίνει ότι είσαι σε πολύ μεγάλη απόσταση. Άρα να είναι χαρούμενος. Κάποιοι από εμάς (Φράγμα Θέρμης) που είχαμε 2Mbps το 2005 τώρα παλεύουμε με 1 και κάτι (στις καλές ημέρες :crazy:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.