PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα ΑΤΜ?



RyDeR
12-05-06, 22:57
Λοιπόν δείτε...μου ενεργοποίησε την ΑΡΥΣ ο ΟΤΕ και με παίρνει τηλ. η Altec και μου λέει τα σχετικά. Πάω να μπώ....πατάω κλήση και ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙ????: Σφάλμα 721. Απ' οσο βλέπω η γραμμή συγχρονίζεται κανονικά μέσω G.dmt και όταν κάνει transmit προς το ΑΤΜ (για την σύνδεση )δεν απαντάει.... Το ΑΤΜ του πΟΤΕ φταίει? Ούτε με otenet δεν έμπαινε, ούτε με netkey. Το ίδιο
Για encapsulation mode έχω PPPoATM αλλά και με PPPoEth που δοκίμασα δεν γίνειται.....Τι φταίει?

No-Name
12-05-06, 23:10
Φταίει κάποιοσ πάντως όχι οι Πάροχοι και εγώ 3 μέρες έχω το ίδιο προβλημα :cry:
ούτε με 4νετ,οτενετ,hol μπαίνει......Σε τι περιοχή είσαι???
Εμένα γράφει ppp negonation failed.....

RyDeR
12-05-06, 23:57
Χαλκιδική μένω φίλε. Επίσης που έκανα ένα ATM Loopback Test στα 100 Cells που έκανα transmit μου έβγαλε 98 errors με max response time = 2000ms:rtfm: .
EDIT: Έχει πολύ ώρα (~35sec) το ''γίνεται επαλήθευση...πρόσβασης'' --> ''Έγινε Αποσύνδεση. Σφάλμα 721: Ο απομακρυσμένος υπολογιστής δεν αποκρίθηκε....
Είναι σωστό αυτο κατα την διάρκεια μιας σύνδεσης??

RyDeR
13-05-06, 09:45
Μόλις ανάφερε βλάβη στην γραμμή η altec προς τον ΟΤΕ. Πόσες μέρες θέλουν?? Απο Δευτέρα τώρα?

teo_L20
13-05-06, 12:50
Nαι,μάλλον απο Δευτέρα.
Και πες τους να την ξαναστείλουν και τη Δευτέρα,γιατί είναι δυνατόν και να την χάσουν κιόλας!:mad:

alefgr
13-05-06, 21:59
Όταν κάνουμε ένα ATM loopback test και αποτυχαίνει, πάντα υπεύθυνος είναι ο πΟΤΕ.

teo_L20
14-05-06, 09:48
...Και καλύτερα να γίνει σε αυτούς η δήλωση της βλάβης!

RyDeR
14-05-06, 15:45
Δείτε κατάντια:evil: :evil: :evil: :evil: Τι είναι αυτοί. Στον φίλο μου ούτε καν συγχρονίζει και μάλιστα έκανε ενεργοποίηση μέσω ΟΤΕ, όχι οπως εμένα με το jetpack.

teo_L20
14-05-06, 16:35
Mπορεί να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην εταιρία...

RyDeR
14-05-06, 17:48
Mπορεί να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην εταιρία...
Τι πρόβλημα? Μάλλον ο κόμβος ΑΤΜ του ΟΤΕ φταίει:evil: .......

RyDeR
14-05-06, 18:47
Επίσης όταν είχα κάνει αίτηση είχα βάλει ενα username και μετά ήθελα να το αλλάξω είπαν οκ. Όταν τους πήρα τηλ. έλεγαν οτι η Α.ΡΥ.Σ είναι δική μου (απο ΟΤΕ) και οτι έχω 1 μήνα συνδρομή DSL384. Τώρα περιμένω τηλ. να δούμε με την συνδρομή τι έγινε και με την βλάβη.....
ΕDIT: Και βλέπουν στο όνομά μου οτι η αίτηση του jetpack δεν ολοκληρώθηκε :chair: (η Α.ΡΥ.Σ.). Τώρα για Α.ΡΥ.Σ-ΠΑΟΚ-ΗΡΑΚΛΗΣ τι να πώ....:chair:

@ ADSLgr.com All rights reserved.