PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέος στην Tellas



DjTony
03-05-10, 19:11
Καλώς με & μένα στην Tellas απο σήμερα!

Down 12897.80 Kbps
Up 999.00 Kbps

& Τα στατιστικά μου είναι αυτά!

http://i43.tinypic.com/29e6iw.png

Κάποιος είχε πεί θυμάμαι κάτι να απενεργοποιήσουμε για να είναι πιο σταθερή η γραμμή! Μου το εξηγεί κάποιος τι είναι αυτό & τι κάνει & πως βγαίνει ?

Προς το παρόν δεν έχω αποσύνδεση, όυτος η άλλος ουτε μια ώρα δεν είμαι ενεργοποιημένος!

nyannaco
04-05-10, 08:28
Προς το παρόν δεν έχω αποσύνδεση, όυτος η άλλος ουτε μια ώρα δεν είμαι ενεργοποιημένος!Και τί, λίγο νομίζεις είναι μια ώρα χωρίς αποσύνδεση στην Tellas; Εγώ αν έπιανα την ώρα, πάρτι έκανα (γι'αυτό έφυγα) :twisted:
Σου εύχομαι να είσαι από τους τυχερούς και να μην έχεις προβλήματα. Πάντως έτσι από περιέργεια, ξαναπές μας σε λίγες μέρες πώς πάει.

michpapad
04-05-10, 11:51
Καλώς με & μένα στην Tellas απο σήμερα!

Down 12897.80 Kbps
Up 999.00 Kbps

& Τα στατιστικά μου είναι αυτά!

http://i43.tinypic.com/29e6iw.png

Κάποιος είχε πεί θυμάμαι κάτι να απενεργοποιήσουμε για να είναι πιο σταθερή η γραμμή! Μου το εξηγεί κάποιος τι είναι αυτό & τι κάνει & πως βγαίνει ?

Προς το παρόν δεν έχω αποσύνδεση, όυτος η άλλος ουτε μια ώρα δεν είμαι ενεργοποιημένος!

Αν δεν δεις αποσυνδέσεις μην πειράξεις τίποτα.

Αν παρατηρήσεις κάτι τέτοιο, δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το databoost από τη σελίδα Διαδίκτυο->Γραμμή ADSL.
Αλλά δεν είναι απαραίτητο. Μόνο αν συναντήσεις πρόβλημα κάντο.
:oneup:

DjTony
05-05-10, 08:04
Εχω πάρα πολλές... Χωρις Data Boost... Ούτε 10 ώρες δεν κάθεται όρθιο το Internet...

michpapad
05-05-10, 13:14
Εχω πάρα πολλές... Χωρις Data Boost... Ούτε 10 ώρες δεν κάθεται όρθιο το Internet...

Πέφτει το dsl σου; Ή από την Τελλάς χάνεις το Ίντερνετ;

DjTony
05-05-10, 15:22
το DSL μου..

May 5 12:15:44 DSL: Handshaking
May 5 12:15:52 DSL: Training
May 5 12:16:01 DSL: Synchronized

Συνέχεια... Συνέχεια...

vaggoulas
05-05-10, 15:40
το DSL μου..

May 5 12:15:44 DSL: Handshaking
May 5 12:15:52 DSL: Training
May 5 12:16:01 DSL: Synchronized

Συνέχεια... Συνέχεια...
Έχεις βάλει παντού φίλτρα?Το modem το έχεις βάλει με splitter?Δοκίμασε χωρίς splitter και χωρίς συσκευές στη γραμμή για λίγο.

DjTony
05-05-10, 15:54
Παντού φίλτρα ναί... Το modem μόνο του είνια...

Έχω ενα Linksys WAG200 αλλά δεν μου συγχρονίζει ρε γαμώτο... Βάζω τα στοιχεία όλα κανονικά και PPPoE και 8/35 αλλά δεν λέει να δώσει Internet...

........Auto merged post: DjTony πρόσθεσε 10 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Δεν έβαζα σωστά τον κωδικό μου :P λειτούργησε το Linksys! :)

Θα σας πώ πως θα πάει..

DjTony
05-05-10, 21:30
Νομίζω λειτουργεί ρολόϊ με το Linksys! 5 ώρες λειτουργεί κανονικά... Για να δούμε :)

........Auto merged post: DjTony πρόσθεσε 88 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Τα βλέπω τέλεια τα πράγματα με το Linksys!

DjTony
11-05-10, 08:57
Αφού έβαλα το Linksys WAG200 έχω 1 αποσύνδεση το 24ωρο... ομως θελω να μην εχω καμία.. γίνεται ?

