PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενημέρωση (windows 7) large SD cards



chosen0ne
01-05-10, 21:13
Εγκατέστησα την προαιρετική ενημέρωση που βγήκε 27 απριλίου για κάρτες μεγαλύτερες των 32GB και απο τότε ο υπολογιστής κάνει περισσότερη ώρα να μπει στα windows κολλώντας στο παράθυρο εκκίνησης με τα τέσερρα χρώματα.......... Γιατί αυτό??? εγκαθιστόντας προηγουμένως την ενημέρωση που έλεγε κάτι για πιο γρήγορο τερμάτισμα εξαιτίας δυσλειτουργίας με bitlocker παρατήρησα ότι startup και shutdown πήγαινααν καλύτερα.... τώρα το startup αργεί πολύ...... η ενημέρωση αυτή φταίει?? το πάθατε κι εσείς???? κι επιπλέον τι είναι αυτές οι κάρτες δεν κατάλαβα............. απλά έχω την άσχημη συνήθεια να εγκαθιστώ ΟΛΕΣ τις ενημερώσεις που μου βγαίνουν ...... :oops:

emeliss
01-05-10, 21:21
Είναι για για αναγνωρίζει κάρτες SD μεγαλύτερες των 32Gb. http://jtclwy.com/bigpic/20081229180509.jpg

Μπορείς να την βγάλεις την ενημέρωση. Πας control panel, programs and features, αριστερά πατάς το view installed updates, και διπλό κλικ στο Hotfix for Microsoft Windows (KB976422).

Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας
01-05-10, 21:25
Εγκατέστησα την προαιρετική ενημέρωση που βγήκε 27 απριλίου για κάρτες μεγαλύτερες των 32GB και απο τότε ο υπολογιστής κάνει περισσότερη ώρα να μπει στα windows κολλώντας στο παράθυρο εκκίνησης με τα τέσερρα χρώματα.......... Γιατί αυτό??? εγκαθιστόντας προηγουμένως την ενημέρωση που έλεγε κάτι για πιο γρήγορο τερμάτισμα εξαιτίας δυσλειτουργίας με bitlocker παρατήρησα ότι startup και shutdown πήγαινααν καλύτερα.... τώρα το startup αργεί πολύ...... η ενημέρωση αυτή φταίει?? το πάθατε κι εσείς???? κι επιπλέον τι είναι αυτές οι κάρτες δεν κατάλαβα............. απλά έχω την άσχημη συνήθεια να εγκαθιστώ ΟΛΕΣ τις ενημερώσεις που μου βγαίνουν ...... :oops:

Χε χε χε :p :p
Ίσως να αρχίσεις να κάνεις οικονομία στις προαιρετικές ;)

manosdoc
01-05-10, 21:29
Όχι, κανένα πρόβλημα με όλες αυτές τις ενημερώσεις.

chosen0ne
01-05-10, 21:34
χρήσιμη ακούγεται γιατί έχω ενσωματωμένο card reader στο laptop.... αλλά δεν ξέρω αν έκανε αυτή το πρόβλημα ή έχει ασυμβατότητα με άλλη ενημέρωση. Anyway όσο τα σκαλίζεις......... θα το αφήσω έτσι κι αν είναι προβληματική, λογικά θα βγει "διορθωτικό". ;)

emeliss
01-05-10, 21:46
Χρήσιμη σήμερα δεν είναι. Δύσκολα θα βρεις στην αγορά κάρτες άνω των 32Gb. Και αν βρεις θα είναι πανάκριβες. Εδώ οι 32άρες κάνουν 100ευρώ.

chosen0ne
06-05-10, 11:04
Εκτός απο αυτό που λέει ο emeliss κι έχει 100% δίκιο........ την έβγαλα την ενημέρωση και ΠΡΑΓΜΑΤΙ μπουτάρει πιο γρήγορα.... :oops: Ίσως απλά εσείς έχετε πιο γρήγορα μηχανήματα και δεν καταλαβαίνετε την διαφορά................... Έτσι κι αλλιώς καλύτερα αφαιρέστε την (όσοι την βάλατε), γιατί δεν έχει και νόημα τώρα. Μου καθυστερούσε το boot για 5 δεύτερα παραπάνω στην οθόνη εκκίνησης με το παράθυρο..... Δεν είναι και τόσο σημαντικός χρόνος, αλλά γιατί να γίνεται?? ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.