PDA

Επιστροφή στο Forum : Λάθος ώρα



apagal
13-05-06, 10:58
To Fritz μου πηγαίνει μία ώρα πίσω.Πώς μπορώ να ρυθμίσω την ώρα του???

Reef
13-05-06, 14:01
κανε διπλο κλικ στο ρολοϊ και απο κατω απο κει που δειχνει την ωρα με δεικτες σου τη βγαζει με χαρακτηρες, εκει βαλε τη σωστη

johnpas
14-05-06, 05:33
:hmm:
κανε διπλο κλικ στο ρολοϊ και απο κατω απο κει που δειχνει την ωρα με δεικτες σου τη βγαζει με χαρακτηρες, εκει βαλε τη σωστη

Επειδη εχω κι εγω το ιδιο προβλημα με την ωρα και στις συσκευες μου την δειχνει 1 ωρα πισω,μπορεις να μας πεις βημα-βημα πως μπορουμε να το διορθωσουμε ;

Reef
14-05-06, 18:53
το πιθανοτερο ειναι οτι εχεις βαλει λαθος ζωνη ωρας "time zone", για να το διορθωσεις ανοιξε το control panel "πινακας ελεγχου" , "date and time" και στο μεσαιο καρτελακι, αλλαξε την ζωνη ωρας σε, athens,beirut, instabul minsk

johnpas
14-05-06, 23:00
το πιθανοτερο ειναι οτι εχεις βαλει λαθος ζωνη ωρας "time zone", για να το διορθωσεις ανοιξε το control panel "πινακας ελεγχου" , "date and time" και στο μεσαιο καρτελακι, αλλαξε την ζωνη ωρας σε, athens,beirut, instabul minsk
:)
ΟΛΑ ειναι κανονικα ρυθμισμενα στο συστημα μου οπως λες και εξακολουθει να δειχνει 1 ωρα πισω !!! Και αυτο ειναι που με τρελαινει ποιο πολυ διοτι οι ρυθμισεις ειναι σωστες και οι συσκευες των τηλεφωνων μου δειχνουν...1 ωρα πισω !!! :D

Reef
14-05-06, 23:52
δεν εχει καμια επιλογη μεσα στο μενου του?

johnpas
15-05-06, 08:41
δεν εχει καμια επιλογη μεσα στο μενου του?

:) ΟΧΙ...τιποτα απο κανενα μενου...αλλα αν κι ετσι δεν πειραζει.
Πρεπει να σου πω,φιλε μου οτι το προβλημα μου το παρουσιασε απο την στιγμη που εγκατεστησα το router του FritzBox Fon !!! Και μεσα σε ολα αυτα τωρα,μετα και την τελευταια αναβαθμιση που του εκανα (Firmware),ΔΕΝ εχω αναγνωριση κλησεων στις τηλεφωνικες μου συσκευες !!! :D

ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ !!! :lol:

και υποτιθετε οτι βαλαμε DSL...για καλυτερα !!! :lol:

cosmos
18-05-06, 09:39
@apagal: το πρόβλημα είναι ότι το fritz δεν καταλαβαίνει θερινή ώρα. Καλό θα ήταν ίσως να το υποβάλλεις ως ticket (bug report) στο http://www.avm.de/en/index.php3

@ ADSLgr.com All rights reserved.