Παίζω Online Game & στήνω & Bot κιόλας & όταν λείπω απ'το σπίτι & πέφτει με σκοτώνει... κλείνουν όλα...

manwlhs7
11-05-10, 19:29
Παιδιά και εγώ στην tellas είμαι και το ιντερνετ μια χαρά μου είναι!!! δεν ξερω τι παιζει σε εσάς αλλα εγώ δεν έχω πρόβλημα......

nyannaco
11-05-10, 19:52
Παιδιά και εγώ στην tellas είμαι και το ιντερνετ μια χαρά μου είναι!!! δεν ξερω τι παιζει σε εσάς αλλα εγώ δεν έχω πρόβλημα......Κάνε κανένα αγιασμό, κρέμα και μερικά σκόρδα, κανένα ματόχαντρο, και ό,τι άλλο διαθέτει το οπλοστάσιο της... επιστήμης :p

chaos38
11-05-10, 23:49
Κάνε κανένα αγιασμό, κρέμα και μερικά σκόρδα, κανένα ματόχαντρο, και ό,τι άλλο διαθέτει το οπλοστάσιο της... επιστήμης :p

Φιλε μου δεν ειναι σε ολους lotto η σύνδεση .
Σε όλους τους παροχους συμβαινει οτιδηποτε .
Εγω πχ ειμαι up 10-12 ακομα και 20 μερες...

nyannaco
12-05-10, 08:38
Σε όλους τους παροχους συμβαινει οτιδηποτε .
Θα είμαι ο τελευτάιος που θα υποστηρίξει το αντίθετο. Απλά σε κάποιους παρόχους το ο,τιδήποτε συμβαίνει πιο συχνά, σε πιο πολλούς και για πιο πολύ :down:

mybanega
12-05-10, 11:27
Θα είμαι ο τελευτάιος που θα υποστηρίξει το αντίθετο. Απλά σε κάποιους παρόχους το ο,τιδήποτε συμβαίνει πιο συχνά, σε πιο πολλούς και για πιο πολύ :down:

:oneup:

athenspaidia
21-05-10, 00:14
δεν ξερω να σου πω

nyannaco
21-05-10, 08:51
δεν ξερω να σου πω??????

psylos
22-05-10, 00:50
Εμενα παντως χθες το βραδυ επι ενα 2-ωρο επεφτε το adsl μου... Συγκεκριμενα εμφανιζοταν ενα -51dB στην ενδειξη σημα προς θορυβο (το snr δεν ειναι αυτο??) και αποσυγχρονιζε το router... Mετα το 2-ωρο ολα ηταν κ παλι κανονικα...

WolfRathmA_GR
18-06-10, 06:09
Αν δεν δεις αποσυνδέσεις μην πειράξεις τίποτα.

Αν παρατηρήσεις κάτι τέτοιο, δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το databoost από τη σελίδα Διαδίκτυο->Γραμμή ADSL.
Αλλά δεν είναι απαραίτητο. Μόνο αν συναντήσεις πρόβλημα κάντο.
:oneup:


Αυτη η ρυθμιση ειναι μεσα στο ρουτερ η εχει καποια σελιδα η wind σαν το MyOn της On Telecoms;

nyannaco
18-06-10, 08:53
Αυτη η ρυθμιση ειναι μεσα στο ρουτερ η εχει καποια σελιδα η wind σαν το MyOn της On Telecoms;Από το router.
Δεν έχω υπόψη μου να έχει κάτι τέτοιο η Wind, μέχρι πριν κανένα δίμηνο που απαλλάχτηκα δεν είχε τίποτα (εκτός από συχνότατες αποσυνδέσεις :down:).
Από όσο ξέρω, η On είναι η μοναδική με υπηρεσία ρύθμισης παραμέτρων γραμμής από το χρήστη.

beeftech
18-06-10, 18:10
χωρίς να ξέρω και πολλά

ζητήστε από την τελάς να στείλουν τεχνικό να μετρήσει τη γραμμή μην τυχόν υπάρχει τπτ crosstalk στη γραμμή σου

από κει και πέρα... μπορεί κανείς να το ψάξει σε πιό εξτρέμ πράματα, ασύρματα τηλέφωνα, τόξα από διακόπτες μεγάλων τάσεων, κοντά σε κεραία... επιταχυντής σωματιδίων κοντά στο σπίτι... τρελός επιστήμονας στην απέναντι πολυκατοικία. lolcat να σου μασάει τα καλώδια...

@ ADSLgr.com All rights reserved.